آموزش اینستاگرام

آموزش گذاشتن لینک در اینستاگرام

هشت راه برای گذاشتن لینک در اینستاگرام

آنچه را که در این مطلب می‌خوانید: پنهان کردن فهرست

لینک در اینستاگرام یکی از موضوعات اصلی در این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود. در این مقاله ، ما به هشت روش متفاوت برای گذاشتن لینک ها در پروفایل و پست های اینستاگرام خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

شماره ۱: لینکی به بیو اینستاگرام خود اضافه کنید

بیایید با اولین و ساده ترین راه برای ایجاد لینک در شبکه اینستاگرام شروع کنیم. بیوگرافی اینستاگرام تنها مکانی است که هر صفحه ای ، از جمله حساب های شخصی ، می تواند یک لینک قابل کلیک را به اشتراک بگذارد.

  • نحوه اضافه کردن یا به اشتراک گذاشتن لینک به بیو اینستاگرام

به این روش به عنوان لینک “اصلی” خود فکر کنید. در حالی که راه‌های دیگری برای به اشتراک گذاشتن لینک های قابل کلیک وجود دارد (که ما در یک مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد) ،اما این شیوه برای مخاطبان خاص تری هدف قرار گرفته شده است. لینک موجود در بیو شما برای هر کسی که برای بازدید از نمایه وارد صفحه اینستاگرام شما می شود قابل رویت و کلیک است.

نظرات در مورد بهترین استراتژی موجود برای این شیوه متفاوت است. برخی از برندها این لینک ها را به وب سایت یا تلفن همراه خود پیوند داده اند. برخی دیگر لینک خود را مرتباً به روز می کنند و کاربران را از طریق پست های خود به محتوا هدایت می کنند.

شماره ۲: برای نشان دادن چندین لینک از یک سرویس پیوند استفاده کنید

هنگامی که اینستاگرام برای اولین بار در بین بازاریابان محبوب شد ، خدمات پیوندی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت اما سپس از محبوبیت آنها کاهش یافت. اما اکنون آنها دوباره با  قابلیت های طراحی بیشتر و تجربه کاربری راحت تری  بازگشته اند. می توانید از چند قالب مختلف استفاده کنید. سرویس پیوند کلاسیک چیزی شبیه Linktree است ، که در آن شما لیستی از لینک های قابل کلیک را به دنبال کنندگان خود ارائه می دهید.  Linktree از فضای کاری برای هدایت کاربران به آخرین پست های وبلاگ ، فعالیت ها و فروشگاه استفاده می کند.

  •  نحوه اضافه کردن یا اشتراک گذاری پیوندی به اینستاگرام

سبک و رنگی را انتخاب کنید که با پست ها و استوری های اینستاگرام شما مطابقت داشته باشد. اگر کاربران با کلیک بر روی لینک با محتوای بسیار متفاوتی روبه رو شوند ، از کنجکاوی آنان و جذابیت مطلب برای کاربران کاسته می شود.از طرف دیگر ، می توانید خدماتی را انتخاب کنید که بیشتر شبیه یک تجربه مشابه در اینستاگرام باشد. به جای کلیک بر روی لینک های متنی ، می توانید یک لینک را به عکس اضافه کنید. هنگامی که آنها روی عکس از پستی که در ابتدا توجه آنها را جلب کرده بود کلیک کنند ، سرویس پیوند آنها را به صفحه مربوطه در وب سایت شما هدایت می کند.برخی از خدمات ، مانند ابزار Linkin.bio ، شامل لینک های ویدیویی ، عکس های آلبومی و حتی ادغام Shopify است که می توانید از آن ها برای ایجاد لینک های متفاوت استفاده کنید.  

شماره ۳: لینک های کوتاه یا مسیرهای صفحات را در زیرنویسهای پست اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید

شما نمی توانید پیوندهای قابل کلیک را در زیرنویسهای پستهای عادی عکس اینستاگرام وارد کنید ، اما این بدان معنی نیست که زیرنویس های پست بی فایده است! هنوز هم می توانید از آنها برای جلب توجه کاربران ، به اشتراک گذاشتن چکیده ای از مطالب خود و دستیابی به هشتگ های انتخاب شده خود استفاده کنید.اگر می خواهید از گذاشتن  لینک در زیر عکس ها در اینستاگرام بیشترین استفاده را ببرید ، من این سه استراتژی را پیشنهاد می کنم.

  • یک لینک کوتاه به اشتراک بگذارید

اگر از پیکربندی لینک برای برند و محتوای خود استفاده می کنید ، از یک سرویس کوتاه سازی پیوند مانند Bitly استفاده کنید ، بنابراین پیوند ایجادی برای کپی یا به خاطر سپردن کاربران شیوه بسیار کاربردی است. این رویکرد نیاز به کمی تلاش بیشتر از سوی دنبال کنندگان شما دارد ، بنابراین این گونه لینک ها را برای مطالب و پیوندهای برتر خود ذخیره کنید که فقط می خواهید گروه کوچکی از افراد را هدف قرار دهید.

  • جهت پاک کردن لینک ها ، مسیرهای پاک کننده را بنویسید

یکی از تاکتیک هایی که ما در پست ها استفاده می کنیم این است که مسیرها را به یک لینک مستقیم به اشتراک بگذاریم که شامل یک لینک کوتاه شده است که افراد می توانند در صورت انتخاب آن را کپی کنند.

  •  کلیک های روی لینک اینستاگرام را از طریق UTM دنبال کنید

قبل از بحث در مورد راه های بیشتر برای ایجاد  لینک در اینستاگرام ، بیایید به معقوله UTM و اهمیت آن در اینستاگرام بپردازیم. از طریق  Insights اینستاگرام شما می توانید اطلاعاتی راجب به تعداد افرادی که بر روی لینک ایجادی شما در پست یا استوری های خود کلیک می کنند کسب کنید. با این حال ، اگر می خواهید اطلاعات دقیق تری با گذشت زمان داشته باشید ، بهتر است از ارزش تنظیم برچسب های UTM باخبر باشید. برای پیگیری موفقیت لینک های خودبا Google Analytics از برچسب های UTM استفاده کنید. راهنماهای زیادی برای تنظیم UTM و خدمات UTM خودکار وجود دارد. Campaign URL Builder ابزاری رایگان از Demos & Tools Google Analytics است. از این ابزار برای ایجاد URL های تبلیغاتی با برچسب های UTM استفاده کنید.

شماره ۴: لینک هایی را به استوری های اینستاگرام خود اضافه کنید

برخی از برند ها می توانند لینک هایی را در استوری های اینستاگرام خود درج کنند. از آنجا که استوری ها