آموزش اینستاگرامتولید محتوا اینستاگرام

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام یکی از آموزش های است که اخیرا کاربران زیادی خواستار اعمال آن در صفحه شخصی خود هستند. برنامه ایستاگرام در ۴ سال گذشته بالاترین‌ مخاطب‌ را‌ به خود جذب کرده است که دلیل آن را همه ما می دانیم، با توجه به برنامه های متنوعی که اینستاگرام دارد، طرفداران زیادی را هم به خود جذب کرده است و افراد زیادی با برنامه هایی مثل کلیپ های طنز،کلیپ های آموزشی، اخبار سیاسی، اقتصای به همراه محتوا های جذاب هر کدام در حوزه تخصصی خود سعی در جذب مخاطب و یا همان فالور دارند.

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام بیش تر از تولید محتوا در سایت های شخصی و سایر فضاهای مجازی مورد نیاز است؛ به این دلیل که اینستاگرام عکس های محبوب و جذاب زیادی را در خود گنجانده و کاربران زیادی را به خود جذب کرده است.

برای همین منظور وقتی از عکس ها در کنار محتوا استفاده کنیم، به یکن وع مکمل بازاریابی می رسیم، که به شدت برای فروش محصولات و رسیدن به سود کلان مورد نیاز است. در این مقاله قصد داریم تا همین موضوع را یعنی آموزش تولید محتوا در اینستاگرام را به همراه استفاده از عکس و ویدیو در سایت الو محتوا آموزش بدهیم. در ادامه با وب‌۲۰‌سوشال همراه باشید.

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام و نوع عکس و ویدیو

از آن جایی که عنصر اصلی در اینستاگرام عکس می باشد، باید دقت کنید که چه  عکسی و چه ویدیویی در پیج خود قرار می دهید. به این دلیل که ممکن است در حوزه ای که شما کار می کنید، چندین نفر دیگر هم در اینستاگرام فعالیت کنند، معمولا رقبا سعی می کنند جهت جذب بیشتر فالور از بهترین عکس ها و با کیفیت ترین فیلم ها استفاده کنند.

پس باید ابتدا این امتیاز را در نظر گرفت و فکری درست برای آن داشته باشید. از همه مهم تر موضوع عکس ها و فیلم های شما باید متناسب با آن محتوایی باشد که قرار است بنویسید. بسیاری از افراد که در حوزه تبلیغات خود در فضای اینستاگرام موفق نمی شوند، به خاطر عدم رعایت این موضوع است.

مثلا فرض می کنیم، عکسی با موضوع زیبایی پوست در صفحه قرار داده ایم و ما در مورد پوست توضیحاتی می دهیم، اما نه خود عکس کاملا مشخص است که دقیقا بر روی چه موضوعی از زیبایی پوست هدف ما قرار گرفته که بر آن متمرکز باشیم، یعنی بر

  • چین وچروک پوست
  • لکه های حاملگی
  • جای جوش

و هزارن بیماری دیگر که می تواند برای پوست صورت اتفاق بیفتد و ما تنها یک تصویر کلی از صورت گذاشته ایم. در محتوا هم تنها به مراقبت از پوست و یکی دو مورد کرم اشاره می کنیم، این مورد کسی را جذب نمی کند،چون باید هم عکس شما و هم محتوای شما در جهت یک هدف خاص باشد.

اگر هدف ما روی چین و چروک است، از یک تصویر با کیفیت که چروک های پوست را به خوبی نشان داده استفاده می کنید و در تصویر بعدی با استفاده از کرم مورد نظر پوست صاف را نشان می دهیم و محتوا هم در جهت موضوع عکس مورد نظر توضیحات لازم را ارائه می دهد.

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام و داشتن سبک مشخص

در هر کسب وکاری که می خواهید انجام دهید، باید سبک مشخص و ویژه داشته باشید، و فالور های شما بدانند که سبک شما و کار شما چیست، آیا موضوع پیج اینستاگرام شما به درد کاربران می خورد یا نه؟

داشتن سبک چندین مزایا دارد، اول اینکه شما را یک فرد منظم و مرتب جلوه می دهد و معمولا مردم برای شروع هر کاری به دنبال کسی و یا روشی می گردند که از نظم و قاعده برخوردار باشد که در ادامه همان شخص بیشتر مورد احترام و اعتماد قرار می گیرد.

دوم اینکه تکلیف کاربران را مشخص می کنید و می دانند که  صفحه شما مربوط به مثلا سرویس بهداشتی آشپزخانه و خانه است، یا لوزم بهداشتی و آرایشی می باشد و کابرانی که به این صفحه نیاز درند شما را فالو می کنند.

سوم اینکه خود شما هم می دانید که باید چه کار کنید و چه عکس و چه محتوایی باید تولید کنید. وقتی سبک شما مشخص باشد، می توانید بر روی محتوا  برنامه ریزی کنید و بدایند که در این ماه بر روی چه چیزی و چه موضوعی قرار است کار کنید.

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام و بهترین برنامه های ویرایش

همان طور که از ابتدای متن گفته شد، در شبکه اینستاگرام برای کسب بهترین رتبه تبلیغات نیاز به عکس و ویدیو با کیفیت به همراه محتوای دست اول دارید؛ یعنی این دو موضوع با هم پیش می روند و یکه هدف دارند، آن هم رونق دادن به کسب و کار که باید به آن در تمامی روش ها و اقدامات ویژه دقت داشت.

مثلا  میتوانید از Layout Instagram  برای ایجاد کلاژ عکس ها استفاده کنید و یا از بومرنگ به عنوان تولید استوری های شگفت انگیز در قالب چند عکس متحرک استفاده کنید، که در جذب مخاطب به خوبی اهمیت دارند.

و سایر خدماتی که اینستاگرام در اختیار کاربران خود قرار داده است. توصیه می شود، یک روز کامل را به یادگیری خدمات اینستاگرام اختصاص بدهید، قبل ز اینکه کار خود یعنی محتوا نویسی و کسب تبلیغات با امتیاز ویژه را شروع کنید.

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام و روش مقایسه قبل و بعد

فراموش نکنید که ایسنتاگرام محل قرار گیری عکسهای تبلیغاتی شماست که قرار است در کنار محتوای منحصر به فردی که در کنار آن قرار می دهید، یک پست تبلیغاتی عالی برای فروش و بهتر دیده شدن کار شما باشد.

برای این کار مردم بسیار دوست دارند، قبل از اینکه خریدی و یا سفارش خدماتی را انجام دهند، در مورد کارکرد و پیشینه محصول و یا خدمات مورد نظر بیشتر ببینند و بدانند.

برای این کار از عکس ها و ویدیو هایی استفاده کنید، که نتیجه قبل و بعد از مصرف محصولات را به خوبی نشان دهد. اینگونه اعتماد کاربران به شدت بالا می رود. به دنبال آن همین کاربر ها می خواهند بدانند که چه عاملی باعث شده که این اتفاق بزرگ حاصل شود، برای همین سریعا متمرکز بر محتوایی می شوند که شما به عنوان کپشن در زیر عکس خود به کار داده اید.

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام و هشتگ ها

اگر می خواهید محتوای شما رو زودتر پیدا کنند و هر چه سریعتر فالور های شما جذب شوند، از هشتگ استفاده کنید، هشتگ یک روش مطمئن و سریع می باشد که افراد با سرچ کردن، می توانند صفحه شما را پیدا کنند و عضو شوند.

برای این کار می توانید از دو  و یا چند تا هشتگ استفاده کنید، بعضی از آن ها را به گونه ای که در جامعه و در بین عموم مورد استفاده می باشند، به کار ببرید، مثلا در حوزه تناسب اندام از #fitness  و یا #personaltrainer مناسب هستند که البته به شکل فارسی هم می توانید استفاده کنید، # فیتنس

و در مورد هشتگ های خاص سعی کنید، در بین هشتگ های عام از خاص هم استفاه کنید، یعنی حوزه کاری خود را دقیق تر و جزیی تر کنید، در همین زمینه فیتنس می توانیم از #هیپ هاپ با  Hip Hop# مثال بزنیم.

و راجع به آن ها توضیحات ویژه بدهید، مثلا ورزش هیپ هاپ که در واقع  نوعی رقص هم می باشد، در تناسب اندام در مدت بسیار کوتاهی نتایج ویژه ای را برای شما به ارمغان می آورد،  این دلیل که سرعت بالایی به سوخت چربی های اضافه در ناحیه پهلو و ران می دهد.

فراموش نکنید که هشتگ روشی است که نام تجاری برند شما و یا خدمات شما را بر سر زبان ها می اندازد. البته شهرت به همراه کیفیت ماندگار است، این موضوع را فراموش نکنید.

 تولید محتوای کاربردی و مشخص

در مورد محتوایی که شما قرار است، بنویسید، باید یک برنامه ریزی اصولی داشته باشید،که خوب است این کار را هفتگی انجام دهید، مثلا اگر پیج شما در مورد موسیقی می باشد، یک هفته را بروی موسیقی کلاسیک بگذارید، از بزرگان کلاسیک و نکات جالبی که راجع به آن ها تا به حال نشنیده اید و از همه مهم تر برای کاربران شما تازگی دارد، از خاطرات و زندگی خصوصی این افراد پست هایی تهیه کنید، از آهنگ های متنی و موسیقی های این سبک از سراسر جهان پخش کنید، به موضوعات تکراری که همه روی آن کار می کنند؛ بسنده نکنید.

در دنیای رقابت محتوا برای اینستاگرام باید به دنبال نوجویی و طراوت متن باشید. این موضوع و رعایت محتوای متنی که برای کاربر جالب است، به شدت برای صفحه تبلیغاتی شما مورد نیاز است.

آموزش محتوا در اینستاگرام و نیاز کاربر

برای اینکه کاربر هر روز منتظر محتوا شما باشد، بین صفحاتی که عضو است، نام صفحه شما را بیشتر پیگیری کند، باید به دنبال نیاز او باشید.

وقتی هدف و نام صفحه اینستاگرام خود را مشخص کردید، اکنون باید به دنبال نیاز های فاور ها بروید. جداگانه بر روی یک کاغذ متناسب با خدمات و محصولات خود چند نوع از نیاز هایی را که کاربران می توانند داشته باشند، بنویسید.

برای این کار می توانید:

خود را جای کاربران بگذارید، که اگر قرار است فلان محصول را برای رفع چروک استفاده کنند، چگونه باید این نیاز را در آن ها بیدار کنید، که راغب به خرید شوند.

از کامنت های ان ها می توانید جهت ایده و معرفی محصولات بهتر کمک بگیرید.اگر در ابتدای کار هستید، از اطرافیان خود سوال کنید، در گوگل سرچ کنید و به طور کلی راجع به نیاز های کاربران بیشتر تحقیق کنید.

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام و پرداختن به جزییات

برای احترام به شعور مخاطب نیاز است که از محتوا و عکسی که گذاشته اید، بدون توجه ویژه گذر نکنید، اول اینکه کیفیت محتوا و عکسی که گذاشته اید باید برای مخاطب جذاب و قابل تشخیص باشد، بعد از مطالعه اگر واقعا قصد استفاده از محصول و یا خدمات شما را دارد، اقدام کند.

برای این کار جزییات محصول را در نظر بگیرید، مثلا اگر کرم ضد چروک معرفی کرده اید، بهتر است دقیقا ابراز کنید که کدام بخش از محصول و چه عناصری در آن به از بین بردن چین و چروک پوست صورت کمک می کنند و شما با بیان ویتامین های مهمی چون E، C  که منبع اصلی این کرم هستند، شرایط جلوگیری از چین وچروک را با کمک این دو ویتامین توضیح می دهید که چگونه این کار را انجام می دهند.

مردم وقتی می خواهند محصولی را بخرند و یا کاری را انجام دهند، دچار شک و شبهه می شوند و این توضیحات جزیی است که شک ان ها را از بین می برد. در سایت وب‌۲۰‌سوشال سعی بر آن است تا با تکیه بر قواعد و اصول محتوا نویسی مزایای زیادی در اختیار کاربران قرار بگیرد.

تولید محتوا در اینستاگرام و انتشار در زمان مشخص

همه مردم دوست دارند با کسانی کار کنند، با کسانی تعامل داشته باشند که در کار خود و در رفتار خود حدود نظم و مقرارات را رعایت کنند، به خصوص در کار که موضوع مالی هم لحاظ می شود و انضباط حرف اول را می زند. برای همین منظور علاوه بر اینکه مشتریان خود را پیدا کردید و برای آن ها محتوای درست ،مناسب و در خورد نیاز آن ها نوشتید.

باید به این موضوع هم دقت داشته باشید که انضباط به وقت انتشار محتوا می تواند تاثیر بسزایی در جذب همیشگی کاربر داشته یاشد. مثلا شما محتوای خود را هر روز ساعت ۱۰ صبح و ۱۰ شب انتشار می دهید، اینگونه کاربر کم کم عادت می کند و منتظر پیام شماست و اگر یک روز انتشار ندهید، نبود پست شما را حس می کند، پس یعنی پیج شما موجودیت گرفته است، البته این موجودیت در سایه همه مواردی است که تا به الان گفته شد، که یکی از این موارد منظم بودن است.

تولید محتوا در اینستاگرام و استفاده از ویدیو

برای تولید محتوا در اینستاگرام شما نباید هیچ گاه از عکس و ویدیو غافل شوید، عکس، ویدیو و محتوا در کنار هم کامل می شوند.

برای پست گذاشتن ویدیو مورد نظر، باید در مورد کیفیت ضبط و یا کیفیت دانلود کاملا دقت کنید که ضعفی نداشته باشد، چون بر روی زمینه کاری و وجه کاری شما به راحتی تاثیر بدی می گذارد.

از طرفی موضوعاتی که برای ویدیو ها انتخاب می کنید، بسیار مهم است، همگی باید در جهت رسیدن پیام و محتوای نوشته شده باشد. مثلا شما از مصاحبه افرادی استفاده می کنید که از محصول شما بهره گرفته اند و اکنون نظرات خود را در این ویدیو ارائه می دهند.

ممکن است توضیحات یک پکیج از کار شما باشد، که کاربر باشد چگونه از آن استفاده کند. همچنین می تواند، پشت صحنه از موضوعی جالب باشد که در ارتباط با کار شما اتفاق افتاده است، این موارد برای کاربران بسیار جالب است و گاهی از خود پست های اصلی بیشتر بازدید می شود و لایک می خورد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن