آموزش اینستاگرام

چگونگی انتخاب متن برای پست اینستاگرام

این روزها تب استفاده از شبکه های اجتماعی در ایران بسیار داغ است. یکی از محبوبترین شبکه های اجتماعی حال حاضر شبکه اینستاگرام است که میلیون ها کاربر در ایران دارد. بدون شک میتوان گفت هر شخصی که دارای تلفن هوشمند باشد به احتمال زیاد دارای یک اکانت اینستاگرام نیز میباشد.
استفاده از اینستاگرام محدود به طیف خاصی نیست و بیشتر افراد در آن حضور داشته و فعالیت میکنند، بنابراین بسیاری از افراد با واژه ها و ترفندهای مرتبط با این شبکه اجتماعی آشنایی کامل دارند. اما سعی میکنیم با ارائه مطالب مفید در این زمینه هم بر دانش شما از این شبکه اجتماعی محبوب بیافزاییم و هم راه های کاربردی تری برای استفاده از امکانات آن در اختیارتان قرار دهیم . پس با وب‌۲۰‌سوشال همراه باشید.

انتخاب متن برای پست اینستاگرامی

همانطور که میدانید برای آپلود یک پست اینستاگرامی باید یک عکس آپلود کرده و بعد از انجام ادیت های مورد نظرتان روی این عکس برای آن یک نوشته انتخاب کنید. به این نوشته که در پایین عکس ها در اینستاگرام نمایان میشود کپشن (caption) گفته میشود. بعضی اوقات ، تصاویری آپلود میشود که نیازی به کپشن یا متن ندارند اما خوب است بدانید که نوشتن یک کپشن مناسب و مخاطب پسند از جمله جذابیت هایی است که میتواند مخاطبان زیادی را به سوی پست شما جذب کرده و روی آنها تاثیرگذار باشد. فراموش نکنید که نوشته زیر پست اینستاگرام رابط میان شما و مخاطبانتان است پس در انتخاب آن دقت کنید.
یک کپشن اینستاگرامی لزوما نباید با تصویر پست مربوطه اش همخوانی داشته باشد ، اما همخوانی عکس و نوشته در پست اینستاگرامی نشانه حسن سلیقه شماست.

برخی کاربران ترجیح میدهند از متن های آماده به عنوان کپشن پست اینستاگرامی خود استفاده کنند و برخی دیگر برای پست های منتشر شده شان از خلاقیت و ذهنیت خود استفاده کرده و کپشن مینویسند. با یک جستجوی ساده در موتورهای جستجو میتوانید متن های آماده بسیاری مشاهده کنید که انتخاب هر کدام از آنها بستگی کامل به سلیقه و دیدگاه شما دارد.
نوشتن یک متن اینستاگرامی ضروریاتی دارد که رعایت آنها باعث حرفه ای تر و جذاب تر شدن پست اینستاگرامی شما میشود.

نکات مهم در متن اینستاگرام

۱. سعی کنید متنی که به عنوان کپشن انتخاب میکنید با تصویر پست همخوانی داشته باشد. رعایت این کار الزامی نیست اما سلیقه شما را نشان میدهد.
۲. متن اینستاگرام نشان دهنده شخصیت، ذهنیت و حال و حوای شماست پس در انتخاب یک متن درست دقت کنید تا مورد قضاوت قرار نگیرید.
۳. فراموش نکنید که تعداد کارکترهای یک متن در اینستاگرام محدودیت دارد بنابراین متن بلند و طولانی انتخاب خوبی برای انتشار نیست چرا که ممکن است بخشی از آن حذف شود.
۴. میتوانید از جملات فسلفی ، هنری ، اجتماعی و مشهور افراد شهیر استفاده کنید.
۵. اگر از جملات کتاب ها یا کانال ها و یا صفحات مشهور دنیای مجازی به عنوان متن برای اینستاگرام استفاده میکنید فراموش نکنید که حتما منبع را ذکر کنید، اگرچه در ایران قانون کپی رایت رعایت نمیشود ولی رعایت کردن آن از سوی هر شخص میتواند به فرهنگ سازی در این زمینه کمک کند.


۶. یک متن یا کپشن میتواند به هر زبانی باشد، منحصرا نمیتوان آن را با ادبیات خاص یک زبان محدود کرد، شما میتوانید از زبان شعر هم برای بهره بردن از یک متن با ارزش استفاده کنید.
به نظر میرسد با رعایت نکات یاد شده میتوانید یک متن با ارزش و حرفه ای در صفحه اینستاگرام خود منتشر کنید. باز هم تاکید میکنیم انتخاب متن برای انتشار در اینستاگرام کاملا سلیقه ای است و شما میتوانید از میان صدها جمله ناب و مشهور و یا شعرهای زیبا و متون انگلیسی و زبان های دیگر برای تصاویر خود، کپشن بسازید. امیدواریم این مقاله کوتاه برای شما مفید بوده از مطالعه آن بهره کافی برده باشید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن