آموزش اینستاگرام

آموزش گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام

تمام کسانی که از شبکه اینستاگرام استفاده میکنند دوست دارند فیلم ها و عکس های خود را با دوستان به اشتراک بگذارند. یا از ویدئوهای آموزشی موجود در بخش های مختلف اینستاگرام استفاده کنند. برخی کاربران که از اینستاگرام استفاده شغلی و مهارتی دارند به وسیله پست های آموزشی به شاگردان مجازی خود آموزش میدهند. مثلا کسانی که در اینستاگرام آموزش نقاشی ، خیاطی و یا تدریس دروس به صورت تخصصی دارند. همه این افراد برای بالا رفتن کیفیت کارشان احتیاج دارند تا ویدئوهای طولانی تری پست کنند. حتما میدانید که پست های اینستاگرامی محدود به عکس ها و فیلم های کوتاه نیست بنابراین باید راهی باشد تا مشکل آپلود کردن فیلم های بلند در اینستاگرام حل شود. در این مقاله سعی داریم شما را با ترفندهایی برای افزایش زمان نمایش فیلم ها در پست های اینستاگرامی آشنا کنیم.

نحوه گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام

گذاشتن ویدئو طولانی در اینستاگرام در قالب پست یا استوری معمولا نیاز به اپلیکیشن های کمکی دارد. حتما میدانید سیاست اینستاگرام به گونه ای  است که انتشار فیلم و ویدئو در اینستاگرام با محدودیت زمانی روبرو است. مدت زمان استاندارد برای نمایش ویدئو در یک پست ۶۰ ثانیه و برای نمایش ویدئو در استوری ۱۵ ثانیه تعریف شده است . اما اگر نیاز دارید که ویدئوها با مدت زمان بیشتری منتشر کنید راه حل هایی وجود دارد.

گذاشتن فیلم های طولانی در استوری

راه اول : ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را باز کرده و وارد قسمت استوری شوید. فیلمی که میخواهید منتشر کنید انتخاب کنید. سعی کنید فیلمی که انتخاب میکنید خیلی طولانی نباشد. بعد از این انتخاب وارد صفحه ای در اینستاگرام میشوید که فیلم انتخابی شما را به صورت کادرهای ۱۵ ثانیه ای تقسیم میکند و برای انتشار شما باید آن ها به ترتیب آپلود کنید.  استفاده از این روش این مزیت را دارد که شما میتوانید هر قسمت از فیلم را که نمیخواهید حذف کنید. فقط کافیست در کادرهای ۱۵ ثانیه ای ، قسمت مورد نظر را انتخاب کرده و با نگه داشتن دست خود روی آن تا زمان نمایان شدن سطل زباله صبر کنید. با لمس آیکون سطل زباله قسمت مورد نظر حذف میشود. برای آپلود شدن فیلم روی صفحه تایم لاین باید مثل قبل عمل کنید.
راه دوم: برای اینکه فیلم های طولانی تری در اینستاگرام منتشر کنید میتوانید از اپلیکیشن های کمکی هم استفاده کنید. شما میتوانید با کمک اپلیکیشن هایی که برای این منظور تهیه شده اند، فیلم های خود را به قسمت های ۱۵ ثانیه ای تقسیم کنید. یکی از این اپلیکیشن ها Viva Video است.
شما می توانید این اپلیکیشن را از گوگل پلی دانلود و نصب کنید و برای ادیت و تدوین ویدئو به وسیله این اپلیکیشن به روش زیر عمل کنید: ابتدا اپلیکیشن را باز کنید ، سپس گزینه Edit را بزنید و ویدئوی مورد نظر خود را از گالری پیدا کرده و انتخاب میکنید. بعد از این که ویدئو را انتخاب کردید، گزینه Next را بزنید. در این مرحله باید فیلم را به قسمت های ۱۵ ثانیه ای تقسم کنید، پس ابتدا گزینه Trim را انتخاب کنید. و به صورتی دستی ۱۵ ثانیه اول را جدا کنید. تیک سبز را بزنید واین قسمت را ذخیره کنید و دوباره این مراحل را طی کنید و ۱۵ ثانیه دوم- سوم و الی آخر را به همین ترتیب ذخیره کنید. لازم به ذکر است که هر ۱۵ ثانیه ای را که به این گونه انتخاب میکنید ، باید در گوشی خود ذخیره کنید. بعد از این که تمام ویدئو را به قسمت های ۱۵ ثانیه ای تقسیم کردید، کافیست هر قسمت را به ترتیب در استوری اینستاگرام آپلود کنید.

گذاشتن فیلم های طولانی به عنوان پست در اینستاگرام

فیلم طولانی را نیز می توان به دو صورت در پست اینستاگرام منتشر کرد. برای این کار هم میتوانید از قابلیت IGTV که در نسخه های به روز شده اینستاگرام قابل دسترسی است استفاده کنید و هم میتوانید فیلم را در قالب آلبوم با قسمت های ۱ دقیقه ای منتشر کنید.


روش اول استفاده از قابلیت IGTV : برای این که فیلم های طولانی را در آی جی تی وی منتشر کنید، باید در آن یک کانال بسازید. برای این کار آیکون IGTV را انتخاب کنید . این آیکون در بالای صفحه اینستاگرام شما قرار دارد. با انتخاب این آیکون برای شما صفحه ای باز می شود. آیکون چرخ دنده را ا لمس کنید.سپس گزینه Create channel را انتخاب کنید. در این مرحله سه بار گزینه Next را بزنید. با رعایت و پشت سر گذاشتن این مراحل کانال مورد نظر شما ساخته میشود و عکس پروفایل خود را مشاهده خواهید کرد. حال برای این که ویدئوی خود را آپلود کنید، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید. در ابتدا آیکون + را بزنید. حالا ویدئوی خود را از گالری تلفن همراهتان انتخاب نمایید. در صورتی که ویدئوی انتخابی صحیح است، گزینه Next را بزنید. موارد خواسته شده را تکمیل کرده و ویدئو را post کنید.
روش دوم : استفاده از قابلیت آپلود فیلم به صورت آلبومی از فیلم های ۱ دقیقه ای است. شما میتوانید برای گذاشتن پست طولانی در اینستاگرام با استفاده از یک اپلیکیشن کمکی ، فیلم ها را به چند فیلم ۱ دقیقه ای تبدیل کرده و سپس به ترتیب به عنوان پست آپلود کنید. به عنوان مثال میتوانید از همان اپلیکیشن معرفی شده برای استوری ها استفاده کنید و به ترتیبی که به شما آموزش دادیم فیلم ها را به صورت قسمت های ۶۰ ثانیه ای ذخیره کرده و  زمانی که کل فیلم را به قسمت های ۶۰ ثانیه ای تقسیم کردید، کافیست اکانت اینستاگرام خود را باز کنید و هر قسمت را به ترتیب آپلود کنید. برای آپلود ویدئو ها به طوری که پشت سر هم نمایش داده شوند، باید آن ها را به صورت آلبومی پست کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن