آموزش اینستاگرام

بلاک شدن لینک در اینستاگرام

چگونه خطای لینک اینستاگرام خود را برطرف کنیم

بلاک شدن لینک در اینستاگرام یکی از اتفاقات مهم و نگران‌کننده در اینستاگرام است. همانطور که همه ما می دانیم شبکه اینستاگرام یکی از بهترین برنامه های رسانه های اجتماعی است که برای گوشی های اندروید و iOS در دسترس است. تقریباً ۴۰۰ میلیون کاربر فعال اینستاگرام وجود دارد و تعداد آنها روز به روز در حال افزایش است. از چند ماه گذشته ، دیدیم که اینستاگرام سیاست های خود را برای امنیت کاربران تغییر داده است. ما از تلاشهای آنها برای حفظ امنیت کاربران در برابر هرزنامه و سایر فعالیتهای غیر مجاز قدردانی می کنیم اما این تغییرات منجر به ایجاد خطاهایی شده است  که جزو خطاهای مجاز اینستاگرام نیست. در واقع ممکن است ، هر زمان که می خواهید عکس ها و نظرات خود را ارسال کنید ، با خطایی از طرف تیم اینستاگرام روبه رو شوید که به شما اجازه این کار را ندهد و یا پس از انتشار، لینک شما بلاک شود.

بنابراین ، اگر شما نیز با همچین مسائلی روبرو شدید و در جستجوی چگونگی رفع  خطای لینک اینستاگرامی خود هستید این مقاله را از دست ندهید. ما وقتی متوجه این نوع خطا شدیم ، تحقیقات اساسی را انجام دادیم و بهترین راه حل ها را پیدا کردیم. این مقاله در رابطه با “چگونه خطای لینک اینستاگرام خود را برطرف کنیم” است و ممکن است به شما در حل این مساله کمک کند.

دلایل بروز خطا در لینک های اینستاگرام

تا آنجا که ما می دانیم اصلی ترین عامل بروز این خطاها تغییر سیاست اینستاگرام است. روز به روز هرزنامه ها در اینستاگرام در حال افزایش است  بنابراین این تغییر سیاست و قوانین اینستاگرام برای آنها به امری بسیار مهم و اساسی تبدیل شده است.  دلیل دیگر اینست که اینستاگرام وب سایت خاصی را مسدود کرده است که احتمالاً توسط یک اسپم به پروفایل آنها مرتبط است. اگر بارها و بارها یک لینک را ارسال می کنید یا هر روز لینک مشابه را ارسال می کنید، این کار یکی از اقدامات Spamming است و شما مستعد گرفتن خطا برای بارگزاری لینک خود هستید. همچنین ما مواردی را دیده ایم که IP  سیستم توسط اینستاگرام مسدود شده است. این بدان معناست که شما مجاز به ارسال هیچ گونه لینکی در اینستاگرام نیستید.

روشهایی  برای رفع خطای اینستاگرام وجود دارد. شما می توانید از آنها پیروی کنید و امیدوارم یکی از آنها متناسب برای شما باشد. اگر روش اول برای شما موثر نبود به دنبال روش های دیگ بروید تا خطای ایجادی برای لینک خود را برطرف کنید.

راه حل ۱: WiFi خود را مجدداً راه اندازی کنید

همانطور که گفتیم IP می تواند یکی از دلایل بروز خطا باشد، بنابراین راه اندازی مجدد WiFi می تواند یکی از راه حل ها باشد. این بدان دلیل است که هر وقت شما WiFi خود را مجدداً راه اندازی کنید ، یک آدرس IP جدید دریافت خواهید کرد. برای انجام این کار:

 • روتر WiFi خود را خاموش کنید و ۲-۳ دقیقه صبر کنید.
 • روتر خود را دوباره وصل کنید و با دستگاه خود به همان WiFi وصل شوید. 

راه حل ۲: پیوند را از Bio حذف کنید

این راه حل یکی از روشهای بسیار کارآمد برای رفع خطای ایجادی در اینستاگرام است. افراد معمولاً لینکی به وب سایت های خود ، کانال YouTube یا هر نوع لینک دیگری می گذارند که این کار ممکن است منجر به بروز خطای اینستاگرام شود.برای انجام این کار:

 • اینستاگرام خود را روی دستگاه خود راه اندازی کنید.
 • به بخش Accounts بروید.
 • بر روی دکمه ویرایش پروفایل کلیک کنید.
 • اکنون هر پیوندی را که وارد اینجا کرده اید را حذف کنید. تغییرات را ذخیره کنید.
 • اکنون سعی کنید لینکی را که باعث بروز خطای Link Not Allowed شده است را در جای دیگر قرار دهید و بررسی کنید که آیا مشکل همچنان ادامه دارد یا خیر.

راه حل ۳: پیکربندی روتر را تغییر دهید

تغییر پیکربندی روتر می تواند یکی از روش های رفع خطای لینک اینستاگرام باشد. برای تغییر پیکربندی روتر خود مراحل زیر را دنبال کنید:

 •  به صفحه اصلی روتر خود بروید و وارد مراحل زیر شوید.
 • My Network > Network Connection > Broadband (Ethernet) under Rule Name
 • سپس به  Settings > Renew > Release > Apply بروید

بعد از این کار، اینستاگرام باید به شما اجازه ارسال لینک را بدهد. امیدواریم که با این روش بروز خطا لینک شما برطرف شود.

راه حل ۴: از حالت ناشناس استفاده کنید

خطای اینستاگرام ممکن است به دلیل حافظه و سابقه مرورگر وب شما ایجاد شود. بنابراین می توانید با استفاده از حالت ناشناس در مرورگر وب خود، این حالت را نیز امتحان کنید. در حالت ناشناس ، یک حالت مرورگر اختصاصی ایجاد می شود که سابقه مرور و حافظه پنهان وب را غیرفعال می کند. به این ترتیب می توانید خطا را دور بزنید و خطای لینک اینستاگرام خود را برطرف کنید. اینها برخی از روشهای متداول برای رفع خطا لینک در اینستاگرام بود.

اما امروزه اکثر کاربران اینستاگرام با نوع دیگر خطای اینستاگرامی در رابطه با گذاشتن لینک در بیو خود مواجه می شوند. خطایی با مضمون که: “اجازه گذاشتن لینک مدنظر خود را در بیو اینستاگرام ندارید و یا لینگ گذاشته شده شما توسط اینستاگرام بلاک شده است.

دلایل بلاک لینک اینستاگرام

بر اساس سیاستهای دقیق اینستاگرام ، باید مراقب باشید که چه نوع لینکی را در بیو صفحه اینستاگرام خود قرار می دهید. ما در این مقاله ،به چند نکته ای که می تواند برای غلبه بر این نوع خطا یعنی “بلاک شدن لینک ها” انجام دهید، خواهیم پراخت .

خطا: لینک در بیو اینستاگرام شما بلاک شده است.

دریافت این نوع خطا هنگام استفاده از پیوند غیر اختصاصی تقریبا متداول است. در مقابل ، گاهی اوقات با داشتن یک لینک ساده معتبر نیز ، این خطا را دریافت می کنید ، در این شرایط چه کاری باید انجام شود؟ اینستاگرام لینک بیوگرافی شما را بلاک کرده است.در ابتدا باید شما بدانید که  مجاز به استفاده از چه نوع لینک هایی در بیو اینستاگرام  خود هستید:

 • لینک یک صفحه وب
 • لینک یک مسابقه
 • لینک یک پست وبلاگ
 • لینک یک فیلم
 • و..

استفاده از انواع لینک هایی که ممکن است باعث بلاک لینک شود

 • چندین صفحه ای  را که با تغییر مسیر لینک ها قرار داده اید.
 • لینک گرفته شده از bitly.com که به صورت کوتاه شده است.
 • لینک های تکراری که کاربران زیادی در اینستاگرام استفاده کرده اند.
 • برخی وب سایتهای خاص با محتوای خاص
 • لینک های نامناسب برای کودکان زیر ۱۶ سال
 •  لینک حساب اسنپ چت و تلگرام

در این مواقع ، ممکن است اخطاری با مضمون:”این لینک مجاز نیست”را توسط تیم اینستاگرام دریافت کنید  و در نتیجه فعالیت اینستاگرامی شما متوقف شود ، در این زمان باید لینک را حذف کرده و بیو خود را خالی بگذارید یا لینک خود را تغییر دهید.

گاهی اوقات با تغییر URL نمی توانید مشکل را حل کنید ، در این شرایط سعی کنید از آدرس دامنه استفاده کنید ، که پس از مدتی  مشکلی خطا برطرف شود.

اگرشما از قوانین ذکر شده در بالا پیروی می کنید و دوباره این نوع خطا را مشاهده می کنید ، به احتمال زیاد اینستاگرام آدرس Ip را به عنوان یک لینک ممنوعه از شما قبول کرده است. این خطا به دلیل مشکل شبکه شما تحقق می یابد؛ اکنون زمان آن رسیده است که برای حل مشکل از طریق مودم و وای فای عمل کنید.

راه حل ۱

مودم خود را برای حدود ۳ یا ۵ دقیقه خاموش کنید و سپس آن را روشن کنید تا یک آدرس IP جدید برای جلوگیری از این عمل دریافت کنید. به این ترتیب می‌توانید از بلاک شدن لینک در اینستاگرام جلوگیری کنید.

راه حل ۲

با قرار دادن پین در حدود ۳۰ ثانیه در سوراخی که معمولاً در زیر مودم شما قرار می گیرد ، مودم خود را مجدداً تنظیم کنید. این عملکرد باعث حذف همه تنظیمات مودم شما می شود. اکنون باید مودم را مجددا پیکربندی کنید ، مرورگر خود را باز کنید ، آدرس Ip 192.168.1.1 را در نوار آدرس خود وارد کنید تا وارد صفحه اصلی مودم خود شوید سپس به  تنظیمات شبکه بروید و یک اتصال PPPoE جدید برقرار کنید.

راه حل ۳

در برخی موارد ، توصیه می شود به تنظیمات LAN بروید:

 • LAN SETTING\DHCP SERVER\Release\Renew\apply
 • توجه کنید که بیشتر تنظیمات مودم با یکدیگر متفاوت است. ساده ترین راه دنبال کردن مراحل زیر است:
 • روی Start> Run کلیک کنید ، و کادر کوچک ظاهر می شود و سپس CMD را وارد کنید تا به “command prompt” وارد شوید.
 • “ipconfig / release را تایپ کنید و Enter را فشار دهید تا آدرس IP فعلی خود را آزاد کنید.
 • آدرس IP را منتشر کنید”ipconfig/renew ” را تایپ کنید و Enter را فشار دهید تا یک آدرس IP جدید دریافت کنید.
 • آدرس IP را تمدید کنید.

راه حل ۴

برای کاربران تلفن همراه که از داده های تلفن همراه استفاده می کنند ، راه حلی برای تغییر ip  وجود دارد. تلفن همراه خود را بر روی حالت پرواز به مدت ۳-۵ دقیقه بگذارید ، سپس حالت پرواز را خاموش کنید و به اینستاگرام وارد شوید تا بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا نه.

این ها تمام نکاتی بود که می تواند به شما کمک بزرگی در رابطه با رفع خطا و یا بلاک لینک اینستاگرام باشد  ، با دنبال کردن آنها، این نوع از خطاها را به سرعت برطرف کنید تا هرچه زودتر فعالیت اینستاگرامی خود را از سر بگیرید. در این مقاله با بلاک شدن لینک در اینستاگرام آشنا شدیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن