آموزش اینستاگرام

پیج اینستاگرام را بشناسید

در واقع پیج اینستاگرام می‌تواند منبعی برای درآمد باشد. در سال های اخیر شبکه های اجتماعی جایگاه ویژه ای در میان مردم پیدا کرده اند. شاید بتوان در میان این شبکه ها، شبکه اینستاگرام را در راس آنها قرار داد. زیرا اینستاگرام نسبت به سایر شبکه های مجازی جاذبه های بیشتری داشته و حواشی گوناگونی که در آن وجود دارد، می تواند منبع مناسبی برای افرادی باشد که به دنبال سرگرمی هستند. به همین جهت در این مقاله تصمیم گرفته ایم که در مورد این برنامه صحبت کنیم تا اگر تا این لحظه در این شبکه اجتماعی حضور نداشته اید، با آن بیشتر آشنا شوید.

اگر قصد دارید پس از عضویت در اینستاگرام به انجام فعالیت در آن بپردازید، باید به خوبی بر فعالیت هایی که در پیج شخصیتان صورت می گیرد، تسلط داشته باشید. به همین جهت اگر می خواهید قبل از عضویت در اینستاگرام اطلاعات کافی در رابطه با نحوه فعالیت در پیج کاربریتان داشته باشید، در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

نحوه ورود به پیج شخصی

هنگامی که موفق به ساخت یک اکانت در اینستاگرام شدید و بعد از آن توانستید در این برنامه وارد شوید، ابتدا باید به نوار موجود در پایین صفحه توجه کنید. زیرا به واسطه این نوار قادر خواهید بود که فعالیتتان در این اپلیکیشن را شروع کنید. در این نوار شما شاهد وجود چهار آیکون هستید که به واسطه هر یک از آنها به انجام کار خاصی قادر خواهید بود. اما تصمیم ما بر این است که در این مقاله به توضیح یکی از این چهار آیکون بپردازیم.

این آیکون که به شکل یک آدمک ساده بوده و از سمت راست اولین آیکون است، به شما این امکان را می دهد که وارد صفحه شخصیتان شوید و در آنجا به انجام فعالیت های دلخواهتان بپردازید. به همین جهت اگر می خواهید که با قابلیت ها و ویژگی های موجود در این صفحه بیشتر آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم که در ادامه همراه ما باشید.

کارایی پیج شخصی

شاید بخواهید بدانید که تا چه حد می توانید در این صفحه به انجام فعالیت بپردازید. در رابطه با این موضوع باید بگوییم که شما نیز همانند سایر کاربران این برنامه قادر خواهید بود که در صفحه شخصیتان محتواهایی از جمله عکس ها، فیلم های شخصی و یا مورد علاقه تان را برای دیگران به اشتراک بگذارید و یا پیج شخصی خود را به یک پیج تجاری و کاری تبدیل کنید. همچنین پس از به اشتراک گذاشتن محتواهای دلخواهتان قادر خواهید بود که بر آنها نظارت داشته باشید و یا حتی در صورت تمایل محتواهایتان را حذف کرده و یا دست کم تغییر دهید.

همچنین پیج شخصی هر کاربر ویژگی های بسیاری دارد که همه کاربران به آنها واقف نبوده و ممکن است که اطلاعات چندانی نسبت به آنها نداشته باشند. به همین جهت در ادامه به توضیح هر یک از ویژگی های موجود در این صفحه از اینستاگرام خواهیم پرداخت.

 نحوه اشتراک پست، استوری و لایو

همانطور که پیشتر گفته شد، در نوار پایینی اینستاگرام آیکون هایی وجود دارند که هر یک از آنها امکان دسترسی بیشتر شما به این برنامه را می دهد. حال اگر می خواهید نحوه به اشتراک گذاشتن پست، استوری و… را یاد بگیرید، باید بدانید که باید به آیکون میانی موجود در این نوار مراجعه کنید.

در نوار اینستاگرام یک آیکون به علاوه وجود دارد که شما با لمس آن می توانید عکس و فیلم های دلخواهتان را منتشر کنید. به این ترتیب که با لمس این آیکون وارد گالریتان می شوید و می توانید از میان عکس های موجود در گالریتان آن عکس یا ویدئویی که مورد نظرتان است را انتخاب کرده و پس از اعمال تنظیمات لازم، آن را در پیج خود به اشتراک بگذارید. همچنین در همان بخش قادر خواهید بود که به طور مستقیم عکس یا فیلم جدیدی گرفته و آن را برای مخاطبانتان به اشتراک بگذارید.

 نحوه اشتراک پست در استوری

نحوه گذاشتن استوری و همچنین لایو استوری نیز بسیار ساده است. به این صورت که پس از ورود به صفحه شخصیتان، علامت به اضافه ای که درست زیر عکس پروفایلتان قرار دارد را لمس کرده و پس از آن می توانید همانند عکسی که پست می کنید، محتوای خاصی را استوری کنید. حتی در صورت انتشار ویدئو در استوری می توانید ویدئوی مورد نظرتان را به بخش های ۱۵ ثانیه ای تقسیم کرده و بعد نسبت به انتشار آن اقدام نمایید.

نکته ای که در رابطه با استوری وجود دارد، این است که استوری شما به مدت ۲۴ ساعت دوام خواهد داشت و پس از آن اینستاگرام به صورت خود به خود استوری شما را حذف خواهد کرد.

همچنین برای گذاشتن لایو نیز همانند گذاشتن استوری باید عمل کنید و مطمئن باشید که هیچ تفاوتی در این مورد برای شما وجود نخواهد داشت جز اینکه پس از لمس علامت + باید گزینه لایو را انتخاب کنید تا پس از آن از طریق دوربین تلفن همراهتان ثبت لایو آغاز شود.

اقدام به حذف یا ایجاد تغییر در پست منتشر شده

ممکن است زمانی از راه برسد که شما به این نتیجه برسید که باید یکی از پست هایتان را حذف کرده و یا حداقل جهت بهبود وضعیت آن، تغییراتی در محتوای خود ایجاد کنید. باید بدانید که اعمال چنین اقدامی بسیار ساده تر از آن چیزی است که تصورش را می کنید! به این ترتیب که در سمت راست و همینطور بالای پستی که از خود منتشر کرده اید، یک علامت سه نقطه وجود دارد که با لمس آن تعدادی گزینه پیش رویتان باز می شود. اگر قصد حذف پستتان را داشته باشید، باید گزینه Delete را از میان سایر گزینه ها انتخاب کنید و چنانچه می خواهید تنها تغییراتی در آن ایجاد کنید، باید گزینه Edit را انتخاب نمایید.

مدیریت چند اکانت در یک زمان

شاید بنا به دلایلی تمایل داشته باشید که در آن واحد چند اکانت اینستاگرام برای خود داشته باشید. اگر در رابطه با این موضوع اطلاعات کافی نداشته باشید، ممکن است که از دیدگاه شما در وهله اول چنین چیزی غیرممکن به نظر برسد. اما باید بدانید که اینطور نبوده و شما می توانید در صورت تمایل تا پنج اکانت مختلف برای خود در اینستاگرام داشته باشید.

برای این کار تنها کافی است که وارد بخش تنظیمات موجود در صفحه شخصیتان شده و در انتهای لیست صفحه تنظیمات گزینه Add Account را انتخاب کنید تا پس از آن بتوانید اکانت جدیدی برای خود بسازید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن