آموزش اینستاگرام

آموزش گذاشتن لینک در اینستاگرام

هشت راه برای گذاشتن لینک در اینستاگرام

آنچه را که در این مطلب می‌خوانید: پنهان کردن فهرست

لینک در اینستاگرام یکی از موضوعات اصلی در این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود. در این مقاله ، ما به هشت روش متفاوت برای گذاشتن لینک ها در پروفایل و پست های اینستاگرام خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

شماره ۱: لینکی به بیو اینستاگرام خود اضافه کنید

بیایید با اولین و ساده ترین راه برای ایجاد لینک در شبکه اینستاگرام شروع کنیم. بیوگرافی اینستاگرام تنها مکانی است که هر صفحه ای ، از جمله حساب های شخصی ، می تواند یک لینک قابل کلیک را به اشتراک بگذارد.

  • نحوه اضافه کردن یا به اشتراک گذاشتن لینک به بیو اینستاگرام

به این روش به عنوان لینک “اصلی” خود فکر کنید. در حالی که راه‌های دیگری برای به اشتراک گذاشتن لینک های قابل کلیک وجود دارد (که ما در یک مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد) ،اما این شیوه برای مخاطبان خاص تری هدف قرار گرفته شده است. لینک موجود در بیو شما برای هر کسی که برای بازدید از نمایه وارد صفحه اینستاگرام شما می شود قابل رویت و کلیک است.

نظرات در مورد بهترین استراتژی موجود برای این شیوه متفاوت است. برخی از برندها این لینک ها را به وب سایت یا تلفن همراه خود پیوند داده اند. برخی دیگر لینک خود را مرتباً به روز می کنند و کاربران را از طریق پست های خود به محتوا هدایت می کنند.

شماره ۲: برای نشان دادن چندین لینک از یک سرویس پیوند استفاده کنید

هنگامی که اینستاگرام برای اولین بار در بین بازاریابان محبوب شد ، خدمات پیوندی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت اما سپس از محبوبیت آنها کاهش یافت. اما اکنون آنها دوباره با  قابلیت های طراحی بیشتر و تجربه کاربری راحت تری  بازگشته اند. می توانید از چند قالب مختلف استفاده کنید. سرویس پیوند کلاسیک چیزی شبیه Linktree است ، که در آن شما لیستی از لینک های قابل کلیک را به دنبال کنندگان خود ارائه می دهید.  Linktree از فضای کاری برای هدایت کاربران به آخرین پست های وبلاگ ، فعالیت ها و فروشگاه استفاده می کند.

  •  نحوه اضافه کردن یا اشتراک گذاری پیوندی به اینستاگرام

سبک و رنگی را انتخاب کنید که با پست ها و استوری های اینستاگرام شما مطابقت داشته باشد. اگر کاربران با کلیک بر روی لینک با محتوای بسیار متفاوتی روبه رو شوند ، از کنجکاوی آنان و جذابیت مطلب برای کاربران کاسته می شود.از طرف دیگر ، می توانید خدماتی را انتخاب کنید که بیشتر شبیه یک تجربه مشابه در اینستاگرام باشد. به جای کلیک بر روی لینک های متنی ، می توانید یک لینک را به عکس اضافه کنید. هنگامی که آنها روی عکس از پستی که در ابتدا توجه آنها را جلب کرده بود کلیک کنند ، سرویس پیوند آنها را به صفحه مربوطه در وب سایت شما هدایت می کند.برخی از خدمات ، مانند ابزار Linkin.bio ، شامل لینک های ویدیویی ، عکس های آلبومی و حتی ادغام Shopify است که می توانید از آن ها برای ایجاد لینک های متفاوت استفاده کنید.  

شماره ۳: لینک های کوتاه یا مسیرهای صفحات را در زیرنویسهای پست اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید

شما نمی توانید پیوندهای قابل کلیک را در زیرنویسهای پستهای عادی عکس اینستاگرام وارد کنید ، اما این بدان معنی نیست که زیرنویس های پست بی فایده است! هنوز هم می توانید از آنها برای جلب توجه کاربران ، به اشتراک گذاشتن چکیده ای از مطالب خود و دستیابی به هشتگ های انتخاب شده خود استفاده کنید.اگر می خواهید از گذاشتن  لینک در زیر عکس ها در اینستاگرام بیشترین استفاده را ببرید ، من این سه استراتژی را پیشنهاد می کنم.

  • یک لینک کوتاه به اشتراک بگذارید

اگر از پیکربندی لینک برای برند و محتوای خود استفاده می کنید ، از یک سرویس کوتاه سازی پیوند مانند Bitly استفاده کنید ، بنابراین پیوند ایجادی برای کپی یا به خاطر سپردن کاربران شیوه بسیار کاربردی است. این رویکرد نیاز به کمی تلاش بیشتر از سوی دنبال کنندگان شما دارد ، بنابراین این گونه لینک ها را برای مطالب و پیوندهای برتر خود ذخیره کنید که فقط می خواهید گروه کوچکی از افراد را هدف قرار دهید.

  • جهت پاک کردن لینک ها ، مسیرهای پاک کننده را بنویسید

یکی از تاکتیک هایی که ما در پست ها استفاده می کنیم این است که مسیرها را به یک لینک مستقیم به اشتراک بگذاریم که شامل یک لینک کوتاه شده است که افراد می توانند در صورت انتخاب آن را کپی کنند.

  •  کلیک های روی لینک اینستاگرام را از طریق UTM دنبال کنید

قبل از بحث در مورد راه های بیشتر برای ایجاد  لینک در اینستاگرام ، بیایید به معقوله UTM و اهمیت آن در اینستاگرام بپردازیم. از طریق  Insights اینستاگرام شما می توانید اطلاعاتی راجب به تعداد افرادی که بر روی لینک ایجادی شما در پست یا استوری های خود کلیک می کنند کسب کنید. با این حال ، اگر می خواهید اطلاعات دقیق تری با گذشت زمان داشته باشید ، بهتر است از ارزش تنظیم برچسب های UTM باخبر باشید. برای پیگیری موفقیت لینک های خودبا Google Analytics از برچسب های UTM استفاده کنید. راهنماهای زیادی برای تنظیم UTM و خدمات UTM خودکار وجود دارد. Campaign URL Builder ابزاری رایگان از Demos & Tools Google Analytics است. از این ابزار برای ایجاد URL های تبلیغاتی با برچسب های UTM استفاده کنید.

شماره ۴: لینک هایی را به استوری های اینستاگرام خود اضافه کنید

برخی از برند ها می توانند لینک هایی را در استوری های اینستاگرام خود درج کنند. از آنجا که استوری ها بسیار زودگذر هستند ، این شیوه یک راه عالی برای به اشتراک گذاشتن لینک ها به مطالب جدید یا حساس به زمان هستند. چه استوری های خود را در صفحه اینستاگرام خود ذخیره کنید و چه اجازه دهید بعد از ۲۴ ساعت محو شود ، به یاد داشته باشید که هر استوری فقط ۱۵ ثانیه نمایش داده می شود.پس برای بهتر دیده شدن لینک در استوری های خود از این چند روش استفاده کنید:

  •  برای مشاهده بیشتر، لینک خود را با ابزارهای طراحی برجسته کنید.
  • از برچسب ها و GIF ها برای اشاره به لینک ، اعلام یک مطلب جدید یا تشویق کاربران به سمت بالا کشیدن لینک ها استفاده کنید.
  • از تیم خود عکس یا ویدئویی بگیرید که به لینک ها اشاره دارند.

در اینجا یک نکته ای که باید گفته شود این است که: ایجاد لینک در استوری ها به شدت توسط اینستاگرام کنترل می شوند. شما نمی توانید به این ویژگی دسترسی داشته باشید ، مگر اینکه بیش از ۱۰،۰۰۰ دنبال کننده داشته باشید یا یک حساب تأیید شده داشته باشید (که یک روند دشوار و تقریباً تصادفی است). اما چرا اینستاگرام ایجاد لینک در استوری ها  را محدود می کند؟ خوب ، احتمالاً به این دلیل که می خواهد که شما تعداد دنبال کنندگان خود را  در اولویت قرار دهید. اما آیا این شیوه واقعاً برای اهداف تجاری شما مفید است؟ برای برخی از برند ها ، به ویژه برند هایی که مستقیم با مصرف کننده خود در ارتباط هستند ، تعداد زیادی از دنبال کنندگان کلید موفقیت هستند. اما در موارد دیگر ، شاید بهتر باشد روی نحوه فروش خود قبل از دنبال کنندگان تمرکز کنید.

پس  لینک های داخلی نیز می توانند مفید باشند. لینک هایی در استوری های خود ایجاد کنید که به پستها ، نمایه ها و IGTV شما پیوند دارند. همچنین می توانید به پست ها ، استوری ها و پروفایل های مربوطه از افراد دیگر پیوند دهید. به یاد داشته باشید ، اگر در یک تبلیغ با یک فرد تأثیرگذار یا یک برند تجاری دیگر همکاری کنید ، به طور بالقوه تعداد لینک های فعال در اختیار خود را دو برابر کرده اید.

شماره ۵: در پست ها و استوری های خود لینک های قابل خرید مستقیم ایجاد کنید

پست های قابل خرید نمونه دیگری از لینک های بسیار خاص است. هر برچسب خرید فقط به یک محصول پیوند می خورد.شاید بتوان گفت برچسب های خرید هدفمندترین لینک های هستند.برای استفاده از برچسب های خرید ، از ایجاد کاتالوگ محصول در فیس بوک شروع کنید. پس از بارگیری طیف کاملی از محصولات – با پیوندهای خرید ، تصاویر و توضیحات را داریدکه می توانید شروع به اضافه کردن برچسب های خرید به پست های اینستاگرام خود کنید.همچنین می توانید لینک خرید را در بیو صفحه خود ایجاد کنید. لینک خرید در کنار لینک استاندارد شبکه نمایه شما ، عکس های فردی و عکس هایی با لینک ظاهر می شود که کاربران با با کلیک بر روی این لینک ها ، می تواندد کاتالوگ کامل محصولات شما را مشاهده کنند. همچنین برخی از برند ها اکنون به خرید درون برنامه ای دسترسی دارند ، که کاربران می توانند بدون اینکه اینستاگرام را ترک کنند ، خریدهای خود را پرداخت کنند. و از آنجا که نسخه بتا به برند های بیشتری منتقل می شود ، به نظر می رسد که آزمایش های اولیه موفقیت آمیز بوده اند.

شماره ۶: شروع به  تبلیغ لینک ها در پست ها و استوری های اینستاگرام کنید

با داشتن نمایه تجاری اینستاگرام ، می توانید مبلغی را برای تبلیغ پست ها و استوری های اینستاگرام بپردازید. این امر نه تنها به شما در تقسیم مخاطبان خود کمک می کند بلکه می توانید پیوندهای قابل کلیک را به زیرنویس های پست های تبلیغاتی اضافه کنید. درست است: اینستاگرام به شما امکان می دهد پیوندها را در زیرنویسها به اشتراک بگذارید تا زمانی که هزینه آنها را بپردازید.اما به چند نکته باید توجه کنید: اطمینان حاصل کنید که لینک های شما کاملاً به پست و استوری که در آن ظاهر می شود مربوط هستند ، زیرا اگر افراد کلیک کنند و سپس محتوای نامربوط را مشاهده کنند ، هزینه تبلیغات خود را هدر داده اید.

شماره ۷: پیغامهای مستقیم را در اینستاگرام خود اضافه کنید

استفاده از دایرکت اینستاگرام یکی از ویژگی های مورد استفاده در بسیاری از برند ها نیست. شما باید برای دریافت پیام ، سؤالات مربوط به خدمات مشتری و استوری هایی که نام تجاری شما را ذکر می کند ، روزانه به دایرکت خود نظارت داشته باشید. این خوبی این شیوه این است که ،باعث اشتراک گذاری مجدد و ایجاد روابط با مشتری می شود. همچنین می توانید از دایرکت اینستاگرم به عنوان ابزاری فعال تر استفاده کنید. از آنجا که پیام های اینستاگرام خصوصی هستند ، آنها شکل شخصی تری دارند. اگر به دنبال کنندگان در DM های خود دسترسی پیدا کنید ، آنها از اینکه با آنها رفتار شخصی دارید ، قدردانی خواهند کرد.

  • اما برای ایجاد پاسخ سریع در دایرکت خود چه کاری باید انجام دهید:

برای تنظیم پاسخهای سریع در دایرکت ، می توانید به تنظیمات اینستاگرام خود بروید. پیامی بنویسید و یک کلمه کلیدی را انتخاب کنید تا بتوانید پاسخ مورد نیاز خود را سریع پیدا کنید.و سپس می توانید لینک های فعال را در پاسخهای سریع و پیامهای استاندارد خود به اشتراک بگذارید. بنابراین علاوه بر به اشتراک گذاشتن لینک های خاص در پاسخ به سؤالات مشتری ، می توانید برای هر پیروان جدیدی نیز یک کمپین خودکار خوش آمد گویی را ایجاد کنید. همچنین می توانید با ایجاد جزئیات در متن DM های خود ، پیروان جدید را تشویق کنید. میتوانید به آن ها تخفیف ، تشویقی ها را پیشنهاد دهید ، تا افراد بیشتری جذب برند شما شوند.

شماره ۸: لینک ها را در توضیحات IGTV خود به اشتراک بگذارید

اینستاگرام — و به طور کلی خانواده فیسبوک هنوز هم به محتوای ویدئویی وسواس دارند. بنابراین ، این پلت فرم به عنوان یک انگیزه ، قابلیت های لینک بیشتر در IGTV را نسبت به پست های ویدیویی در فید شما ارائه می دهد.در توضیحات هر پست IGTV می توانید پیوندهای قابل کلیک را وارد کنید. برای دیدن توضیحات ، کاربران باید روی نماد پیکان کنار عنوان پست کلیک کنند. از آنجا که کاربران برای دیدن هر لینک باید به طور فعال آگاه باشند ، اطمینان حاصل کنید که در طول فیلم IGTV خود در مورد این لینک به آنها بگویید. نکته قابل توجه این است که برخلاف ایجاد لینک در استوری ها ، ایجاد لینک ها در IGTV برای هر حساب قابل دسترسی است.

اما نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که: آیا ایجاد لینک های IGTV شما هزینه برنامه ریزی و تولید محتوای اصلی فیلم را خواهند داشت؟ اگر پست های IGTV بیش از درآمد حاصل از لینک ها هزینه داشته باشد ، بهتر است از سایر روش های ایجاد لینک استفاده کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن