آموزش اینستاگرامبازاریابی اینستاگرام

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

امروزه با فراگیر شدن اینترنت پرسرعت موبایل و اینترنت پرسرعت خانگی اغلب مردم به سمت تبلیغات در شبکه های اجتماعی و تولید محتوا گرایش پیدا کرده اند و این شبکه ها به جزء جدانشدنی زندگی مردم تبدیل شده اند. اغلب افراد برای ارتباط با دوستان ، اشنایان و خانواده های شان از این شبکه های اجتماعی استفاده میکنند. شبکه های اجتماعی هم با اضافه کردن ابزارهای مختلف مانند قابلیت لایک و کامنت و مقدار بازدید از ویدیو سعی در معتاد کردن مردم به گوشی ها و شبکه های اجتماعی شان دارند. تبلیغات در شبکه های اجتماعی موضوع بسیار مهمی برای کسب و کارها محسوب می‌ شود.

با توجه به موارد ذکر شده ، تبلیغات در شبکه های اجتماعی به یک نیاز و ضرورت برای برندها ، شرکت ها و تولیدی ها شده است تا بتوانند با دیده شدن محصولاتشان توسط مردم حاضر در شبکه های اجتماعی ، فروش محصولاتشان را به صورت محسوسی بالا ببرند. ما در سایت الو محتوا سعی در گفتن مزایای تبلیفات در شبکه های اجتماعی و همچنین نحوه ی تبلیغ در شبکه های اجتماعی مختلف داریم. با وب‌۲۰‌سوشال همراه شوید تا با چگونگی تبلیغات در شبکه های اجتماعی آشنا شوید.

مزایا تبلیغات در شبکه های اجتماعی

بر هیچ کس پوشیده نیست که تبلیغ در شبکه های اجتماعی مزایای بسیاری دارد اما این مزایا چه چیز هایی هستند : اولین مزیت مهم تبلیغ در شبکه های اجتماعی امکان دیده شدن توسط طیف گسترده ای از مخاطبان است.

دومین مزیت مهم که در بسیاری از موارد اهمیتش از مورد اول نیز پیشی میگیرد این است که شما میتوانید به صورت هدفمند تر نسبت به تبلیغات در دیگر موارد تبلیغ محصول خود را کنید. به طور مثال شما تولید کننده ی مسواک هستید و میخواهید محصول خود را بفروشید اگر تبلیغات شما در پیج های بهداشت و دندان پزشکی قرار بگیرد به احتمال زیاد موفقیت بیشتری از تبلیغات خود کسب میکنید.

یکی دیگر از مزیت های تبلیغات در شبکه های اجتماعی این است که شبکه های اجتماعی امروزه تاثیر زیادی بر خرید مردم و مشتریان میگذارد. به طور مثال با کمک یک فرد محبوب و مشهور در شبکه های اجتماعی میتوانید تاثیرات زیادی بر فروش محصولات شما داشته باشد.

علاوه بر همه ی این موارد این مورد را نیز اضافه کنید که این روز ها مردم بسیار بیشتر با گوشی ها و شبکه های اجتماعی شان وقت میگذرانند تا با رادیوو تلویزیون و روزنامه. و حتی هزینه ی تمام شده برای تبلیغ در شبکه های اجتماعی بسیار کمتر از دیگر رسانه های جمعی است و تاثیر بیشتری میتواند داشته باشد.

کاربرد های تبلیغات در شبکه های اجتماعی

از کاربردهای تبلیغات در شبکه های اجتماعی میتوان سه مورد را مهم تر از بقیه ی موارد دانست. اولین کاربرد تبلیغات در شبکه های اجتماعی برندینگ یا برند سازی است. شما میتوانید با پرداخت هزینه به صاحبان پیج ها و صفحات با مخاطب بالا برای برند شرکت خود تبلیغ کنید. همچنین میتوان برای شرکت یک صفحه درست کرد و با راهکار های مختلف باعث بالا بردن تعداد مخاطبان صفحه ی شرکت خود شوید.

دومین کاربرد تبلیغات در شبکه های اجتماعی فروش کالاهای تولیدی است. این کاربرد به خصوص برای شرکت های کوچک و استارتاپی بسیار مهم است زیرا این شرکت ها به طور معمول توانایی تبلیغات وسیع در سطح کشور را ندارند . اما به کمک شبکه های اجتماعی میتوانید به کل کشور دسترسی داشته باشید.

سومین کاربرد ، افزایش کاربر برای سایت های فروشگاهی و حتی غیرفروشگاهی است. شبکه های اجتماعی به راحتی پتانسیل بالا بردن مخاطبان صفحات و سایت های شما را دارند.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی مناسب

انتخاب شبکه ی اجتماعی برای گذاشتن تبلیغ در آن بسیار مهم است. بسیار عادی است که یک تبلیغ در یک شبکه ی اجتماعی به نسبت یک شبکه ی اجتماعی دیگر بیشتر جواب بدهد. زیرا جامعه ی هر شبکه ی اجتماعی با شبکه های اجتماعی دیگر متفاوت است.

از معروف ترین شبکه های اجتماعی که میتوان نام برد : ۱. فیسبوک ۲.اینستاگرام ۳.تلگرام

فیسبوک

فیسبوک با جامعه ی اماری بیش از دومیلیارد نفری یک شبکه ی اجتماعی بسیار بزرگ است. با وجود ان که تبلیغات در فیسبوک بسیار راحت است و نیاز به یک عنوان و یک متن دارد اما ابزارهای لازم برای موفقیت تبلیغ شما نیز در ان وجود دارد. به طور مثال با دیدن میزان لایک ها و کامنت ها و اشتراک گذاری ها به راحتی میتوانید از موفقیت کمپین تبیغاتی خود با خبر شوید. البته فیسبوک در ایران تا حدود زیادی رونق خودش را از دست داده است و به همین دلیل در حال حاضر برای تبلیغ پیشنهاد نمیشود.

اینستاگرام

اینستاگرام برای تبلیغات شرکت ها ابزارهای بسیار بیشتر و مناسبی قرار داده است. به طور مثال دکمه learn more که میتوان در استوری قرار داد بسیار راحت و با یک کلیک میتواند کاربران مشتاق را به صفحه خرید سایت شما ارجاع دهد. همچنین ابزار های مناسب دیگری نیز در اینستاگرام وجود دارد که با چند سرچ میتوانید آن ها را فرابگیرید و از انها برای تبلیغ شرکت و یا محصول خود کمک بگیرید. شبکه اینستاگرام در ایران بسیار محبوب است و کمک بسیار بزرگی برای تولید کنندگان و شرکت ها برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی محسوب میشود.

تلگرام

تلگرام اما درمقایسه با دو شرکت قبلی بسیار کوچک تر محسوب میشود. اما دلیل آن که این شبکه ی اجتماعی را در این جا اوردیم ذایقه ی خاص ایرانی هاست که به این شبکه اجتماعی علاقه بسیاری نشان داده اند. شما در تلگرام میتوانید با کمک کانال های محبوب و هزینه مختصر ، محصول خود را با موفقیت زیادی به چشمان کاربران نشان دهید.

به پایان مقاله رسیدیم و همانطور که دیدیم و گفتیم ، شبکه های اجتماعی با کاربران زیادی که دارد و همچنین ساعات زیادی که کابران در آن ها وقت میگذرانند شما میتوانید شرکت خود را تبلیغ کنید و به موفقیت های بزرگی دست یابید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن