آموزش اینستاگرام

آموزش خارج شدن از ریپورت در اینستاگرام

اگر فکر میکنید چون از فضای مجازی استفاده میکنید اجازه دارید هر پستی که میخواهید منتشر کرده یا هر کاری که دوست دارید انجام دهید سخت در اشتباه هستید. در شبکه های اجتماعی هم قوانین خاصی وجود دارد که همه کاربران ملزم به رعایت آنها هستند. شبکه اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست و قوانین و مقررات خاصی دارد که کاربران اینستاگرام موظف به رعایت این قوانین می‌باشند. برای مثال انتشار تصاویر نژاد پرستانه در اینستاگرام ممنوع است ، یا مثلا شما نمیتوانید پست های دیگران را به نام خود در صفحه خودتان منتشر کنید. زمانی که دارید اکانت اینستاگرام می سازید در قسمت TERMS این قوانین بیان شده است و در بخشی از ساخت اکانت شما اعلام میکنید که قوانین را خوانده و پذیرفته اید. زمانی که کاربران قوانین اینستاگرام رعایت نکنند، این اقدام می‌تواند باعث حذف اکانت اینستاگرام آنها شود و یا بخشی از فعالیت آنها در اینستاگرام به تعلیق در آید . به این جریمه از سوی تیم اینستاگرام ریپورت گفته میشود. در این قسمت از مجموعه آموزش‌های اینستاگرام، نحوه تشخیص ریپورت اینستاگرام کاربران و همچنین رفع این مشکل برایتان شرح داده خواهد شد.

ریپورت اینستاگرام چیست

این امکان برای کاربران در اینستاگرام وجود دارد که  عمل خلاف قوانین دیگر کاربران را گزارش دهند، به این عمل ریپورت کردن گفته می‌شود. حال این ریپورت کردن می‌تواند شامل کاربر، پست، تصویر و یا کامنتی باشد. یعنی یک کاربر میتواند اتفاق خلاف قانون در این نوع محتواها را گزارش دهید یا اصطلاحا ریپورت کند. این موارد شامل ریپورت می شوند:
-انتشار تصویر یا کامنت تبلیغاتی و اسپم
-انتشار پست و تصاویر دیگران به نام خود
-عدم رعایت قانون کپی رایت
-انتشار تصاویر و کامنت‌های غیر اخلاقی
-پست‌ها و کامنت‌هایی شامل خودکشی، تهدید و آزار و استفاده از مواد مخدر
این نکته را نباید از نظر دور داشت که در صورتی که ریپورت غیر واقعی ارسال شود ، هیچ اتفاقی برای اکانت ریپورت شده نخواهد افتاد. هنگامی که  برای کامنت گذاشتن، لایک کردن و فالو کردن و … با مشکل مواجه  میشوید احتمالاً با مشکل ریپورت و بلاک شدن مواجه شده‌اید. بلاک شدن یک اکانت یا از سوی دیگر کاربران اتفاق می افتد و یا خود اینستاگرام کاربری را بلاک میکند.

آموزش خارج شدن از بلاک و ریپورت

اگر برای کامنت گذاشتن در اینستاگرام با مشکل مواجه شده‌اید، احتمالاً در یک بازه زمانی معین بیش از حد مجاز تعریف شده در قوانین اینستاگرام کامنت ارسال کرده‌اید، این مشکل مسئله مهمی نیست و پس از چند ساعت خود به خود رفع خواهد شد. در مورد مشکل لایک کردن نیز همین مسئله مطرح است ، یعنی شما در یک زمان محدود تعداد زیادی لایک انجام داده اید. بلاک شدن شما برای فالو کردن نیز ، به این معنی می‌باشد که شما یا در یک بازه زمانی بیش از اندازه فالو کرده‌اید و یا بیش از ۷۵۰۰ را نفر فالو کرده اید. رفع این نوع از بلاک شدن توسط اینستاگرام ممکن است تا یک ماه هم به طول انجامد
اگر میخواهید مشکل بلاک شدن توسط اینستاگرام برای شما حل شود باید به روش زیر عمل کنید.

روش اول برای رفع بلاک شدن توسط اینستاگرام: یکی از راهکارهای معمول، که غالبا توسط تمام کاربران انجام میگیرد این است که از فالوورهای خود بخواهید تا برای شما کامنت انگلیسی بگذارند. در واقع با این روش  شما به اینستاگرام ثابت می‌کنید که  اسپم نیستید. برای انجام این کار می‌توانید از تصاویر به همراه یک پیام متنی استفاده کنید که نمونه این تصاویر در اینترنت بسیار است و میتوانید به سادگی دانلود کنید.
روش دوم برای رفع بلاک شدن توسط اینستاگرام: راهکار دیگری برای رفع ریپورت اینستاگرام وجود دارد و آن تغییر ایمیل اکانت شما می‌باشد. برای استفاده از این ترفند ابتدا باید وارد پروفایل خود شوید و گزینه Edit your profile را انتخاب نمایید. حال در قسمت Private information باید شماره تلفن و ایمیل خود را ویرایش کنید. بعد از تغییر ایمیل یا شماره تلفن، پیامی حاوی یک لینک ارسال می‌شود که باید بر روی آن کلیک کنید.

آیا میتوان فهمید چه کسی ما را ریپورت و بلاک کرده است؟

قبل از هرچیز باید متوجه شوید که چه کسی شما را بلاک کرده است، اما اینستاگرام اجازه نمی‌دهد شما به طور مستقیم بررسی کنید چه کسی شما را آنفالو و یا بلاک کرده است. اگر بعد از مدتی دیگر نمی‌توانید پست‌های اکانت کاربری را مشاهده کنید، این احتمال وجود دارد که آن شخص شما را آنفالو و یا بلاک کرده باشد.
یکی از ترفندهایی که می‌توانید متوجه شوید چه کسی شما را بلاک کرده است این است که اکانت آن کاربر را سرچ کنید. . پس اگر به کاربری شک دارید که شما را بلاک کرده باشد، باید در صفحه جستجوی اینستاگرام، نام اکانت آن کاربر را وارد کنید، در صورتی که اسم او برای شما نمایش داده نمی‌شود، احتمالاً آن کاربر شما را بلاک کرده است. اگر می‌توانید وارد صفحه اینستاگرام کاربر شوید اما وقتی او را فالو می‌کنید، جزء فالوورهای او نمی‌شوید و همچنان دکمه Follow را مشاهده می‌کنید، یعنی توسط او بلاک شده‌اید.
همچنین اگر دیگر اسم او جزء فالووینگ‌های شما نیست، بازهم می توان احتمال داد توسط آن کاربر آنفالو و یا بلاک شده‌اید. همچنین اگر با اکانت جدید می‌توانید آن کاربر را فالو کنید ولی با اکانت فعلی خود نمی‌توانید، یعنی آن اکانت شما بلاک شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن