آموزش اینستاگرامتولید محتوا اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟ + ۳ اصل کلیدی تولید محتوا در اینستاگرام

و اما تولید محتوا در اپلیکیشن اینستاگرام چیست ؟! بله در این مقاله ما به اینکه چرا و چگونگه باید در اینستاگرام تولید محتوا کرد می پردازیم و شما را با اصول آن آشنا می کنیم. پس با وب‌۲۰‌سوشیال همراه باشید…

تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

تولید محتوا در اینستاگرام یکی از بهترین روش ها برای جذب مخاطب در اینستاگرام است. شما می توانید با تولید محتوای اصولی خودتان را در اینستاگرام مطرح کنید و اگر در تولید محتوا حرفی برای گفتن داشته باشید، قطعا شما در این شبکه مجازی بسیار جلوتر از رقبایتان خواهید بود.

به طور کلی اگر بخواهم به صورت جامعی بگوییم تولید محتوا در اینستاگرام چیست ، باید بگویم تولید محتوا در شبکه اجتماعی اینستاگرام یعنی تولید هر گونه اطلاعاتی در اینستاگرام.

چرا باید در اینستاگرام تولید محتوا کنیم؟

بعد از اینکه فهمیدیم تولید محتوا در شبکه اجتماعی اینستاگرام چیست ، این سوال پیش می آید که آیا تولید محتوا در اینستاگرام لزومی دارد؟ و چرا باید در این شبکه مجازی تولید محتوا کنیم؟ امروزه از افراد بسیاری این جمله را می شنویم که ”محتوا پادشاه است”. اما قبل از وارد شدن به جزئیات اینکه چرا این عبارت این همه طرفدار دارد، باید بدانیم که تولید محتوا چیست که لقب پادشاه را گرفته است؟

قبل از تولید هرگونه محتوایی بهتر است بدانیم که چرا باید برای رقابت با سایر کسب وکارها و حضور در این بازار رقابتی محتوا تولید کنیم؟ اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام چیست ؟ چرا شرکت های بزرگ برنامه ی تولید محتوا را در اصلی ترین استراتژی ها و تاکتیک هایشان قرار داده اند؟ آیا شما نمی خواهید با جذب مشتریان جدید و مخاطبان هدفمند کسب و کارتان را گسترش دهید؟ اینجاست که اهمیت تولید محتوا نمایان می شود.

یکی از مهم ترین دلایلی که کسب و کار ها به سختی وارد پروسه ی تولید محتوا می شوند این است، که از مزایای این امر خبر ندارند و سعی می کنند که در منطقه ی امن خود باقی بمانند و بودجه ی خود را به تبلیغات سنتی با هزینه های فراوان اختصاص دهند.در حالی که اگر تاثیر تولید محتوا بر کسب و کارشان را بدانند، بدون شک به سرعت برنامه ای برای این کار تنظیم خواهند کرد. شرکت های بزرگ دنیا، کارخانه های تولید اطلاعات هستند.

امروزه کسانی که اطلاعات تولید می کنند، بدون شک جزو قوی ترین ها در حوزه ی فعالیتشان هستند. تولید محتوای هدفمند و اصولی باعث می شود که “مخاطبان جدیدی” با شما آشنا شوند و یا “مخاطبان قبلی تان” را متعهد کنید که شما را ترک نکنند. تولید محتوا ی هدفمند باعث می شود که مشتریان خدمات شما و یا برند شخصی شما را بشناسند و از خدمات شما استفاده کنند و این کار باعث می شود که مشتریان بالقوه ی جدیدی به لیست مشتریان تان اضافه شود.

اینکه این مشتریان از محصولات و خدمات شما استفاده کنند، با تولید محتوای اصولی قابل انجام است. به صورت کلی اگر شما به صورت حرفه ای و با اصول و سازوکار درست، محتوای هدف دار برای جامعه ی هدف خود تولید کنید موارد زیر اتفاق می افتد:

  • آشنایی مخاطبان جدید با شما، خدمات و محصولاتتان
  • تعهد و وفاداری مشتریان قبلی نسبت به شما
  • آگاهی و آشنایی مردم از برند شما
  • و در نهایت افزایش فروش و درآمد

موارد بالا تنها مزیت های کلی تولید محتوا در اینستاگرام هستند که در نگاه اول به چشم می خورند، چرا که تاثیر تولید محتوای اصولی بسیار بیشتر از چیزی است که در بالا ذکر کرده ایم. شما با تولید محتوا به مردم و مخاطبانتان، خوراک برای حرف زدن و موضوع برای بحث کردن می دهید. این کار باعث می شود اسم شما رد و بدل شود و دیگران نیز از برند شما آگاه شوند و همین به نوعی بازاریابی برای شماست که نتیجه اش فروش بیشتر است.

اصول کلیدی برای تولید محتوا در اینستاگرام

وب سایت های خوشمزه، بی مزه و بد مزه وب سایت هایی که معمولا به آنها سر میزنید را در ذهن خود مرور کنید، چرا به آنها سر می زنید؟ اگر دلیل شما چیزی شبیه این است که فلان وب سایت اطلاعاتی درباره جدیدترین های فناوری اطلاعات در اختیارتان قرار می دهد، سوال دیگری از شما می پرسم.

وب سایت دیگری نیست که چنین اطلاعاتی را ارائه کند؟ پس چرا آن وب سایت خاص را برای در جریان بودن انتخاب کرده اید؟ تفاوت در اصول کلیدی تولید محتوا در اینستاگرام است، که در نتایج تفاوت عظیمی ایجاد کرده است. در ادامه با این اصول کلیدی بیشتر آشنا می شویم.

۱- متمایز بودن محتوا

تولید محتوای متمایز امروزه یکی از دغدغه‌های بزرگ تولیدکنندگان محتوا در فضای مجازی می‌باشد. همانطور که در این پست گفته شد، همیشه هدف اصلی تولیدکننده محتوا این است که محتوای تولید شده او توسط مخاطب خوانده شود و در فضای امروز اینستاگرام این اصل مهم میسر نیست مگر با تولید محتوای متمایز.

با توجه به اهمیت این موضوع من در این پست سعی کرده‌ام، تا روش‌ها و اصول مهم تولید محتوای متمایز را به صورت جامع و مختصر توضیح دهم. یکی از بزرگترین اشتباهات بازاریابان محتوای شکست خورده تمرکز بر نتیجه است، نه استراتژی.

وبلاگ‌نویس برای وبلاگ پست تولید می‌کند، حال آنکه بازاریاب محتوا برای یک کسب و کار بازاریابی می‌کند. برای آنکه یک بازاریاب محتوای عالی باشید، باید رویکردتان کار آفرینانه باشد. موفق‌ترین کارآفرینان سراغ بازارهای موجود رفته و پیشنهادهای منحصر به فردی ارائه می‌کنند. آنها با چیزی بهتر وارد فضایی از قبل موجود شده و با ایجاد تفاوت لازم، جلب توجه می‌کنند. این دقیقا همان کاری است که بهترین تولیدکنندگان محتوای دنیا انجام می‌دهند.

آنها تنها به تولید محتوا نمی‌پردازند. بلکه برای گروه مشخصی از مردم آن هم با یک راه و روش منحصر به‌ فرد به نحوی که جلب توجه کند، محتوا تولید می‌کنند. شما هم که در حال مطالعه این نوشته هستید، به دنبال چیزی هستید که با انجام متفاوت آن، محتوایی تولید شود که مشتریانتان به آن اهمیت داده و در موردش صحبت کنند.

۲- رعایت اصول محتوا نویسی در اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام هم همانند محتوا نویسی در فضای وب و گوگل اصولی دارد، که باید برای محتوا نویسی در این شبکه اجتماعی رعایت کنیم. باید اصول محتوا نویسی را رعایت کنید تا مخاطبان شما را انتخاب کنند.

در این روزهایی که هر کسی در هر شغلی به فکر تولید محتوا است، اشخاصی برنده بازی این میدان می شوند که اصول محتوا نویسی را رعایت کنند. هر چقدر مطالب شما جذاب باشد، با کیفیت و ارزشمند باشد در صورتی که اصول محتوا نویسی را رعایت نکرده باشید، مخاطبی را جذب نمی کند و ارزش خود را از دست می دهد.

امروزه در اینترنت و دیگر شبکه های اجتماعی تولید محتوا اصلی ترین رکن است و اما اصول محتوا نویسی چیست؟ محتوا می بایست جذاب و البته کاربردی باشد، همواره در هنگام نوشتن محتوا در اینستاگرام به این نکته توجه کنید که محتوای تولید شده باید کاربردی باشد.

برای نوشتن یک محتوا شما باید وقت صرف کنید، مطالعه کنید، از کپی کردن مقالات دیگر سایت ها خودداری کنید و برای نوشته خود ارزش قائل شوید تا تکراری نباشد، و نیاز مخاطب را به هر نوعی که هست برطرف کند. فرقی نمی کند که محتوا شما در چه زمینه ای باشد. چه در زمینه سرگرمی، چه در زمینه آموزشی و چه در زمینه خبری، باید جامع، کامل و جذاب باشد.

یکی دیگر از  مهمترین اصول محتوا نویسی عنوان محتوای شماست. شما در هنگام تولید محتوا حتما باید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در عنوان محتوایتان ذکر کنید و برای جذب مخاطب از عنوان های جذاب استفاده کنید.

رعایت اصول محتوا نویسی در هر پاراگراف، قطعا تأثیر خودش را در مخاطبان شما می گذارد و مخاطب نسبت به کسب و کار شما دیدگاه متفاوتی پیدا می کند و نسبت به آن چیزی که از شما و میزان حرفه ای بودن شما تصور می کند به شما اعتماد می کند.

۳- کیفیت محتوا

همچنین لازم است که خصوصا در اینستاگرام که یک شبکه اجتماعی بصری است، از تصاویر و ویدئوهای با کیفیت برای محتوایتان استفاده کنید. شاید بگویم تأثیر این مورد که خیلی از افراد رعایت نمی کنند، به قدری در رشد کسب و کارتان تأثیر گذار باشد که حتی تصورش را نکنید و این بسیار واضح است.

همانطور که گفتم اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بصری است. از تکنیک های تأثیر گذار برای تولید محتوا در اینستاگرام استفاده کنید. همیشه به این جمله اعتقاد داشته ام که در عین نوآوری نباید پل را از نو ساخت. منظورم این است که از تکنیک های تأثیر گذار و اثبات شده برای تولید محتوا در آن استفاده کنید.

تکنیک هایی که افراد تأثیر گذار در اینستاگرام رعایت می کنند را می توان به عنوان راهنمایی برای انتشار یک محتوای عالی در اینستاگرام دانست. از تجربه کسانی در این زمینه استفاده کنید که تخصص آن ها فعالیت در این حوضه یعنی کسب و کار آن ها و فعالیت تخصصی شان در اینستاگرام است. نکته ای دیگر که بسیار در کسب و کارتان مهم است و آن را بسیار رشد می دهد این است که نیاز محتوایی و اطلاعات بیننده یا خواننده محتوای خود را تشخیص دهیم.

و این امر میسر نمیشه مگر اینکه شناخت دقیقی از مخاطبان خود و حوضه ای که در آن فعالیت می کنیم پیدا کنیم. و ما در اینجا به شما دو راه را پیشنهاد می کنیم. اول آنکه خودتان با صرف وقت فراوان و آموزش های بسیار برای شناخت و پیش بردن این امر تلاش کنید و یا اینکه از متخصصانی که در زمینه تولید محتوای حرفه ای اینستاگرام فعالیت می کنند کمک بگیرید.

تیم الو محتوا نیز تجربه و تحقیقات فراوانی در این زمینه داشته و جالب توجه این است، که متخصصان ما هر روز موظف هستند اطلاعات به روزی و جدیدی که بررسی و دریافت می کنند و از صحت عملکرد آن ها اطمینان حاصل می کنند را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن