آموزش اینستاگرام

آموزش استوری گذاشتن در اینستاگرام

استوری های اینستاگرام برای اشتراک گذاری آسان عکس و ویدیو های غیر رسمی بسیار عالی هستند. اما در صورتیکه در گوشی خود چندین عکس و کلیپ ذخیره شده دارید که مایلید آن هارا به عنوان استوری به اشتراک بگذارید بارگذاری ( آپلود)  یک به یک آن ها می تواند باعث زحمت زیادی شود.

خوشبختانه شبکه اینستاگرام به شما  این اجازه را می دهد که چندین عکس و ویدیو متعدد را یکجا از حافظه گوشی و یا گالری خود انتخاب کنید و بعنوان استوری به اشتراک بگذارید. بله! شما حتی می توانید هریک از آن هارا بصورت جداگانه قبل از پست کردن ویرایش کنید.

چرا  چندین عکس و ویدیو را  بصورت یکجا در اینستاگرام به اشتراک بگذاریم؟ اصلی ترین مزیت امکان اشتراک گذاری عکس و ویدیوهای چندگانه صرفه جویی در زمان است. هم چنین این امکان باعث میشود فرایند به اشتراک گذاشتن چند استوری بسیار کمتر سخت و فشرده شود.

بعنوان مثال، اگر سه ویدیو و هفت عکس داشته باشید که بخواهید آن هارا استوری کنید می توانید تمام آن هارا از حافظه گوشی ، گالری و یا پوشه ای دیگر انتخاب کنید تا به سادگی و فورا آنها را تنها با یک اشاره بارگذاری کنید.

این راه حلی مناسب برای شما خواهد بود اگر:

– بخواهید چند صحنه یا کلیپ را در طول روز ثبت کنید.

– وقت کافی برای باز کردن اینستاگرام و پست کردن تک تک استوری هارا بصورت مستقیم و جداگانه در آن ندارید.

– مطمئن نیستید که عکس هایی که گرفته اید ارزش استوری کردن جداگانه را داشته باشند بنابراین بخواهید گزینه ای برای تصمیم گیری دوباره داشته باشید.

– می خواهید فقط بهترین عکس ها یا کلیپ هارا برای اشتراک گذاری انتخاب کنید.

– در جایی باشید که اینترنت ضغیف است و مجبور شوید به جای دیگر با دسترسی بهتر به اینترنت برای بارگذاری استوری های خود بروید.

چگونه عکس و ویدیو های چندگانه را به استوری اینستاگرام اضافه کنیم؟

  توجه داشته باشید:

هرچند گام های ذیل به وسیله سیستم عامل آی او اس شرح داده شده اند، اما  این دستورالعمل ها برای استفاده در  اپلیکیشن اینستاگرام و برروی هردو نسخه اندروید و آی او اس آن قابل استفاده اند . کاربران اندروید نیز می توانند  با وجود اینکه ممکن است تفاوت هایی جزئی بین دو برنامه وجود داشته باشد از این دستورالعمل ها استفاده کنند.

۱- برنامه اینستاگرام را باز کنید و در گوشه بالای سمت چپ ” استوری من ” را لمس کنید.

نکته: می توانید برای رفتن به بخش استوری خود در صفحه اینستاگرام بخش خانه (: اولین برچسب در گوشه پایین سمت چپ)  انگشتتان را به سمت راست بکشید و یا در برگه پروفایل خود (گوشه راست پایین)  برروی عکس پروفایل خود ضربه بزنید .

۲- آیکون حافظه/ گالری را در سمت “چپ-پایین” لمس کنید تا اخرین عکس و ویدیو هایی را که برروی گوشی شما وجود دارند ببینید.

۳- با استفاده از دکمه مشابه به فلش رو به پایین (در بخش بالا سمت راست) به دلخواه پوشه ای را که می خواهید از آن عکس یا ویدیو بارگذاری کنید انتخاب کنید.

نکته: اگر میخواهید ترکیبی از عکس و ویدیو هارا بارگذاری کنید بهتر است آن ها را در پوشه اصلی گالریِ  گوشی خود نگه دارید،  هرچند اگر مایلید تنها چندین ویدیو را بارگذاری کنید بهتر است پوشه ” ویدیوها” را انتخاب کنید تا فقط ویدیو ها را مشاهده کنید. این کار انتخاب ویدیوهای موردنظر شمارا بسیار آسان تر خواهد کرد.

۴- دکمه ” عکس های چندگانه” را که در گوشه بالای پوشه مربوطه قرار دارد لمس کنید.

۵- عکس ها یا ویدیوهایی را که می خواهید انتخاب کنید لمس کنید. دایره بالای هر تصویری که انتخاب می کنید به رنگ آبی درخواهد آمد و برروی تصویر نیز شماره ای درج می شود که نشان دهده ترتیبی است که تصاویر طبق آن ترتیب بارگذاری خواهند شد.

نکته:اگر نظرتان درمورد به اشتراک گذاری عکس یا کلیپی تغییر کرد می توانید با لمس مجدد آن عکس یا ویدیو، آن را از لیست منتخب خارج کنید. هر مرتبه می توانید تا سقف ۱۰ عکس را به اشتراک بگذارید.

۶- هنگامی که انتخاب عکس های خود را به اتمام رساندید بر روی گزینه ” بعدی” ( سمت راست پایین) ضربه بزنید .

۷- با لمس گزینه های ” استیکر” ، ” نقاشی” و یا ” نوشتن متن” که در بالای صفحه قرار دارند عکس موردنظر را بصورت دلخواه ویرایش کنید. برای تغییر عکس یا ویدیوی در حال ویرایش عکس یا کلیپ مدنظر را از نوار پایین صفحه انتخاب کنید تا بتوانید آن را بصورت جداگانه ویرایش کنید.

۸- هنگامی که مرحله ویرایش را به اتمام رساندید ب گزینه ” بعدی” ( پایین سمت راست) را لمس کنید.

۹- دکمه آبی رنگ ” اشتراک گذاری ” که در کنار گزینه ” استوری شما” درج شده است را لمس کنید تا استوری های شما بارگذاری شوند یا می توانید استوری ها را تنها با دوستان نزدیک خود به اشتراک بگذارید.

۱۰- استوری های چندگانه شما بارگذاری خواهند شد و دنبال کنندگانِ ( فالوورهای) شما که این استوری هارا با آنان به اشتراک گذاشته اید قادر خواهند بود با لمس نمایه پروفایل شما آن ها را ببینند

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن