آموزش اینستاگرام

چگونگی اعتماد سازی در اینستاگرام

همانطور که میدانید اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی قدرتمند و پرطرفدار در تمام دنیاست ، همین مسئله سبب میشود که بسیاری از افراد به چشم یک بازار کسب و کار به آن نگاه کنند. به این معنا که شبکه اینستاگرام میتواند به یک بازار بزرگ اینترنتی بدل شود و فالوورهایی که در صفحات مختلف میتوانند به مشتریانی بالقوه تبدیل گردند.مهمترین گام در تبدیل کردن فالوورها به مشتری اعتماد سازی در اینستاگرام است. به این معنا که اگر کاربران به شما اعتماد کنند بازار کسب و کار شما رونق خواهد گرفت. اعتماد سازی در اینستاگرام با رعایت نکاتی امکان پذیر و امری در دسترس است. در این مقاله به بررسی این نکات خواهیم پرداخت.

اعتماد سازی در اینستاگرام

بسیاری از کسب و کارها در زمینه های مختلف در اینستاگرام حضور دارند که هدف آنها تنها کسب درآمد از اینستاگرام است. اینستاگرام میتواند یک کانال قدرتمند و بازار پر سود برای بازاریابی محصولات و خدمات هر کسب و کاری باشد. بنابراین مسئله اعتماد سازی در اینستاگرام از اهمیت بالایی برخوردار است. با جلب بیشتر اعتماد کاربران شما قادر خواهید بود سود بیشتری برای کسب و کار خود در اینستاگرام داشته باشید. اعتماد سازی در اینستاگرام شامل چند مسئله مهم است که به آنها اشاره میکنیم.

از پشت صحنه کسب و کار خود برای مشتریها پرده برداری کنید

از فعالیت های کسب و کار خود در استوری ها عکس بگذارید. اگر کسب و کار فیزیکی دارید عکس هایی از مغازه خود را به برای مخاطبان به اشتراک بگذارید. میتوانید در قسمت بیو اینستاگرام خود آدرس مغازه یا محل کار خود را به اطلاع مخاطبان برسانید ، حتی اگر مغازه ندارید میتوانید از موجودی کالاهای خود برای مشتریانتان پست یا استوری بگذارید.

لیست سفارش های ارسالی را به مشتریان نشان دهید

از سفارش هایی که روزانه ارسال می کنید عکس بگیرید و همان عکس ها را برای مخاطبان در استوری به اشتراک بگذارید. یا میتوانید لیست ارسالی های هر روز را به صورت یک پست در آخر ساعت کاری منتشر کنید. انجام این قبیل کارها باعث می شود مخاطبان پی برند که هویت کسب و کار شما واقعی است. با دیدن بسته های پستی که آماده ارسال می باشند یا اسامی کسانی که از شما خرید کرده اند نظرشان نسبت به کسب و کار شما بهتر خواهد شد و راحت تر به شما اعتماد خواهند کرد.

 نظرات مشتریان را نمایش دهید

بسیاری از مشتریان با دیدن کامنت ها یا استورهایی از نظرات مشتریان قبلی شما برای خرید از مجموعه شما ترغیب میشوند. سعی کنید نظرات مشتریان را بعد از خرید از محصولاتتان بپرسید ، از مکالمه ای که دارید اسکرین شات گرفته و در استوری یا پست هایی در این زمینه نمایش دهید. مخصوصا نظرات مثبت و رضایت مشتریان را در صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید.

 استفاده از سیستم پرداخت درب منزل

یکی از راه هایی که برای اعتماد سازی در اینستاگرام بسیار کاربردی است استفاده از سیستم پرداخت درب منزل است. بسیاری از مخاطبان در اولین تجربه خرید ممکن است برای پرداخت قبل از ارسال به شما اعتماد نکنند، اما اگر از روش پرداخت درب منزل استفاده کنید این مشکل برای بسیاری از مشتریان حل خواهد شد و با خیال راحت به خرید کردن می پردازند.
– اقدام به برندسازی کسب‌وکار اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی : برند همان هویت کسب‌وکار اینترنتی است. وقتی یک برند در میان کاربران شناخته شده باشد اعتماد کردن به آن هم راحت تر است. شما با استفاده از تبلیغات مستمر و همیشگی یکی از راه های برند شدن است. وقتی کاربران در همه جا و همه صفحات اینستاگرام برند شما را ببینند مطمئنا به شما اطمینان بیشتری خواهند کرد.

خدمات و محصولات خود را تضمین کنید

اگر از اینستاگرام به عنوان یک کانال تبلیغاتی برای بازاریابی محصولات خود استفاده می‌کنید، به کاربران خود تضمین خدمات و محصول بدهید ارائه تضمین خدمات به کاربران بر روی سفارش آنها تاثیر زیادی دارد. برای مثال عنوان کنید در صورت عدم رضایت، مشتریان میتوانند جنس یا خدمات ارائه شده را مرجوع کرده و وجه پرداختی خود را باز پس گیرند. یا به مشتریان اطمینان دهید در صورت بروز مشکل و یا عدم رضایت پاسخگوی آنها خواهید بود.


با رعایت این نکات میتوانید به مشتریان خود اطمینان دهید که در صورت خرید از مجموعه شما به راحتی خدمات مورد نیاز را دریافت کرده و در صورت هرگونه مشکل یا سوالی میتوانند به شما مراجعه کنند. مطمئنا اگر خدمات صادقانه و با کیفیتی ارائه کنید به مرور زمان مشتریانی ثابتی خواهید داشت و حضور همین مشتریان همیشگی باعث جذب مشتریان جدید و اعتماد آنها به مجموعه شما خواهد بود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن