آموزش اینستاگرام

نشانه های ریپورت شدن در اینستاگرام

نشانه های ریپورت شدن در اینستاگرام چیست؟ ما در این مقاله به بررسی مفهوم و کارکرد ریپورت محتوای شبکه اینستاگرام خواهیم پرداخت.

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که شخصی در اینستاگرام از اطلاعات شما سو استفاده کرده باشد. فردی که عکس شخصی شما را در صفحه خود قرار می دهد ، یک حساب جعلی به نام شما ایجاد کرده یا پیام نامناسبی برای شما ارسال می کند. یا از طرف دیگر ، ممکن است مطالب آزاردهنده ای را در اینستاگرام مشاهده کنید که نمی خواهید دوباره آن را ببینید. این لحظه ای است که شما باید بدانید که چگونه یک حساب های اینستاگرام یا محتویات آن را ریپورت کنید. در این مقاله خواهید آموخت:

 • تفاوت ریپورت و بلاک کردن در اینستاگرام چیست؟
 • چه نوع کاربرانی را باید ریپورت کرد؟
 • چگونه محتوایی را ریپورت کنیم؟
 • چگونه کامنتی را ریپورت کنیم؟
 • نشانه های ریپورت شدن در اینستاگرام چیست؟
 • تفاوت ریپورت و بلاک کردن در اینستاگرام

تفاوت ریپورت و بلاک

ریپورت و بلاک اینستاگرام دو گزینه متفاوت هستند و کاربران معمولاً از این دو اصطلاح به جای یکدیگر، در حالی که کارکرد آن ها کاملاً متفاوت هستند ، استفاده می کنند. در واقع وقتی محتوای نامناسب یا آزاردهنده را مشاهده می کنید ، باید این موضوع را به اینستاگرام ریپورت  و آنها را از این موضوع آگاه کنید. سپس اینستاگرام برای حل مسئله تحقیق خواهد کرد. اما داستان بلاک کردن متفاوت است. گزینه بلاک برای مواردی است که شما نمی خواهید شخص دیگری را در اینستاگرام خود ببینید یا قصد ندارید او صفحه شما را ببیند. در این حالت فرد مورد نظر خود را بلاک می کنید. روش بلاک با ریپورت کردن کاملاً متفاوت است.

چه نوع کاربرانی را باید ریپورت کرد

اینستاگرام برای اپ خود قوانین مشخصی را در سایت رسمی خود تعیین کرده است و اکیداً توصیه می کند که اگر این ۶ حالت را مشاهده کردید ، به آنها گزارش دهید:

۱-شخصی که هویت اینستاگرامی شما را جعل کرده است.

اگر شخصی با استفاده از نام شما صفحه ای ایجاد کرده و عکس های شخصی شما را بر روی آن اضافه کرده است ، حتما بلافاصله او را ریپورت کنید. اما توجه داشته باشید که برای افراد مشهور مفهوم صفحه هواداران با صفحه جعلی بسیار متفاوت هستند و بیشتر اوقات کلمه صفحه هواداران را در کنار نام صفحه مشاهده خواهید کرد. بنابراین اگر کسی سعی کرد هویت شما را بدزدد ، فوراً او را ریپورت کنید.

۲- فردی که ادعا می کند مشهور است

کسی که صفحه جعلی را برای شخصی ایجاد کرده است که می داند فردی مشهوری است و اتفاقاً طرفداران بسیاری نیز دارد. این فرد باید ریپورت شود زیرا ممکن است دیگران را گمراه کند.

۳- شخصی که تصاویر شما را کپی می کند

اگر شما یک هنرمند ، عکاس ، نویسنده یا شخصی باشید که محصولاتی را می فروشد ، با مسئله کپی کردن کار خود مواجه خواهید شد. در این دنیا افراد زیادی هستند که برای موفقیت هر کاری انجام می دهند و وابسته به اخلاق نیستند. آنها عکس و محصولات یا حتی ایده های شما را بدون هیچ عذاب وجدانی می دزدند. اگر می بینید شخصی پست ها و عکس های شما را دزدیده است ، فوراً او را ریپورت کنید و با این اقدام ، به اینستاگرام اطلاع دهید تا جلوی اقدامات جعلی او را بگیرد.

۴- شخصی که محتوای مخرب تولید می کند

افرادی که تصاویر صدمات جسمی مانند خودکشی ، خودآزاری ، آزار و اذیت حیوانات و کودکان را بارگذاری می کنند باید بلافاصله ریپورت شوند. محتوای مخرب موارد دیگری را نیز در بر می گیرد. از جمله قاچاق مواد مخدر ، تهدید دیگران و … که با ریپورت کردن این افراد می توانید باعث جلوگیری از نشر محتوای مخرب شوید.

۵- شخصی که محتوای غیراخلاقی را منتشر می کند

افرادی که محتوای غیراخلاقی مانند تصاویر مستهجن و فیلم های نامناسب را منتشر می کنند باید بدون وقفه ریپورت شوند.

۶- شخصی که تبلیغات نامربوط انجام می دهد

افراد زیادی در اینستاگرام وجود دارند که با اظهارنظر درباره مطالب بی ربط ، تبلیغ می کنند. این افراد از سیاستهای تبلیغات اینستاگرام آگاهی ندارند. آنها نباید با تبلیغات خود کاربران را تحریک کنند. برای کمک به اینستاگرام برای رسیدگی به این مشکل می توانید این صفحات را ریپورت کنید.

صفحه شخصی هنرمندان در اینستاگرام

چگونه می توان پست یا محتوایی را در اینستاگرام ریپورت کرد؟

بعضی اوقات ممکن است شما صفحه یک کاربری را مشاهده کنید که دارای پست های خوبی باشد به جز یکی از آنها که نامناسب است. در این حالت ، شما نباید کل صفحه را ریپورت کنید. شما فقط باید آن پست نامناسب را ریپورت کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

بر روی ایکون کناری محتوا کلیک کنید و گزینه ریپورت کردن را انتخاب کنید. وقتی گزینه ریپورت را انتخاب می کنید ، به اینستاگرام می گویید که پست انتخاب شده نیاز به بررسی دارد و در نهایت باید حذف شود. با انتخاب این گزینه ، اینستاگرام صفحه زیر را برای شما باز می کند و دلیل ریپورت آن را از شما می پرسد.می توانید دلیل خود را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید:

 • خودآزاری: پستهایی که حاوی خودکشی یا صدمه به خود است
 • آزار و اذیت یا زورگویی: آزار و اذیت یا تهدید دیگران
 • فروش یا تبلیغ مواد مخدر
 • فروش یا تبلیغ سلاح گرم
 • تصاویر مستهجن
 • خشونت یا آسیب
 • نقض کپی رایت
 • و..

 چگونه می توان کامنتی را در اینستاگرام ریپورت کرد؟ا

گر کامنتی با مفهوم بی احترامی ، کلمات زشت یا هر محتوای نامناسب دیگر دیدید ، باید آن را ریپورت کنید. ریپورت نظرات در اینستاگرام آسان است. فقط بر روی کامنت مورد نظر خود نگه دارید و وقتی  به رنگ آبی روشن درآمد بر روی آیکون علامت تعجب کلیک کرده و گزینه گزارش محتوای abusive را انتخاب کنید.

نشانه های ریپورت شدن در اینستاگرام

در واقع اینستاگرام جزئیات و اطلاعات کاربرانی را که گزارش یک حساب کاربری را داده اند ، افشا نمی کند. کاربران فقط می توانند اعلان ها را پس از بررسی گزارش توسط اینستاگرام دریافت کنند. اگر شما قادر به ارسال محتوا یا کامنت و لایک نبودید به احتمال زیاد ریپورت شده اید و حساب اینستاگرامی شما به حالت معلق درآمده است. در واقع ریپورت شدن فقط باعث می شود که اینستاگرام حساب شما را بررسی کند و اگر حساب شما هیچ یک از قوانین اینستاگرام را نقض نکرده باشد ، حساب شما به حالت نرمال باز خواهد گشت.چون ممکن است که برخی از حسابها بدون هیچ دلیل معقولی شما را ریپورت کنند ، اما تا زمانی که اینستاگرام در رابطه با نقض قوانین موردی را در صفحه شما پیدا نکند ، شما ایمن هستید و حساب شما از حالت تعلیق خارج خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن