آموزش اینستاگرام

آشنایی با ادمین در اینستاگرام

وقتی به یک پیج اینستاگرامی سرک میکشید اولین چیزی که در ذهن شما می آید چیست؟ تا کنون پیش آمده است که وقتی از پیج های فروشگاهی در شبکه اینستاگرام بازدید یا خرید میکنید و یا زمانی که یک ویدئوی آموزشی را در اینستاگرام تماشا میکنید با خود فکر کنید چه کسانی این محتوا را تولید میکنند؟ هدف آنها از تولید این محتوا و اشتراک گذاری آن چیست؟ باید به شما بگوییم تمام این کارها را یک ادمین اینستاگرام انجام میدهد. برای اینکه بدانید ادمین اینستاگرامی کیست و چه وظایفی دارد با ما همراه باشید.

ادمین اینستاگرام کیست

برای اینکه بدانید ادمین اینستاگرام کیست اول باید با ماهیت اصلی کلمه ادمین و معنای لغوی آن آشنا شوید. ادمین مخفف یک کلمه انگلیسی است. آن کلمه “administrator ” است که مخفف آن ” admin ” میشود. ادمین در لغت به معنای مدیر است و ماهیت کلی آن نیز همین است. یعنی کسی که مدیریت میکند. حال این ادمین اگر مدیریت یک پیج اینستاگرامی را برعهده داشته باشد یک ” ادمین اینستاگرام ” محسوب میشود.

وظایف ادمین اینستاگرام

فرقی نمیکند شما ادمین یک سایت باشید، ادمین یک نرم افزار باشید یا ادمین در پیج اینستاگرام ، وظیفه شما یک چیز است و آن مدیریت بخشی است که به شما واگذار شده است. ادمین اینستاگرام وظایف مختلفی دارد ، این ماهیت اصلی و موضوع فعالیت پیج است که وظایف ادمین اینستاگرام را رقم میزند. مهمترین وظایف ادمین اینستاگرام به شرح زیر است:

انتشار پست

مهمترین وظیفه یک ادمین اینستاگرام این است که پست های مرتبط با موضوع و موضع پیج منتشر کند. به بیان دیگر تولید محتوای کاربر پسند اولین وظیفه ادمین اینستاگرام است. ارتباط معنادار بین پست و کپشن، انتخاب عکس با کیفیت ، خلاقیت در چیدمان یا لی اوت پست ها در اینستاگرام از جمله مسائلی است که میتوان در انتشار پست ها به آن پرداخت.

انتشار استوری

یک وظیفه دیگر ادمین اینستاگرام استفاده از قابلیت استوری است. استفاده از این قابلیت کمک میکند تا مخاطبان و فالوورهای پیج احساس نزدیکی و همبستگی بیشتری با پیج مربوطه داشته باشند ، همچنین این مسئله به پویاتر شدن پیج اینستاگرامی کمک میکند.

مدیریت فالوورها

وظیفه ادمین اینستاگرام این است که مخاطبان فعال و هدف را به پیج دعوت کرده و آنها را به فالو کردن ترغیب کند، یک محتوای با کیفیت و مورد نیاز کاربران کمک میکند تا فالوورهای زیادی جذب پیج شوند. با تبلیغ و تهاتر با پیج های مشابه نیز میتوان بر تعداد فالوورها افزود. اینکه فالوورهای مرتبط با پیج را جذب کرده و افراد خاطی ، مزاحمان و توهین کنندگان از پیج حذف شده و بلاک شوند وظیفه ادمین اینستاگرام است.

استفاده از قابلیت های مختلف

ادمین اینستاگرام باید مهارت های استفاده از ابزار و قابلیت هایی که اینستاگرام برای بهینه سازی پیج ها و موفقیت آنان در عرصه فعالیت در نظر گرفته است بداند. با استفاده از این قابلیت ها میتوان بهتر پیج را مدیریت کرده و در زمان کوتاهتری به هدف رسید. برای مثال ابزاری که اینستاگرام برای بررسی آمار بازدید ، لایک و کامنت در اختیار ادمین قرار میدهد از جمله مواردی است که ادمین اینستاگرام میتواند از آنها برای حصول نتایج بهتر بهره مند شود.

داشتن هدف و برنامه ریزی

یکی از مهمترین وظایف ادمین اینستاگرام این است که با هدف و برنامه ریزی اقدام به انتشار پست کرده و از انتشار پست ها هدف داشته باشد. اینکه صرفا پست هایی در صفحه اینستاگرام قرار داده شود اما هدفی پشت آن نباشد به جز آرشیو کردن پست ها نتیجه دیگری در بر ندارد.

پاسخ دادن به کاربران

پاسخ دادن به فالوورها در دایرکت و کامنت ها از جمله وظایف دیگر ادمین اینستاگرام است. ممکن است فالوورهای پیج سوال و یا انتقاد و پیشنهادی داشته باشند که بهتر است خیلی سریع به آنها پاسخ داده شود تا مخاطب بداند که ادمین پیج برای حضور او ارزش قائل است. بهتر است کامنت ها نیز بی جواب نماند و تا جای امکان در کامنت ها نیز به مخاطبان اظهار لطف و احترام شود.

حفظ امنیت

یک ادمین اینستاگرام باید بداند که چگونه پیج تحت مدیریت خود را از هک شدن محافظت کند و محیطی امن برای انتشار پست ها فراهم کند.

آشنایی با تبلیغات اینستاگرام

یک ادمین فعال در اینستاگرام باید بداند که از چه راه  هایی میتوان پیج را ارتقاء داد، منظور ما این است که به راه های تبلیغاتی در اینستاگرام کاملا آشنایی داشته باشد.

امیدواریم با مطالعه این بخش توانسته باشیم مفهوم ” ادمین ” در اینستاگرام را برای شما به خوبی شرح دهیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن