آموزش اینستاگرامبدون دسته بندی

استفاده از اینستاگرام ؛ برای موفقیت در کسب و کار

این روزها همه حداقل در یکی از صفحات و شبکه‌های مجازی دارای حساب شخصی هستند. اما گذشته از ابعاد سرگرمی و ارتباطی این بسترهای ارتباطی جدید، امکان استفاده از آن‌ها در کسب و کار هم به شدت فرصت خوبی است. امروزه استفاده از اینستاگرام برای موفقیت کسب و کار تأثیر بسیاری دارد.

استفاده از اینستاگرام برای موفقیت کسب و کار

استفاده از اینستاگرام برای موفقیت کسب و کار می‌تواند شما را در مسیر رشدی روزافزون قرار بدهد. کافی است اصول آن را به خوبی بدانید. اگر با این شبکه‌های اجتماعی آشنایی کافی ندارید، اصلا نترسید. کار کردن با این ابزارهای ارتباطی جدید بسیار ساده‌تر از آن است که فکر می‌کنید.

پس بهتر است سریع‌تر دست به کار بشوید. در ادامه با شیوه ساخت و استفاده از اینستاگرام برای موفقیت کسب و کار با شما همراه هستیم:

ساخت حساب اینستاگرام

بعد از این که برنامه اینستاگرام را دانلود کردید، باید به سراغ گذاشتن عکس بروید. عکسی که برای صفحه اینستاگرام خود و راه‌اندازی کسب و کارتان انتخاب می‌کنید باید واضح باشد. زیرا در دایره کوچکی که عکس شما معرفی‌ می‌شود، فضا بسیار محدود و کوچک است؛ پس بهتر است به جای این که از نشان و لوگویی استفاده کنید که در آن نوشته به کار رفته است، از لوگو و عکسی استفاده کنید که تصویر خالی است تا بهتر دیده بشود. دقت کنید تا تصویر کاملا در مرکز دایره قرار بگیرد و جلوه خوب و مرتبی داشته باشد.

در هنگام ثبت‌نام و راه‌اندازی حساب شخصی یا کاری در اینستاگرام، الزامی برای نوشتن اطلاعاتتان وجود ندارد اما شما باید از این فرصت استفاده کنید و اطلاعات و به عبارت تخصصی سرگذشت و معرفی‌نامه خود را در قسمت ویرایش اطلاعات صفحه‌ خود بنویسید و اضافه کنید.

ساخت حساب اینستاگرام

کار کردن با اینستاگرام و پست گذاشتن در آن کار ساده‌ای است. کافی است از گالری تصاویرتان عکس دلخواه را در قالب‌هایی که به شما ارائه می‌دهد انتخاب و با نوشته‌ای در  زیر آن در صفحه‌تان قرار بدهید. می‌توانید افرادی که تمایل دارید پست‌ شما را ببینند یا با آن ارتباط دارند، روی صفحه‌ خود اصطلاحا تگ کنید.

عکس و فیلم

یعنی با قرار دادن نشانی صفحه و حساب کاربری‌شان، آن‌ها را با نوشته و عکس خود پیوند بدهید. محتوایی که منتشر می‌کنید می‌تواند در قالب عکس یا فیلم باشد و همین موضوع دستتان را حسابی باز می‌گذارد. یادتان باشد که شمار عکس‌ها و فیلم‌هایی که می‌گذارید متناسب باشد. استفاده از اینستاگرام برای موفقیت کسب و کار با رعایت همین نکات معنا می‌یابد.

در بازار پررقابت امروز، باید مدام کسب و کار خود را مطرح و تبلیغ کنید. در استفاده از این بستر مجازی هم لازم است تا دقیق عمل کنید. نه آنقدر زیاد پست بگذارید که همه را منزجر کنید و نه آنقدر کم که دیگران فراموشتان کنند.

استوری گذاشتن در اینستاگرام ، قابلیت دیگری است که در اختیار شما می‌گذارد. استوری یا نقل داستان در قالب عکس و فیلم در حاشیه بالایی صفحه مخاطبانتان نقش می‌بندد و محتوای آن پس از مدت ۲۴ ساعت از صفحه شما حذف می‌شود. برای مواردی چون ارائه آمارها، اطلاع‌رسانی، نقل‌قولی کوتاه یا فوری می‌توانید از آن استفاده کنید.

این امکان دست شما را باز می‌گذارد تا محتوایی را به اشتراک بگذارید که فوری است یا محدودیت زمانی خاصی دارد و لازم نیست برای مدتی طولانی در صفحه شما جا خوش کند. البته در استفاده از قابلیت استوری یا داستان‌گویی هم باید دقیق عمل کنید؛ موارد بی‌مورد یا حوصله‌سر بر فقط باعث می‌شود که مخاطب با دلخوری و با یک حرکت دست از روی پیام شما رد بشود. سعی کنید استفاده از اینستاگرام را به فرصت بدل کنید نه تهدید. حق انتخاب مخاطبان بسیار وسیع و گسترده است؛ پس برای حفظ و جذب آن‌ها باید محتوایی درخور، جذاب و مفید ارائه کنید. مخاطب هیچ تعهد و اجباری در پیگیری شما احساس نمی‌کند.

یافتن ارتباطات و دوستان

در بدو ورود به اینستاگرام به شما صفحاتی برای پیگیری پیشنهاد می‌شود یا می‌توانید از طریق جستجو، افراد یا شرکت‌هایی که می‌خواهید را بیابید و پیگیری کنید. به عنوان شرکت یا کسب و کاری ویژه، فعالیت‌ خود را تأثیرگذار و به یادماندنی کنید.

به این منظور باید مخاطبان خود را بررسی کنید، نظرات آن‌ها را بخوانید و در صورتی که از شما سؤالی پرسیده‌اند، آن را سریع پاسخ بدهید. این کار برای مخاطبان ارزشمند خواهد بود و تمایل به ادامه ارتباطش با شما را در پی خواهد داشت.

می‌توانید نوع صفحه خود را به سادگی در قسمت تنظیمات به حساب کاربری کسب و کار تغییر بدهید. در این نوع صفحات شما می‌توانید از امکاناتی مانند قرار دادن میا‌ن‌برهای تماس مانند تلفن، پست الکترونیک و غیره بهره ببرید.

یافتن ارتباطات و دوستان

در حساب‌های کاربری کسب و کار، علامتی شبیه نمودارهای میله‌ای آماری قرار دارد که داده‌های دریافتی از سوی مخاطبان را برای‌ شما تحلیل می‌کند. مثلا به شما نشان می‌دهد که رشد مخاطبان صفحه‌تان در محدود زمانی خاصی چقدر بوده است یا مخاطبان از چه مطالب و پست‌هایی بیشتر استقبال کرده‌اند. سنجش تأثیر اینستاگرام بر کسب و کار برای شما بسیار مفید است.

این تحلیل‌ها به شما کمک می‌کند تا افرادی که از صفحه شما بازدید می‌کنند را بهتر و راحت‌تر از لحاظ جمعیت‌شناختی بررسی کنید و اطلاعات خوبی در اختیارتان خواهد گذاشت. شما از این امکانات تحلیلی می‌فهمید که کدام محاطبان بیشتر به مطالبی که پست کرده‌اید واکنش نشان داده‌اند.

مزایای استفاده از اینستاگرام برای موفقیت کسب و کار

اگر کمی دقت به خرج بدهید می‌بینید که اینستاگرام برای کسب و کار شما به طور رایگان اقداماتی می‌کند که به شکل عادی دستیابی و اجرای آن‌ها بسیار دشوار است. پس دقت کنید و نهایت استفاده را از آن ببرید. این روزها بیشتر برندها و افراد معروف در زمینه‌های مختلف تجاری، سیاسی و هنری حساب اینستاگرام دارند.

اینستاگرام می‌تواند برای کسب و کار روشی فوق‌العاده مفید باشد. اما مانند هر شیوه و تکنیک دیگر در بازاریابی و تبلیغات، اصول و قواعدی دارد که توجه به آن‌ها ضروری است.

بسترهایی که فضای مجازی در اختیارتان می‌گذارد، با تمام آزادی‌هایی که به شما می‌دهد، در یک مورد خیلی مهم دست‌تان را می‌بندد و آن اختیار مدیریت محتوایی است که به اشتباه پست شده است. بنابراین اشتباه در فضای مجازی از آنجا که احتمالا تعداد کثیری از افراد نسخه‌هایی از اشتباه را مشاهده و دخیره کرده‌اند، کار جبران را سخت می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن