آموزش اینستاگرام

چگونگی گذاشتن عکس در سرچ اینستاگرام

 • سرچ ایسنتاگرام چیست؟
 • نحوه گذاشتن پست دیگران در اینستاگرام خود به چه شکل انجام می گیرد؟
 • قرار گرفتن پست در سرچ اینستاگرام به چه شکل صورت می گیرد؟
 • تنظیمات اکسپلورر اینستاگرام چگونه است؟
 • چگونه در سرچ اینستاگرام اولین باشیم؟
 • گرفتن فالوور از سرچ اینستاگرام به چه شکل است؟
 • چگونه سرچ اینستاگرام دیگران را ببینیم؟

به ویژگی های جستجوی اینستاگرام در دنیای رسانه های اجتماعی فکر کنید. عکس در سرچ اینستاگرام یک ابزاری فوق العاده قدرتمند برای کشف برند ها ، پست ها ، هشتگ ها و پیج ها در اینستاگرام است و برای مشاغل ، این امری مهمی است که جایگاه خود را در نتایج جستجوی اینستاگرام تأمین کنند تا بیشتر به محتوای آن ها توجه شود و بینندگان را به دنبال کننده گان پیج خود، تبدیل کنند.

سرچ ایسنتاگرام چیست؟

به عنوان بخشی از صفحه ، جستجوی اینستاگرام دایرکتوری مربوط به هر حساب اینستاگرام در برنامه است.درست مانند اینکه یک عبارت جستجو را در Google وارد کنید ، می توانید از نوار جستجو در بالای صفحه برای یافتن و کشف صفحات و هشتگ ها استفاده کنید.اینستاگرام حتی قادر است نتایج جستجو را با نتایج برتر ، حساب ها ، هشتگ ها و مکان ها طبقه بندی کند ، در نتیجه پیدا کردن آنچه به دنبال آن هستید، بسیار آسان است.حتی IGTV بخش جستجوی اختصاصی خود را دارد ، شما فقط باید روی صفحه جستجو دکمه IGTV کلیک کنید و برای دسترسی به بالای صفحه کلیک کنید. اینستاگرام حتی لیستی از پروفایل ها را به عنوان پیشنهاد به شما ارائه می دهد.

نحوه گذاشتن پست دیگران در اینستاگرام خود به چه شکل انجام می گیرد؟

برای یادگیری نحوه گذاشتن پست دریگران در اینستاگرام خود مراحل زیر را دنبال کنید:

 1.  پستی را که می خواهید در صفحه اینستاگرام خود بزارید انتخاب کنید.هنگامی که عکس را پیدا کردید ، اطمینان حاصل کنید که به اشتراک گذار اصلی دسترسی پیدا کرده و اجازه دسترسی به مجوزا برای ارسال مجدد آن را در حساب خود دارید. سپس ، در گوشی های iOS بر روی نماد “…” کلیک و روی گزینه “اشتراک” کلیک و سپس روی “کپی پیوند” کلیک کنید:در گوشی های Android ، روی “کپی اشتراک URL” کلیک کنید کنید:
 2. برنامه iOS یا Android Buffer را باز کنیددر مرحله بعد ، باید از گوشی خود برنامه بافر را برای iOS یا Android باز کنید. پس از باز شدن برنامه ، پیوند اینستاگرام ذخیره شده در کلیپ بورد شما را تشخیص می دهد و از شما می پرسد که آیا می خواهید آن محتوا را در حساب اینستاگرام خود پست کنید؟
 3. برای انجام این کار عنوان را ویرایش کنید. پس از انتخاب گزینه ارسال مجدد پست اینستاگرام ، بافر به طور خودکار قسمت زیرنویس را بر اساس زیرنویس از نوشته اصلی از قبل پر می کند و با اضافه کردن نام کاربری اصلی (به سازنده تصویر اعتبار می بخشد).
 4. ارسال عکس هنگامی که وقت آن رسیده که تصویر خود را در اینستاگرام ارسال کنید ، بافر یک یادآوری مفید برای شما ارسال می کند و به شما در انتشار پست کمک می کند. (از آنجا که API اینستاگرام هنوز اجازه برنامه ریزی کامل و ارسال خودکار را ندارد ، بافر برای اینستاگرام با استفاده از یادآوری ها و اعلان ها در تلفن شما کار می کند. زمان مورد نظر خود را تعیین کنید و برنامه Buffer هنگام ارسال وقت به شما اعلان می دهد.)

قرار گرفتن پست در سرچ اینستاگرام به چه شکل صورت می گیرد؟

اما چگونه اینستاگرام می داند که چه محتوایی را باید در نتایج جستجو شما نمایش می دهد؟ آنها چگونه رتبه بندی می شوند و شما چگونه می توانید در رده بندی نتایج اکسپلورر ، رتبه برتر را کسب کنید؟

چگونه جستجوی اینستاگرام کار می کند:

دقیقاً مانند موتور جستجو ، اینستاگرام نیز نمایه ها را “می خواند” و می آموزد که چه چیزی ، چه زمانی و کجا نمایه ها را در نتایج نشان دهد.نتایج جستجویی که شما می بینید مبتنی بر عوامل مختلفی است ، از جمله افرادی که شما دنبال می کنید ، و چه عکس ها و چه فیلم هایی را در اینستاگرام دوست دارید و لایک می کنید.به عبارت دیگر ، الگوریتم اینستاگرام، در پشت صحنه جستجوی اینستاگرام بسیار سخت تلاش می کند تا همیشه نه تنها دقیق ترین نتایج ، بلکه مناسب ترین نتایج را به شما ارائه دهد!

بر اساس رفتارهای اینستاگرامی شما ، اینستاگرام محاسباتی را انجام می دهد و به پیش بینی اینکه شما دوست دارید کدام نوع از انواع  پروفایل ها را ببینید، کمک می کند.

تنظیمات اکسپلورر اینستاگرام چگونه است؟

شاید این سوال برای شما به وجود آمده باشد که چگونه عکس ها و فیلم ها برای جستجو در اکسپلوور اینستاگرام انتخاب می شوند و تنظیمات آن به چه شکل است؟ اینستاگرام همیشه در تلاش است تا انواع عکس ها و فیلم هایی را که در جستجو اکسپلورر مشاهده می کنید را به روز کند. پست ها به طور خودکار بر اساس مواردی مانند افرادی که دنبال می کنید یا پست هایی که دوست دارید انتخاب می شوند.

 • ممکن است این سوال نیز پیش بیاید که چه کسانی می تواند عکسهایی را که در جستجو اکسپلورر مشاهده می شود را ببینند؟

اگر پستی را در جستجو اکسپلورر مشاهده می کنید ، به این معنی نیست که همه افراد دیگر نیز آن را می بینند. اینستاگرام همیشه در تلاش است تا انواع پستهایی را که در جستجو اکسپلورر مشاهده می کنید ، به روز کند و آن را متناسب با سلیقه شما ایجاد کند. به عنوان مثال ، ممکن است اینستاگرام عکس ها و فیلم هایی را به شما نشان دهد که افرادی که شما دنبال می کنید آن را مشاهده و لایک کردند. این نکته را توجه داشته باشید که اگر حساب شما به صورت خصوصی تنظیم شده باشد ، فقط دنبال کنندگان تأیید شده شما می توانند عکس هایی را که در جستجو اکسپلورر به اشتراک گذاشته اید ، ببینند.

 چگونه در سرچ اینستاگرام اولین باشیم

اگر می خواهید جستجوی اینستاگرام را به نفع محتوای خود ایجاد کنید ، باید به پروفایل اینستاگرام در صفحه اصلی خود فکر کنید.دقیقاً مانند اینکه وب سایت خود را با سئو و کلمات کلیدی بهینه می کنید ، باید در مورد انجام همین کار برای پروفایل اینستاگرام خود نیز فکر کنید!برای کمک به شما در انجام این کار ، همه نکات مفید برای بهتر دیده شدن محتوای شما در نتایج جستجوی اینستاگرام در این مقاله آورده شده است:

 • نکته شماره ۱ سرچ اینستاگرام: نام صفحه خود را با کلمات کلیدی بهینه کنید

اولین قدم برای بهتر دیده شدن محتوای شما در جستجوی اینستاگرام ، بهینه سازی نام اینستاگرام شماست! قسمت “Name” در بیوگرافی اینستاگرام شما قابل جستجو است ، و کاملاً قابل تنظیم است.این بدان معناست که می توانید آن را به کلماتی تغییر دهید که نمایه یا تجارت اینستاگرام شما را برجسته می کند.با درج کلمات کلیدی مهم در قسمت Name ، شانس حضور در نتایج برتر در صورتی که کسی در جستجوی آن کلمات کلیدی باشد ، بسیار بیشتر خواهد بود!

ویرایش قسمت نام

ابتدا روی نمایه خود کلیک و سپس روی “ویرایش نمایه” باز هم کلیک کنید تا قسمت نام را در نمایه خود تغییر دهید.

 • نکته شماره ۲ سرچ اینستاگرام: بیوگرافی خود را با هشتگ ها و کلمات کلیدی بهینه کنید

درست مانند نام صفحه شما ، بایستی بیوگرافی صفحه خود را  نیز با کلمات کلیدی در رابطه با نام تجاری خود بهینه کنید.شما حتی می توانید هشتگ های قابل کلیک را به بیو صفحه خود اضافه کنید تا شانس ظاهر شدن را نه تنها در نتایج جستجوی حساب خود ، بلکه در نتایج جستجوی هشتگ نیز ، افزایش دهید! این روش نه تنها یک راه عالی برای اطلاع رسانی به دنبال کنندگان جدید شماست که دقیقاً نام تجاری شما را می دانند، بلکه یک محرک برای اینستاگرام است که بدانند چه موقع شما را در نتایج جستجو نمایش می دهد.

نکته شماره ۳ سرچ اینستاگرام: برچسب موقعیت مکانی را به همه پست های خود اضافه کنید (از جمله استوری ها!)

هنگامی که یک برچسب مکان را به پست های خود اضافه می کنید ، شانس بیشتری برای حضور در نتایج جستجوی آن مکان دارید و این کار هم برای پست و هم برای استوری های اینستاگرام کاربردی است! اگر یک کاربر روی برگه Places در صفحه جستجو کلیک کند ، بسته به محبوبیت و به موقع بودن محتوای شما ، ممکن است پست شما در بالای شبکه ظاهر شود!بنابراین شما شانس بسیار بهتری برای مشاهده ، تعامل و ایجاد دنبال کنندگان بیشتر در  پست های خود هنگام برچسب زدن یک مکان را  دارید.

به طور مشابه ، هر مکان دارای فضای اختصاصی برای مشاهده استوری های اینستاگرام است که با آن مکان برچسب خورده اند – فقط کافی است روی دکمه استوری در بالای صفحه نتایج کلیک کنید تا آنها را مشاهده کنید.اگر می خواهید بینندگان و دنبال کنندگان جدیدی را به استوری ها خود جذب کنید ، برچسب زدن به موقعیت مکانی در پست شما ممکن است به شما در نمایش این نتایج جستجو کمک کند و این کار قطعا یک فرصت رشد است که شما نمی خواهید آن را از دست دهید! آیا این نکته را می دانید که می توانید برچسب های مکان را بعد ها به همه پست های اینستاگرام خود اضافه کنید؟ هرگز هیچ فرصت دوباره ای را برای حضور در نتایج جستجوی اینستاگرام از دست ندهید.در نتیجه با برچسب زدن مکان ها و تگ کردن کاربران در پست های خود ، برای پیج خود در اینستاگرام جذابیت بیشتری کسب کنید!

گرفتن فالوور از سرچ اینستاگرام به چه شکل است؟

در این جا ما به چند نکته ای که می تواند به شما در گرفتن فالوور از سرچ اینستاگرام کمک کند می پردازیم:

 • نکته شماره ۱ گرفتن فالوور از سرچ اینستاگرام: از هشتگ ها در همه پست ها و استوری های خود استفاده کنید

 ما در نکته قبلی گفتیم  که برچسب های مکان چقدر در پست های شما می تواند مهم و مفید باشد ، اما هشتگ های اینستاگرامی کار ضروری  است که باید برای محتوای شما انجام شود! پستی که حداقل یک هشتگ در اینستاگرام دارد به طور متوسط ​​۱۲.۶٪ بیشتر از پست های بدون هشتگ درگیر است و احتمالاً به این دلیل است که در نتایج جستجو بیشتر ظاهر می شوند!

هنگامی که یک کاربر در جستجوی اینستاگرام یک هشتگ را جستجو می کند ، نتایج هم در برگه ی بالا و هم در برچسب ها ظاهر می شود ، بنابراین شانس دیده شدن محتوای شما دو برابر می شود و دقیقاً مانند برچسب های موقعیت مکانی ، هشتگ  نیز،  یک گزینه ویژه برای Instagram Stories را نیز دارد.  در صورت داشتن هشتگ مربوط به برند نام تجاری برای کسب و کار خود ، هشتگ گذاری در همه پست و استوری های شما امر بسیار مهمیست. اگر شخصی نام برند تجاری شما را جستجو کند ، احتمال زیادی وجود دارد که در نتایج جستجو به همراه هر کس دیگری که از هشتگ شما استفاده می کند – صفحه تجاری شما را به بینندگان جدیدی که علاقه مند به برند شما هستند ، نشان دهد.

نکته: اگر برای کسب و کار خود یک هشتگ برای برند تجاری جدید خود ایجاد می کنید ، به ادغام یک کلمه کلیدی و نام تجاری خود در هشتگ ها فکر کنید.

 • نکته شماره ۲ گرفتن فالوور از سرچ اینستاگرام: نمایه خود را با موقعیت مکانی فیزیکی خود به روز کنید

اگر کسب و کار شما یک مکان فیزیکی دارد – برای مثال ، شما یک فروشگاه ،  هتل ، رستوران ، سالن بدنسازی دارید – می توانبد برچسب اختصاصی موقعیت مکانی خود را برای تجارت خود ایجاد کنید! این یک راه عالی برای جلب توجه به فروشگاه فیزیکی شما در اینستاگرام است تا بتوانید تعداد بیشتری دنبال کننده و همچنین مشتریان بیشتری را از طریق حضور فیزیکی به دست آورید!

با این کار هنگام جستجوی مکانی در اینستاگرام ، فروشگاه شما می تواند در زیر برگه Places ظاهر شود و با این کار نه تنها نمایه اینستاگرام شما ، بلکه مکانهایی که پیروان شما می توانند IRL را پیدا کنند برجسته می شوند! برای راه اندازی با برچسب موقعیت مکانی شغلی خود ، باید به صفحه تنظیم صفحه کسب و کار Facebook خود بروید – اینجاست که می توانید آدرس و اطلاعات تجاری خود را به روز کنید.برای انجام این کار می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

توجه: برای این کار باید یک صفحه کسب و کار فیس بوک و نمایه Business Instagram داشته باشید! به عنوان یک ویژگی جدید اضافه شده ، اینستاگرام همچنین تمام جزئیات مهم کسب و کار شما مانند آدرس کامل (به علاوه نشان دادن آن را روی نقشه!) ، زمان افتتاح و شماره تماس تجاری در نتایج جستجو به اشتراک خواهد گذاشت!

برای انجام این کار ، اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات کسب و کارتان در نمایه اینستاگرام شما به روز است:

 • به نمایه تجاری خود بروید.
 •  روی ویرایش پروفایل کلیک کنید.
 • در زیر اطلاعات کسب و کار ، می توانید موارد زیر را ویرایش کنید: صفحه ای که نمایه تجاری اینستاگرام شما به آن متصل شده است ، دسته بندی کسب و کار و اطلاعات تماس با کسب و کار.
 •  پس از اتمام به روز کردن اطلاعات شغلی ، روی دکمه انجام شد کلیک کنید تا به نمایه خود بازگردید.

نکته شماره ۳ گرفتن فالوور از سرچ اینستاگرام: عناوین و توضیحات ویدیوی IGTV خود را بهینه کنید

اگر کانال ویدیویی اینستاگرام خود یعنی IGTV را در صفحه خود ایجاد نکرده اید ، اکنون زمان آن رسیده است. عملکرد جستجوی IGTV در حال تحول است ، و اینستاگرام دائماً در بهبود نحوه نمایش فیلم ها (اکنون هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی!) و اینکه کاربران چگونه می توانند محتوای ویدیوی جدید را کشف کنند ، در تلاش است. صرف نظر از تغییراتی که در خط اینستاگرام ایجاد شده ، عناوین و توضیحات ویدیوی شما همیشه برای الگوریتم مهم خواهد بود ، بنابراین اکنون وقت آن است که هر آنچه را ارسال می کنید بهینه کنید.با داشتن یک عنوان واضح ، مختصر و کلمات کلیدی مناسب شروع کنید. 

عنوان و توضیحات IGTV

توضیحات IGTV خود را نیز در نظر بگیرید. اگرچه در حال حاضر متن قابل جستجو نیست ، می توانید هشتگ و URL های قابل کلیک را درج کنید!این فقط یک فرصت دیگر برای گفتن اینستاگرام در مورد ویدئوی شماست و همچنین اینکه اینستاگرام چگونه باید آن را طبقه بندی کند و آن را به بینندگان و دنبال کنندگان شما نمایش دهد!

 • نکته شماره ۴ گرفتن فالوور از سرچ اینستاگرام: تاریخچه نتایج جستجوی خود را پاک کنید

اگر یک برند تجاری خود را به عنوان استراتژی اینستاگرام خود در دست دارید ، پاک کردن نتایج جستجوی شما می تواند بسیار مفید باشد.با این کار در حالی که ممکن است دنبال کنندگان زیادی هم نداشته باشید ،اینستاگرام تصویری واضح تر از این که چه کسی اینستاگرام را به شما پیشنهاد می کند دنبال کنید ، به شما می دهد و اگر این دیدگاه را درست داشته باشید ، اینستاگرام به شما کمک می کند نتایج جستجوی مورد نظر را نیز پیش بینی کنید!

همچنین اگر برای نظارت بر صفحه اینستاگرام خود از یک حساب شخصی یا یک حساب کاربری تست می کنید ، می توانید این کار را انجام دهید تا کلمات کلیدی خود را امتحان کنید و ببینید که آیا حساب کاربری شما در نتایج ظاهر می شود یا نه! برای پاک کردن سابقه جستجوی خود ، با کلیک بر سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه ،به تنظیمات نمایه خود بروید.سپس روی تنظیمات و از آنجا ، Security کلیک کنید. در آخر ، روی “پاک کردن سابقه جستجو” کلیک کرده و یک پنجره نهایی برای تأیید اینکه می خواهید سابقه جستجوی اینستاگرام خود را پاک کنید نشان داده می شود:

چگونه سرچ اینستاگرام دیگران را ببینیم؟

برای این کار بهتر است که با با پیج های برندهای دیگر تعامل کنید.الگوریتم اینستاگرام همه چیز را می داند – می داند چه شخصی را دنبال می کنید ، چه چیزی را لایک می کنید  و چه نوع  را بیشتر در اینستاگرام دنبال می کنید. اینستاگرام این کار را همچنین در مورد پیروان شما هم می داند! و به دلیل این اطلاعات ، اینستاگرام می تواند پیش بینی کند که از چه پروفایل هایی می توانید لذت ببرید و این پروفایل ها را در نتایج “پیشنهادی” و نتایج “جستجو” نشان دهد.

برای دیدن این نتایج ، فقط در صفحه جستجوی اینستاگرام در نوار جستجو کلیک کنید و سپس بر اساس رفتار و تنظیمات شما لیستی از حساب ها گردآوری می شود: بنابراین اگر شما یک برند تجاری هستید که دنبال پیروان احتمالی خود در این مکان پرطرفدار هستید ، باید برندهای های مکمل یا تأثیرگذار را دنبال کنید و با آن ها تعامل داشته باشید.هرچه روابط اصیل تری با پروفایل های دیگر در اینستاگرام برقرار کنید – اینستاگرام به شما نشان می دهد که این برند را می شناسید و دوست دارید و هرکسی که از محتوای آنها لذت ببرد ، ممکن است از مطالب شما نیز لذت ببرد.

بنابراین روابط خود را در اینستاگرام برقرار کنید و به اشتراک بگذارید تا در نتایج “پیشنهادی” در سرچ اینستاگرام بالا بیایید.

این نکات تنها چند ترفند برای بهبود پروفایل و پست های شما در نتایج سرچ اینستاگرام است که می توانید از آن ها استفاده کنید و به راحتی در جستجوی اینستاگرام بالا بیایید و به تجارت خود کمک کنید.با ظاهر شدن  در نتایج جستجوی بیشتر ، شروع به مشاهده ی بیشتر محتوای شما می شود و با این کار  مخاطبان جدید را به پیروان وفادار خود تبدیل می کنید!

مطمئنا هر کسب و کاری برای اینکه به رونق برسد باید دیده و شناخته شود. برای اینکه به صورت هدفمند دیده و مطرح شوید، علاوه بر شانس به کمی تغییر و هوشمندی هم نیاز دارید. این روزها بازار داغ و پر طرفدار شبکه اینستاگرام باعث شده است که بخش عظیمی از کسب و کارها به دنبال جذب مشتری و فالوور از این بازار بالقوه پر ترافیک باشند. بخش اکسپلور اینستاگرام یکی از بخش‌هایی‌ است که کمک زیادی به شناخته شدن یک کسب‌و‌کار می‌کند. تب Explore یا همان بخش اکسپلور، یکی از بهترین و کم هزینه ترین راه هاست که می‌تواند فالوور و ترافیک زیادی را به سمت شما روانه کند و در نهایت، باعث رونق کسب و کار شما شده و شما را به مخاطبان بسیاری معرفی کند. در این آموزش، برایتان توضیح می‌دهیم چگونه پست ها برای نمایش در این صفحه انتخاب می‌شوند، چگونه می‌توانید با مخاطبانتان از این راه ارتباط برقرار کنید، چگونه بازدید های صفحه‌ی خود را افزایش دهید سپس با استفاده از ویژگی‌های آن، کسب و کار خودتان را بهتر معرفی کنید و بیشتر دیده شوید.

گذاشتن عکس در سرچ اینستاگرام

بر اساس مقالات و اطلاعات منتشر شده توسط تیم های ارزیاب اینستاگرام، قرار گرفتن عکس ها در اکسپلور به نحوه استفاده شما از اینستاگرام بستگی دارد. بنابراین محتوایی که شما در اکسپلور خود میبینید با محتوایی که دیگران در اکسپلور خود می بینند متفاوت است. این به آن معناست که در تب اینستاگرام هر شخص بیشتر مطالبی که وی اخیرا با لایک و کامنت در آنها تعامل داشته است و جز علاقمندی هایش محسوب میشود، برایش نمایش داده میشود. این گونه به نظر می رسد که پست هایی که تعداد لایک های بیشتری دارند در اکسپلور نمایش داده می شوند اما به همین آسانی نیست و الگوریتم اینستاگرام صرفا به تعداد لایک ها بسنده نمیکند. بنابراین استراتژی ها مرتبا در حال تغییر است. در واقع باید گفت هیچ راه مطمئن و صد در صد تضمینی برای اینکه به الگوریتم های انتخابی اینستا دست پیدا کرده و به راحتی در اکسپلور قرار بگیریم وجود ندارد. این کار به پشتکار زیاد و سخت کوشی احتیاج دارد.

تعریف و معرفی تب اکسپلور اینستاگرام

اکسپلور اینستاگرام  صفحه‌ای است که پست های زیادی را از سراسر دنیای اینستاگرام با دسته بندی های مختلف برای کاربران نمایش میدهد. این پست‌ها طبق فعالیت‌های قبلی شما انتخاب می‌شوند و از الگوریتم‌هایی که برای دنبال کردن فعالیت شما در اینستاگرام تعبیه شده است، پیروی می‌کنند. میتوان اینگونه گفت که بخش اکسپلور اینستاگرام در واقع همانند آینه ای تمام فعالیت های شما را در این شبکه اجتماعی بازتاب میدهد. در واقع طبق الگوریتم های طراحی شده تیم اینستاگرام طبق آخرین تعاملات شما در پیج های مختلف، پیج های بی شماری با موضوعیت مورد علاقه شما در این قسمت نمایش داده خواهد شد. البته باید بگوییم این مسئله فقط به علاقمندی های شما ختم نمیشود بلکه فعالیت اشخاصی که شما آنها را فالو کرده اید نیز زیر نظر میگیرد و آنچه آنها لایک یا کامنت گذاشته اند برای شما نیز نمایش میدهد. در واقع در این بخش شما تمام فعالیت هایتان را در قالب دسته بندی های مختلف هنری ، فروشگاهی، ورزشی ، سرگرمی و … خواهید دید.  حالا که درک بهتری از این بخش اپلیکیشن اینستاگرام داریم، باید بدانیم چطور می‌توانیم محتوای صفحه اینستاگرام خود را در این بخش نمایش دهیم. در ادامه چند نکته علمی برای شما بیان میکنیم تا با استفاده از آنها بتوانید کم کم صفحه خود را وارد اکسپلور اینستاگرام کنید.

نمایش عکس و پست در اکسپلور اینستاگرام

برای اینکه صفحه ای در اکسپلور اینستاگرام نمایش داده شود ، داده های هر پست حرف اول را میزنند. اینستاگرام سعی می کند در این قسمت محتوای نمایش داده شده برای هر کاربر به زمینه فعالیت خود او اختصاص داشته باشد. این شخصی‌سازی به این شکل اتفاق می‌افتد که اینستاگرام پست‌های موجود در اکسپلور را بر اساس لایک‌ها و صفحاتی که فالوو می‌کنید، برایتان نمایش میدهد. اگرچه الگوریتم انتخاب صفحه های نمایش داده شده در تب اکسپلور دقیقا مشخص نیست اما به نظر میرسد این قوانین در انتخاب صفحات نقش داشته باشند.

 • محتوای نمایش داده شده بر اساس پست‌هایی است که کاربر قبلا آن ها را دیده و با لایک یا کامنت در آنها تعامل داشته است.
 • محتوای نمایش داده شده، پست‌هایی هستند که تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام آنها را پسندیده اند و آمار بازدید آنها بالاست.
 • محتوای نمایش داده شده در اکسپلور، پست‌هایی بر اساس محتوا و فعالیت صفحات فالو شده توسط کاربر است.

بعد از گذشت مدتی از فعالیت شما در اینستاگرام، مهندسان این مجموعه  الگوهای فعالیت کاربران را بررسی کرده و از آن به بعد، محتواها را بر اساس آن الگوها نمایش می‌دهند. همچنین، اینستاگرام سعی کرده است طرز کار اکانت‌های مشابه و چگونگی عملکرد آن‌ها را بررسی کند و فرض را بر نتایج بررسی‌هایش اعمال کند. نمایش پست‌های مرتبط با فعالیت کاربر، نیازمند جمع‌آوری حجم عظیمی از محتواست. هرچه داده‌های شما بیشتر باشد، راحت‌تر می‌توانید الگوی مدنظرتان را طراحی کنید. هرچه کاربران بیشتری جذب کنید و داده‌ها و الگوهای بیشتری داشته باشید، بهتر و بیشتر می‌توانید محتواها را ترکیب کرده و به افراد نشان دهید.

کارهایی که شما میتوانید انجام دهید تا شانس شما برای نمایش عکس و یا نوشته هایتان در اکسپلور اینستا بیشتر شود بسیار است، ما در این مبحث به تعدادی از آنها اشاره میکنیم و امیدواریم با رعایت آنها بتوانید به نتیجه دلخواه برسید.

قدیمی بودن اکانت شانس دیده شدن را افزایش میدهد : قدمت ساخته شدن یک پیج برای اینستاگرام از اهمیت برخوردار است و اصولا پیج هایی که در اکسپلور اینستگرام نمایش داده میشوند پیج هایی هستند که مدت زمان زیادی از شکل گیری آنها گذشته است. پس قدمت پیج شما از تعداد فالوورهای شما اهمیت بیشتری دارد. حتی اگر پیج شما فالوورهای زیادی داشته باشد اینستاگرام متوجه خواهد شد که این حجم از لایک و فالوور  در مدت زمان کم امکان پذیر نیست.

فالوورهای فعال داشته باشید : اگرچه داشتن فالوورهای زیاد یک حسن تلقی میشود اما اینکه میزان فعالیت و تعامل فالوورها در پست های شما چقدر باشد اهمیت بیشتری دارد. در واقع میتوان گفت نکته مهم و اساسی در این بخش فعالیت فالوورهاست. حضور هزاران فالوور غیر فعال هیچ حسنی برای یک پیج تجاری نخواهد داشت ، پس بهتر است به جای کمیت به کیفیت اهمیت دهید و فالوورهای فعال را جذب پیج کاری تان کنید.

فالوورها را تشویق به برقراری ارتباط کنید: از راه های مختلف فالوورهای پیج خود را به فعالیت وا دارید. مثلا با ترفندهای مختلف به لایک کردن پست ها ترغیب کنید. یا مثلا در پست ها سوالی مطرح کرده و بخواهید در کامنت ها به آن پاسخ دهند. یا فرض کنید با برگزاری مسابقه یا قرعه کشی از فالوورهایتان بخواهید تا دوستان خود را زیر پست ها تگ کنند. هرچه فعالیت فالوورها در بخش لایک و کامنت ها بیشتر باشد احتمال دیده شدن شما در اکسپلور نیز بیشتر خواهد شد.

استفاده غیر ضروری از هشتگ ممنوع : استفاده از هشتگ ها در اینستاگرام باعث دیده شدن شما در اینستاگرام خواهد شد اما زیاده روی در استفاده از هشتگ ها مطمئنا نتیجه عکس خواهد داشت. پس سعی کنید زیاد از هشتگ ها استفاده نکنید. اگرچه با استفاده از هشتگ ها لایک های زیادتری جمع آوری میشود اما اغلب آنها روباتیک است. پس اگر میخواهید یک پیج حرفه ای و مشهور داشته باشید از هشتگ ها به موقع استفاده کرده و زیاد خود را در گیر استفاده از هشتگ ها نکنید.

زمان انتشار پست ها را بررسی کنید : باید سعی کنید پست هایتان را زمانی منتشر کنید که اوج پیک حضور کاربران اینستاگرام است. مثلا باید حدس بزنید که کاربران چه زمان هایی بیشتر موبایل استفاده میکنند. طبق آمار آخر شب ها ، بعد از ناهار و بعد از ساعت کار اداری زمان های مناسبی برای انتشار پست است. شما باید ساعت های گوناگون را امتحان کرده و نتایج بدست آمده را بررسی کنید تا زمان طلایی را به دست آورید. احتمال دیده شدن پست ها و تعامل کاربران در این زمان ها بیشتر است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن