آموزش اینستاگرام

با شغل ادمین اینستاگرام بیشتر آشنا شوید

شغل ادمین اینستاگرام یکی از شغل‌هی نوظهور در دنیا محسوب می‌شود. امروزه افراد بسیاری هستند که برای امر بازاریابی وارد اپلیکیشن شبکه اینستاگرام می شوند تا از این طریق بتوانند در حرفه خود سریع تر پیش بروند. اما باید بدانید که چنین افرادی به دو دسته تقسیم می شوند.

  • آنهایی که خودشان پیج کاریشان را اداره می کنند.
  • آنهایی که مسئولیت اداره پیجشان را به عهده فرد دیگری تحت عنوان ادمین می گذارند.

شغل ادمین اینستاگرام

شغل ادمین اینستاگرام یکی از بهترین نوظهور اینستاگرام است. معمولا افرادی در دسته دوم قرار می گیرند که مشغله کاری زیادی دارند و شخصا فرصت رسیدگی به صفحه شان را پیدا نمی کنند. در مقابل نیز افراد دسته اول قرار دارند که از نظرشان مدیریت پیج، کار سختی نبوده و نیازی نیست که بابت آن هزینه ای پرداخت کنند و به این ترتیب خودشان مسئولیت آن را برعهده می گیرند.

اما در هر صورت قبل از اینکه شخصی را به عنوان ادمین پیج خود انتخاب کنید، باید به خوبی از وظایف آنها آگاه بوده و سنجیده پیش بروید. زیرا امروزه ادمین بودن جزء آن دسته از شغل هایی قرار می گیرد که اگر فرد توانایی لازم را در انجام آن داشته باشد، می تواند درامد خوبی از قبل این کار بدست آورد.

به همین جهت اگر قصد دارید تا یک ادمین خوب برای صفحه کاری خود انتخاب کنید، به شما پیشنهاد می دهیم که در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با وظایف آن آشنا شوید.

ادمین اینستاگرام تولید محتوا در پیج را برای شما برنامه ریزی می‌کند

شاید یکی از مسائل مهمی که گاها ممکن است مورد توجه قرار نگیرد، تعیین بهترین زمان برای انتشار پست ها باشد. شاید خیلی از افراد بر این عقیده باشند که این موضوع اهمیت چندانی نداشته و آنها می توانند در هر تایمی از شبانه روز که بخواهند، پست های مد نظرشان را به اشتراک بگذارند. اما باید بدانید که اگر می خواهید در کار خود موفق و حرفه ای جلوه کنید، لازم است که بر روی این مسئله تمرکز کرده و برای انتشار محتوای خود برنامه ریزی کنید.

منظور از برنامه ریزی این است که شما باید بهترین زمان ممکن در طول شبانه روز برای انتشار محتوای خود را پیدا کنید. ضمنا باید به این موضوع نیز واقف باشید که تعیین زمان مناسب در هر روز با روز دیگر متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال؛ اگر شما تشخیص می دهید که ساعت ۹ صبح در روز شنبه بهترین زمان برای انتشار محتوایتان است، به این معنی نیست که زمان مشخص شده برای روز یکشنبه نیز مناسب خواهد بود!

شاید این کار در ابتدا برای شما جالب به‌نظر برسد. اما پس از گذشت یک یا دو ماه متوجه خواهید شد که کار نسبتا سختی بوده و مستلزم آن است که زمان و دقت زیادی را صرف آن کنید. به همین دلیل شاید کاری که در ابتدا جالب به‌نظر می رسیده، به مرور زمان به یک کار کسالت آور تبدیل شود. ممکن است درست در همان لحظات کسالت بار به این نتیجه برسید که شاید بهتر باشد وظیفه چنین کاری را به یک ادمین واگذار کنید.

جذب فالوور توسط ادمین صفحه

یکی از وظایفی که برعهده ادمین صفحه اینستاگرام خواهد بود، افزایش تعداد فالوورهای شما است. شما حتما به این موضوع آگاه هستید که هر چه تعداد فالوورهایتان بیشتر باشد، احتمال رونق کسب و کار شما افزایش خواهد یافت. زیرا با افزایش فالوور، تعداد بازدید کنندگان از محتواهای شما بیشتر خواهد شد و در نتیجه کارتان پیشرفت خواهد کرد.

نگاهی کلی به سایر وظایف ادمین

تا اینجا در مورد دو ویژگی مهمی که یک ادمین باید آنها را در روند کاری خود پیش بگیرد، صحبت کردیم. شاید جذب فالوور و برنامه ریزی در تولید محتوای پیج سخت ترین کارهایی باشند که یک ادمین باید آنها را به خوبی انجام دهد. اما باید بدانید، زمانیکه یک فرد پر مشغله مدیریت صفحه خود را به فرد دیگری می سپارد، تنها به اعمال این موارد توسط ادمین نیاز ندارد. بلکه کارهای دیگری نیز هستند که ادمین باید آنها را برای صاحب اصلی پیج انجام دهد. شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که چه وظایف دیگری در حیطه کاری ادمین گنجانده می شود؟ در ادامه همراه ما باشید تا به طور کلی سایر وظایف ادمین را برای شما شرح دهیم.

شاید بهتر باشد ادامه بحث را با طرح یک سوال شروع کنیم! شما برای حفظ و بقای پیج شخصی خود چه کارهایی انجام می دهید؟ در واقع پاسخ این سوال سایر وظایف ادمین یک صفحه اینستاگرام را مشخص می کند!

سایر وظایف ادمین

حتما در جواب این سوال خواهید گفت که برای پیج خود در مواقع مشخص پست هایی متشکل از عکس ها و فیلم های متناسب به همراه کپشن هایی که به موضوع پستتان مربوط باشد، منتشر خواهید کرد و یا حتی در مواقع لزوم یا دلخواه، استوری یا لایو بگذارید. جدای از اینها زمانی را باید برای پاسخ گویی به افرادی که به شما دایرکت داده اند، اختصاص دهید. همچنین در زمانی مناسب باید سری به کامنت هایتان زده و نظرات توهین آمیز را از میان آنها حذف کنید. همچنین باید پروفایل و اطلاعات موجود در بیوی پیج را همواره بروز نگه دارید و همزمان حواستان را به امنیت پیچ بدهید تا مبادا روزی پیج شما توسط کسی هک شود.

موارد گفته شده تا اینجا، همگی وظایف یک ادمین را برای شما شرح می کنند. حال سوال بعدی که مطرح می شود، این است که در قبال همه این وظایف، ادمین چه مبلغی را از صاحب اصلی پیج دریافت می کند؟ در ادامه مقاله به شرح این موضوع نیز خواهیم پرداخت.

مبلغ دریافتی ادمین از صاحب اصلی پیج

میزان مبلغی که یک ادمین دریافت می کند، با توجه به مکانی که در آن زندگی می کند، متفاوت خواهد بود. به طور معمول، شغل هایی که در تهران وجود دارند، به سبب موقعیت منطقه ای، نسبت به شهرستان ها دارای مبالغ بالاتری هستند.

به همین ترتیب درامد فردی که در تهران دارای این شغل می باشد، نسبت به فردی که در شهرستان دارای همین شغل است، دو برابر خواهد بود.

به طور کلی رقم پایه این کار برای کسی که در تهران مشغول به کار است، از ۱.۴۰۰.۰۰۰ شروع می شود و با توجه به توانایی های فرد و همچنین نیازهایی که صاحب پیج دارد، افزایش خواهد یافت. شغل ادمین اینستاگرام یکی از بهترین شغل‌های بر بستر اینترنت است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن