آموزش اینستاگرام

ترفند صرفه جویی در اینترنت اینستاگرام

این روزها استفاده از شبکه اینستاگرام به یک اعتیاد برای همگان تبدیل شده است. میتوان گفت به تعداد تلفن های هوشمند کاربر اینستاگرام هم وجود دارد. از آنجایی که اینستاگرام اپلیکیشن محبوبی محسوب میشود اکثر مواقع کاربران در آن به سر میبرند، از طرفی بیشتر پست های اینستاگرام شامل ویدئو و تصاویر با حجم های بالاست و همین امر سبب میشود که ترافیک استفاده شده توسط تلفن همراه شما در این مواقع بسیار زیاد باشد. خیلی مواقع کاربر متوجه میشود بدون اینکه توجه به زمان سپری کرده در اینستاگرام داشته باشد مدت ها از این اپلیکیشن استفاده کرده و تمام حجم اینترنت خود را مصرف کرده است و باید هزینه های زیادی بابت حجم اینترنت برای استفاده در اینستاگرام متحمل شود. در ادامه با روش‌هایی برای صرفه جویی در اینترنت اینستاگرام آشنا خواهیم شد.

مصرف بالای اینستاگرام از اینترنت

استفاده از اینترنت گوشی در نرم افزار اینستاگرام اصلا مقرون به صرفه نیست چرا که مصرف بالای حجم اینترنت در این شبکه اجتماعی بار مالی زیادی به شما تحمیل خواهد کرد. از آنجایی که اینستاگرام یک برنامه عکس و ویدئو محور است دانلود تصاویر موجود در آن مسلما حجم اینترنت شما را خیلی زود تحلیل میبرد و شما باید مدام هزینه این دانلودها را بپردازید، اما روش هایی وجود دارد که از طریق آنها شما میتوانید برای کاهش مصرف اینترنت زمان استفاده از اینستاگرام اقدام کنید. این راه حل که توسط خود تیم اینستاگرام تهیه شده است ، باعث میشود تصاویر به صورت پیش فرض بازگذاری نشوند، این مسئله کمک میکند تا حجم اینترنت شما به شکل قابل قبولی کمتر مصرف شود.  اگر میخواهید با این ترفند آشنا شده و از آن برای کاهش مصرف حجم اینترنت در اینستاگرام خود بهره مند شوید.

چگونگی صرفه جویی در اینترنت اینستاگرام

در جدیدترین آپدیت اینستاگرام در کنار قابلیت های فراوانی که برای راحتی و آسایش کاربران طراحی شده است ، یک امکان جدید برای کاهش مصرف حجم اینترنت نیز در نظر گرفته شده است که میتوان گفت یکی از بهترین آپشن ها در آپدیت های جدید اینستاگرام است. این قابلیت در آپدیت جدید در ابتدا برای کاربران اندرویدی در دسترس قرار گرفته است. برای کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام لازم است به روش زیر عمل کنید.
۱. ابتدا برنامه اینستاگرام را باز کرده و وارد صفحه کاربری خود شوید.
۲. حال باید وارد صفحه تنظیمات اکانت شوید برای این کار باید سه دکمه عمودی کنار علامت چرخ دنده را انتخاب کنید، از این طریق شما وارد صفحه تنظیمات پروفایلتان میشوید.
۳. در صفحه تنظیمات Cellular Data Use را انتخاب کرده و گزینه Use Less Data را فعال کنید.

در این منو سه گزینه “هرگز”، “فقط با وای‌فای” و “وای‌فای + اینترنت موبایل” وجود دارد این انتخاب شماست که در چه حالتی اینترنت کمتری مصرف شود، با توجه به میزان استفاده تان از هر گزینه ، انتخاب درست داشته باشید.
با فعال کردن  Data Saver ویدئوهای اینستاگرامی ، به منظور صرفه‌جویی در مصرف اینترنت شما به‌طور خودکار بارگذاری نخواهند شد.  رزولیشن عکس ها نیز کمتر از همیشه خواهد بود ، مگر اینکه شما روی عکس ضربه بزنید تا با وضوح بیشتری نمایش داده شود. این امکان به کاربران کنترل بسیار بهتری برروی محتوایی که قصد تماشای آن را دارند خواهند داد و مهمتر از همه آنکه برروی صرفه جویی در مصرف اینترنت نیز تمرکز خواهد داشت. به غیر از موارد ذکر شده با فعال شدن این قابلیت امکان بارگذاری عکس‌ها سریع‌تر از همیشه رخ خواهد داد چرا که  دیگر کل محتوای جدید برنامه در حال دانلود شدن نیست.
با همین سه گام ساده شما میتوانید با خیال راحت از اپلیکیشن محبوب خود استفاده کنید بدون اینکه نگران تمام شدن حجم اینترنت باشید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن