آموزش اینستاگرام

آشنایی با هک شدن اینستاگرام

هک شدن اینستاگرام چیست؟ ما در این مقاله به بررسی دلایل هک حساب شبکه اینستاگرامی و راه های مقابله با آن خواهیم پرداخت.

  • دلایل هک شدن اینستاگرام چیست؟
  • پنج روش موثر برای محافظت از صفحه اینستاگرام  در مقابل هک شدن چیست؟
  • چگونه می توان فهمید که حساب اینستاگرام شما هک شده است؟آیا می توان هر حساب اینستاگرامی را هک کرد؟
  • برخی از راه حلهای امنیتی که می توانید برای جلوگیری از هک شدن حساب اینستاگرام خود انجام دهید چیست؟
  • دلایل هک شدن اینستاگرام

هک شدن اینستاگرام

یکی از اصلی ترین دلایلی که هکرها به حساب های رسانه های اجتماعی حمله می کنند ، بازیابی اطلاعات شخصی ذخیره شده در آن است. پس از ورود مجرمان سایبری به یک حساب کاربری ، آنها به همه مواردی که شخص با سیستم عامل به اشتراک گذاشته است، مانند تاریخ تولد ، ایمیل ، زادگاه و پاسخ به سوالات امنیتی دسترسی دارند. آنها بعداً می توانند بسته به میزان اطلاعاتی که به دست آورده اند ، از آن ها به طور بالقوه استفاده کنند تا سعی کنند وارد حساب های دیگر شوند یا حتی هویت شخص را نیز سرقت کنند.

چرایی هک کردن اینستاگرام

یکی دیگر از انگیزه های ربودن حساب رسانه های اجتماعی کاربر ، پخش کلاهبرداری فیشینگ یا بدافزار در بین شبکه های اجتماعی کاربر است. در پروژه ایجاد شده توسط DeGeneres ، از ۷۶ میلیون دنبال کننده وی در اینستاگرام خواسته شد روی پیوندهایی که به عنوان هدیه برای افراد فرستاده شده بود،  کلیک کنند تا هکرها بتوانند اطلاعات شخصی آن ها را بدزدند. در موارد دیگر ، هکرها از نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم استفاده می کردند تا بتوانند از طریق کلیک کاربران بر روی آن ها حساب آن ها را هک کنند و حتی به اطلاعات با ارزش تری از شخص و مخاطبین آن ها دسترسی پیدا کنند.

بعضی اوقات مجرمان سایبری برای دستیابی به کل اطلاعات شبکه ،از طرف شما به صورت عمومی یا خصوصی پیام هایی را ارسال می کنند ، تا مستقیماً با شبکه های نزدیک شما ارتباط برقرار کنند.

توجه داشته باشید که تنها افراد مشهور نیستند که در برابر جرایم سایبری آسیب پذیر هستند. در حقیقت ، بیش از ۲۲٪ از کاربران اینترنت گزارش دادند که حساب های آنلاین آنها حداقل یک بار و بیش از ۱۴٪ گفتند که بیش از یکبار هک شده اند. اگر حساب شما هک شد ، اولین قدم تغییر سریع رمز عبور و اطلاع رسانی به سیستم شبکهاست.

پنج روش موثر برای محافظت از صفحه اینستاگرام  در مقابل هک شدن

خبر خوب این است که با رعایت اقدامات احتیاطی مناسب ، می توانید ریسک هک شدن اینستاگرام را به میزان قابل توجهی کاهش دهید و به ایمن سازی حساب خود کمک کنید. در اینجا پنج روش موثر برای محافظت از صفحه اینستاگرام  شما  در مقابل هک شدن ارائه شده است.

۱-  از حس ششم خود استفاده کنید و روی پیامها یا پیوندهای مشکوک کلیک نکنید ، حتی اگر به نظر برسد که این پیام ها توسط یک دوست ارسال شده است.

۲-  هرگونه پیام کلاهبرداری یا پیامهایی را که در رسانه های اجتماعی با آنها روبرو هستید ، به سیستم عامل اعلام کنید تا آنها بتوانند در جلوگیری از انتشار آن کمک کنند.

۳- از کلمات عبور منحصر به فرد و پیچیده برای همه حساب های خود استفاده کنید.

۴- از ارسال هرگونه اطلاعات شناسایی یا اطلاعات شخصی که ممکن است به هکر در حدس زدن سؤالات امنیتی شما کمک کند، خودداری کنید.

۵- همیشه از نرم افزارهای امنیتی جامع استفاده کنید که می تواند شما را از جدیدترین تهدیدها در مقابل حملات سایبری محافظت کند.

چگونه می توان فهمید که حساب اینستاگرام شما هک شده است؟ 

هنگامی که یکی از این ۵ موردی که در زیر گفته شده برای حساب شما اتفاق افتد ، می توان گفت که به احتمال زیاد اینستاگرام شما هک شده است.در واقع شما وارد یکی از حسابهای رسانه های اجتماعی خود مثل اینستاگرام می شوید و احساس می کنید مواردی در صفحه شما تغییر کرده است. شاید بعضی از عکسها تغییر کرده یا در مورد مواردی که هرگز ارسال نکرده اید ، اعلانی دریافت می کنید. در اینجا روش هایی برای اطلاع از هک شدن اینستاگرام آورده شده است.

۱.رمز ورود شما اشتباه استخوب ، وقتی بارها و بارها سعی در ورود به حساب خود دارید و قادر به ورود به سیستم نیستید ، احتمال قوی وجود دارد که اکانت اینستاگرام شما هک شده باشد. اگر می خواهید بدانید که چه کسی وارد اینستاگرام شما می شود ، می بایست تنظیمات خود را بررسی کنید تا ببینید آیا می توانید هشدار تنظیم کنید تا وقتی شخصی وارد اینستاگرام شما می شود ، ایمیلی برای شما فرستاده شود. نکته بعدی برای بازنشانی گذرواژه کلیک بر روی دکمه فراموش کردن رمز عبور است. سپس نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید تا پیوند ایمیل برای بازنشانی رمز عبور خود را دریافت کنید.

۲. دوستانتان به شما می گویند هنگامی که شخصی به اینستاگرام شما وارد می شود ، اگر تنظیماتی که در مورد اول به آن اشاره کردیم را ایجاد کرده اید پس از ورود شخص،  یک هشدار ایمیلی برای شما ارسال می شود. مهمتر از آن ، یکی از متداول ترین روش ها برای کشف اینکه آیا اینستاگرام شما هک شده است این است که دوستانتان به  شما خواهند گفت. در واقع دوستانتان از فعالیت های مشکوکی که در حساب اینستاگرامی شما انجام می شود مطلع خواهند شد و به شما اطلاع خواهند داد.

۳. دنبال کردن صفحات افرادی که نمی شناسیداگر در حال مشاهده ی صفحاتی هستید که قبلاً آنها را ندیده اید و این صفحات در قسمت دنبال کننده های شما ایجاد شده است این امکان وجود دارد که یک هکر در تلاش باشد تا دنبال کنندگان و لایک های حساب ها را افزایش دهد و بدین ترتیب مطمئن خواهید شد که اینستاگرام شما هک شده است!

۴. تصاویری که خود  ارسال نکرده ایداگر به پروفایل خود نگاه کردید و تصاویر ارسال شده را مشاهده می کنید که خود ارسال نکرده اید ، این یک نشانه بارز هک شدن اینستاگرام شماست. پس از بازنشانی گذرواژه‌تان ، حتماً همه تصاویر را حذف کنید.

آیا می توان هر حساب اینستاگرامی را هک کرد؟

ما امیدواریم امنیت اینستاگرام وظیفه خود را انجام دهد و شما قبل از  هرگونه اتفاقی که برای حساب شما رخ دهد ، ایمیلی دریافت کنید. اگر این ایمیل را دریافت کردید ، فقط باید دستورالعمل های موجود را دنبال کنید. آیا کسی می تواند اینستاگرام من را هک کند؟ جواب این است که  بله  حساب اینستاگرام هر کسی می تواند هک شود – حتی افراد مشهور و سرشناس!

با توجه به اینکه دستورالعمل هایی در مورد نحوه هک کردن اینستاگرام شما وجود دارد ، پس پاسخ آن بله است ، یک هکر می تواند حساب اینستاگرام شما را هک کند! بهترین راه برای جلوگیری از هک شدن حساب اینستاگرام خود این است که هرگز گذرواژه خود را با کسی به اشتراک نگذارید حتی با دوستان و خانواده. و روش دیگر ، تحقیق در مورد راه حل های مختلف امنیتی موجود برای شما است. در واقع، شاید نتوانیم به طور حتم بگوییم که با توجه به موارد بالا حتما اینستاگرام شما هک شده است ، اما هرچه بیشتر این موارد اتفاق بیفتد احتمال هک شدن اینستاگرام شما بیشتر است.

برخی از راه حلهای امنیتی که می توانید برای جلوگیری از هک شدن حساب اینستاگرام خود انجام دهید

۱- اطمینان حاصل کنید که رمز عبور شما قوی است. حتماً ترکیبی از حروف ، اعداد و نمادها را برای رمز عبور خود ایجاد کنید. رمز عبور باید بیشتر از ۶ کاراکتر باشد.

۲- حتماً رمز خود را به طور مکرر تغییر دهید ، سعی کنید رمز عبور خود را حداقل ماهانه تغییر دهید.

۳-  برای اطمینان یافتن از هک نشدن اینستاگرام خود ، هرگز رمز عبور خود را به دیگران ندهید

۴- اگر اکانت ایمیل شما هک شده است ، بسیار محتمل است که هکر بتواند به اکانت اینستاگرام شما نیز دسترسی پیدا کند. در صورت هک شدن حساب ایمیل خود ، حتماً رمز عبور اینستاگرام خود را تغییر دهید.

۵-  از هر دستگاهی که برای شما نیست ، از حساب اینستاگرام خود خارج شوید. که این موارد می تواند شامل یک کامپیوتر در کافی نت ، تلفن یک دوست یا هر رایانه عمومی دیگر باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن