آموزش اینستاگرام

چگونه ادمین پیج اینستاگرام شویم

ادمین پیج اینستاگرام مهم‌ترین مسئولیت در این شبکه است. در سال های اخیر استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام به شدت همه گیر شده است. میتوان گفت به تعداد تلفن های هوشمند کاربر اینستاگرامی نیز موجود است. اما برای بسیاری از افراد اینستاگرام تنها یک اپلیکیشن سرگرم کننده نیست و از آن به عنوان بستری برای کسب درآمد استفاده میکنند. از آنجایی که جذب مخاطبین در اینستاگرام بسیار بالاست و این مسئله باعث میشود که فضای اینستاگرام به یک بازار بالقوه پر مشتری برای هر کسب و کاری باشد ، بسیاری از صنوف اقدام به راه اندازی حساب کاربری اینستاگرامی در جهت توسعه کسب و کار خود کرده اند.

اما بهتر است بدانید که راه های کسب و کار در اینستاگرام تنها به فروش محصولات و ارائه خدمات در این شبکه اجتماعی خلاصه نمیشوند. یکی از راه های کسب درآمد از اینستاگرام این است که شما ادمین یک پیج اینستاگرامی شوید. برای اینکه با تمام زوایای این ردیف شغلی آشنا شده و خود را محک بزنید پیشنهاد میکنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

چگونه ادمین پیج اینستاگرام شویم

حتما میدانید که منظور از ادمین پیج کسی است که تمام امور مربوط به یک پیج را مدیریت میکند. اما این امور شامل چه چیزهایی است؟یک ادمین پیج اینستاگرام تخصص خاصی نیاز دارد؟ و سوال اصلی و مهمتر این است که اصولا چگونه می توانیم ادمین پیج اینستاگرام شویم.

اگر شما هم یک پیج کاربری در اینستاگرام دارید و همه روزه مطالب جدیدی از طریق پست و استوری و هایلایت و لایو انتشار میدهید باید بگوییم که شما یک ادمین هستید. وظیفه مشترک تمام ادمین های اینستاگرامی همین است. البته روال کاری یک ادمین حرفه ای پیج اینستاگرام کمی با کاربر عادی متفاوت است اما اصل کار و چهارچوب وظایف تقریبا یکی است.

برای اینکه شما یک ادمین موفق باشید بهتر است ابتدا با وظایف کلی یک ادمین آشنا شوید. همانطور که گفتیم در حالت کلی ادمین اینستاگرام وظایفی مشخص دارد که در زیر به صورت فهرست وار به آنها اشاره میکنیم.

انتشار پست

یک ادمین پیج اینستاگرام باید به صورت مرتب پست های مرتبط با موضوع صفحه ی اینستاگرامی که در اختیار دارد منتشر کند. تعداد پست های منتشر شده و میزان تناوب انتشار پست ها به موضوعیت پیج بستگی دارد.

تلاش برای بالا رفتن فالوور

از وظایف عمده یک ادمین پیج این است که از راه های گوناگون اقدام به جمع آوری فالوور نماید. این راه ها میتواند شامل انتشار پست های جذاب، تبلیغات یا تهاتر با پیج های دیگر باشد.

انتشار استوری

به منظور ایجاد ارتباط بیشتر با مخاطبان بهتر است یک ادمین پیج اینستاگرامی ، گاهی استوری های مرتبط با زمینه فعالیت پیج منتشر کند.

پاسخگویی مناسب به مخاطبان 

از وظایف ادمین پیج  است که به صورت مرتب با مخاطبین در ارتباط باشد. او موظف است به صورت مداوم پاسخگوی مخاطبین از طریق کامنت یا دایرکت بوده و به سوالات و انتقادات و صحبت های آنها پاسخ دهد.

 تولید محتوای مناسب

مهمترین وظیفه یک ادمین پیج اینستگرام این است که بتواند محتوای مناسب با زمینه فعالیت پیج تولید و منتشر کند. محتوا باید از نظر موضوعیت ، کیفیت و تناسب بین تصاویر و کپشن ها به صورت حرفه ای و کاربر پسند ارائه شود.

بررسی عملکرد پیج

ادمین پیج اینستاگرام باید یک برنامه و هدف مدون برای پیشرفت پیج داشته باشد و طبق برنامه عمل کرده و عملکرد پیج را در راستای هدفی که دنبال میکند به صورت مرتب بررسی کرده و اقدام به رفع نواقص و موانع کند.

مواردی که در بالا اشاره شد از جمله وظایف مشترک تمام ادمین ها است. گاهی نیاز است برای این که ادمین موفقی باشید تخصص و تجارب ویژه ای نیز داشته باشید. پس بهتر است ، اگر تصمیم دارید به صورت حرفه ای وارد این شغل شوید در یک زمینه به کسب مهارت بپردازید. دانستن یک زبان خارجی و تسلط بر نرم افزارهای جانبی و همچنین آشنایی کامل با فضای اینستاگرام و اصطلاحات وترفندهای مربوط به آن از جمله مواردی است که میتواند در موفقیت شما به عنوان یک ادمین اینستاگرامی تاثیرگذار باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن