آموزش اینستاگرامتولید محتوا اینستاگرام

قوانین تولید محتوا در اینستاگرام

رونق کسب و کار در اینترنت خصوصا در شبکه های مجازی نظیر اینستاگرام لم خاص خود اش را دارد که ما در این مقاله با معرفی قوانین تولید محتوا در اینستاگرام سعی کردیم که این تکنیک را به شما آموزش دهیم.

برای همه افرادی که دلشان می‌خواهد از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام ، کسب و کار خود را معرفی نمایند و یا آن را توسعه دهند، قطعا تعداد فالوورهای آن‌ها بسیار مهم می‌باشد و همواره به دنبال افزایش تعداد علاقمندان هستند و همچنین تمایل دارند که پست‌هایشان بیشتر مشاهده و به اشتراک گذاشته شوند و بیشتر لایک بخورد. علاوه بر این، شاید شما به دنبال این هستید که اینفلوئنسر شوید و از طریق شبکه اجتماعی محبوب اینستاگرام کلی پول در بیاورید و درآمد خودتان را داشته باشید. به هر دلیلی که عضو این شبکه اجتماعی شده‌اید، راه‌حل‌ها و استانداردهایی را معرفی خواهیم  نمود که بتوانید محتوایی با کیفیت‌تر تولید نمایید و مخاطب بیشتری مطالب شما را مشاهده و در نتیجه احتمال دنبال شدن از طریق  تعداد کاربر بیشتری را داشته باشید.

آیا برای توسعه کسب و کار می‌توان از اینستاگرام استفاده نمود؟

برای معرفی کسب و کار خود و یا توسعه آن برای فروش بیشتر، خیلی راحت می‌توانید از فضای مجازی مانند اینستاگرام  استفاده نمایید. برای جذب مخاطب بیشتر سعی کنید در راستای هدف کسب و کار خود فعالیت و یا تولید محتوا نمایید و پست‌ها و ویدیوها و یا عکس‌های که می‌گذارید در راستای معرفی کسب و کار خودتان باشد، سعی کنید خیلی کامل و دقیق کسب و کار خود را معرفی نمایید و از تجربیات و رزومه خود حتما بنویسید، تا مخاطب بیشتر با شما و فعالیت‌هایتان آشنا شود و در اینصورت می‌تواند به شما بیشتر اعتماد کند. مثلا اگر مزون دارید، سعی کنید از طراحی‌ها و مدل‌های خود بیشتر عکس بگذارید و یا گاهی برای آشنایی بیشتر مخاطبین با مد و فشن،  برندهای معروف لباس را معرفی و یا راجع به مد و چگونه ست کردن لباس‌ها بیشتر صحبت کنید.

آیا جذاب نوشتن می‌تواند مخاطب بیشتری را جذب کند؟

پاسخ بله می‌باشد!  نوشتن پست های جذاب در زمینه کاری تان باعث می‌شود که افراد بیشتری به این زمینه علاقمند شوند و همچنین می‌توانید از نمونه کارهای خود و یا میزان رضایت مشتری ها پست بگذارید و با این روش ها مخاطب را تشویق می‌کنید که از شما خرید کند و به شما و کیفیت کارتان اعتماد کند.  کارهایی که می‌تواند مخاطب بیشتری برای شما جذب نماید، تولید محتوای آموزشی مرتبط به کسب و کار و یا بیان تجربه‌های شخصی خودتان می‌باشد. مثلا اگر به خیاطی علاقه دارید، می‌توانید ویدیو آموزشی بگذارید و از تجربه‌های شخصی خودتان بگویید و یا اگر به بازی های کامپیوتری علاقه دارید، می‌توانید از بازی های محبوب خودتان صحبت کنید و بازی هایی که جدیدا قرار است منتشر شوند را معرفی نمایید، به این ترتیب افرادی که به بازی های کامپیوتری علاقمند هستند شما را دنبال می‌کنند و حتی شما می‌توانید برای شرکت های مختلف بازی ساز تبلیغ کنید و کسب درآمد کنید. جالب اینجاست که هم کار مورد علاقه خودتان را انجام می‌دهید و هم اینکه پول در می‌آورید.

قوانین تولید محتوا در اینستاگرام

برای تولید محتوا در اینستاگرام یک سری قوانین کلی داریم که به اختصار به آن ها می پردازیم:

به‌روز باشید!

سعی کنید همواره به‌روز باشید و از وضعیت کنونی جامعه خود باخبر باشید، اینگونه مخاطبین خودشان را به شما نزدیکتر خواهند دید، مثلا اگر اتفاقی ناخوشایند برای سرزمینتان افتاده، راجع به آن پست بگذارید و با مصیبت زده‌ها احساس همدردی کنید و یا اگر دلیلی برای خوشحالی وجود دارد، از احساستان با دنبال‌کنندگان خود صحبت کنید و نشان دهید که همواره با آن‌ها همراه هستید.

دنبال‌کنندگان خود را دست کم نگیرید!

همواره به یاد داشته باشید مخاطبین امروزی شما بسیار باهوش هستند و به خوبی می‌توانند مطالب مفید و دارای ارزش خواندن و دنبال کردن را تشخیص دهند. و حالا تصور کنید چه اتفاقی رخ می‌دهد اگر مطالب تولید شده توسط شما برای یک مخاطب جذاب باشد، مطمئنا پست‌های شما را با دیگر کاربران به اشتراک می‌گذارد. بله درست حدس زدید! قطعا تعداد فالوورهای شما بیشتر خواهد شد و آن‌ها به‌طور جدی‌تر شما را دنبال خواهند کرد و به شما و کسب و کارتان اعتماد خواهند نمود. پست‌ها را با دقت بیشتری می‌خواند و حتی آن را با دوستانشان به اشتراک می‌گذارند. و نکته جالب این است که حالا نه تنها خودش مطالب شما را دنبال می‌کند و به زمینه کسب و کار شما علاقمند می‌شود، بلکه گروه دیگری از کاربران را به دایره مشتریان شما اضافه  خواهد کرد.  پس حالا می‌توانید اهمیت محتوای با ارزش و تاثیر آن در کسب و کارتان را به خوبی درک کنید.

به‌طور متقابل، اگر محتوای تولید شده توسط شما برای آنان جذاب نباشد، دیگر تمایلی به دنبال کردن شما ندارند و پست‌هایتان را نمی‌خوانند و بعد از مدتی متوجه می‌شوید که تعداد فالوورهای شما به‌شدت کم شده و دیگر مطالبتان برای کسی جالب نیست و در نتیجه دیگر نمی‌توانید برای کسب و کارتان از طریق این شبکه قدمی بردارید!

تنها جذاب‌‌بودن تعداد کمی از پست‌ها مخاطبین شما را همیشگی نمی‌کند!

به طور خلاصه متوجه شدیم که جذاب بودن یک یا دو پست به این معنا نیست که کاربر را گول بزنیم و  به لیست فالوورهای خود اضافه نماییم و آن‌ها را برای همیشه داشته باشیم.  بلکه در تمام مراحل، کیفیت تولید محتوای شما حرف اول را می‌زند!  تنها هدف شما باید این باشد که آن‌قدر فوق العاده باشید که کاربر در میان هزاران هزار پیج، پیج شما را انتخاب نماید و شما را دنبال کند. پس مسئولیت شما این است که به آن‌چه وعده داده بودید، عمل نمایید تا مخاطبین وفاداری برای خودتان داشته باشید که همواره تمایل به دنبال کردن شما داشته باشند. اگر بتوانید به‌قدر کافی محبوب باشید، مطمئنا طرفداران شما، معرف شما به دوستان و آشنایان خود خواهند بود و به همین ترتیب دایره‌ی محبوبیت کسب و کار شما به‌طور فوق العاده‌ای افزایش پیدا می‌نماید. بنابراین محتوایی که تولید می‌کنید در واقع کلید اصلی موفقیت شما می‌باشد. و همچنین فراموش نکنید که داشتن صداقت مهم‌ترین اصل برای جذب مشتری بیشتر می‌باشد.

در ادامه مطلب، با برخی از قوانین تولید محتوا در اینستاگرام که به شما این امکان را می‌دهد تا محتوای با کیفیت‌تری را تولید نمایید، ارائه خواهد شد.

۱.از هشتگ‌ها استفاده کنید!

اگر هنوز متوجه اهمیت استفاده از هشتگ‌ها نشدید، بهتر است به شما بگوییم که نقش هشتگ‌ها در اینستاگرام دقیقا مانند نقش کلمات کلیدی زمان استفاده از موتورهای جست و جو‌گر مانند گوگل می‌باشد. در اینستاگرام هم هشتگ‌ها به کاربران اجازه دسترسی و پیدا کردن محتوای مرتبط به موضوع مورد نظرشان را می‌دهد. برای جذب کاربر بیشتر، از هشتگ‌ها حتما استفاده نمایید اما مواظب باشید که در استفاده از هشتگ‌ها برای یک پست زیاده‌روی نکنید.

۲.خلاق باشید!

اساسی ترین موضوع برای تولید محتوا جذاب داشتن ایده‌های نو و خلاقانه می باشد. هر چقدر خلاق تر عمل نمایید، مخاطب بیشتری را جذب خواهید کرد. برای جذب مخاطب بیشتر به دنبال زبان جدیدی برای بیان جذاب تر موضوعات مورد نظرتان باشید و سعی کنید اطلاعات به روز و مفیدی را در اختیار کاربران بگذارید. از عکس‌ها و ویدیوهای جذاب استفاده نمایید و از وضعیت جامعه خود غافل نباشید و همیشه سعی کنید همدرد باشید. کاربران بسیار باهوش هستند و مطمئنا محتوای جذاب و خلاقانه شما می تواند بسیار در انتخاب آن‌ها تاثیر گذار باشد.

۳.از تصاویر با سایز مناسب و با کیفیت استفاده نمایید!

ممکن است عکس با کیفیت و فوق العاده‌ای داشته باشید اما در هنگام آپلود کردن ممکن است بریده شود و یا با کیفیت اصلی آن پست نشود و یا اینستاگرام اندازه آن را تغییر دهد، بنابراین از برنامه‌هایی برای ویرایش و فراهم آوردن سایزی مناسب برای آپلود عکس‌ها استفاده نمایید.

۴. برای فالورهای خود ارزش و زمان بگذارید!

اگر از شما سوالی پرسیدند و در مورد حوزه کسب و کارتان اطلاعاتی را از شما خواستند، حتما به‌موقع پاسخ دهید و فراموش نکنید صداقت داشته باشید تا کاربران بتوانند به شما اعتماد نمایند. اگر این حس اعتماد در آن‌ها ایجاد نشود مسلما طولی نخواهد کشید که تمام فالورهای خود را از دست خواهید داد.

۵. با اینفلوئنسرهای دیگر در ارتباط باشید!

گاهی وقت‌ها داشتن ارتباطات به شما این امکان را می‌دهد که بیشتر شناخته شوید و با حمایت اینفلوئنسرهای دیگر فالوورهای بیشتری را جذب کنید و بیشتر بتوانید کسب و کار خود را معرفی نمایید. حتی شاید بتوانید با اینفلوئنسر هایی که در حوزه های مرتبط به کار شما فعالیت می‌نمایند، همکاری نمایید و ایده‌های خلاقانه و جدیدی را ایجاد کنید و موفق‌تر باشید.

تا چه حد اینستاگرام  در زمینه تولید محتوا می‌تواند تاثیرگذار باشد؟

این روزها استفاده فوق‌العاده کاربران از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی غیر قابل انکار است. به گونه ای که حجم وسیعی از اطلاعات  تولید می‌شود و سرعت تولید این اطلاعات به قدری بالا می باشد که روزانه  با مقدار واقعا گسترده‌ای از داده ها سروکار داریم. بیشتر از انتشار کتب و روزنامه ها ، مردم برای کسب اطلاعات ، شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها را دنبال می کنند و به همین دلیل اغلب افراد دارای کسب و کار و یا مدیران شرکت‌ها به دنبال راهی برای معرفی کسب و کار خود از طریق کانال‌ها، شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین، فیس‌بوک، توییتر و … هستند.

یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب میان کاربران، شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌باشد که همان‌طور که امروزه شاهد آن هستیم بسیاری از کسب و کارهای موفق از طریق این شبکه محبوب شده‌اند و میلیونی درآمد دارند. به همین دلیل اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که آیا فضای مجازی مانند اینستاگرام  در زمینه تولید محتوا و کسب درآمد  تاثیر گذار می باشد یا خیر؟ با قطعیت می توان گفت بله، حتما تاثیرگذار خواهد بود!

نتیجه گیری

پس در نتیجه شما با رعایت استانداردها و قوانین تولید محتوا در اینستاگرام، می‌توانید از این ابزار تاثیرگذار برای جذب مشتری بیشتر و در نتیجه درآمد بیشتر استفاده نمایید. می توان گفت این روزها تکنیک های بازاریابی به شیوه ای کاملا متفاوت با سال‌های قبل انجام می شود و بیشتر بازاریابی‌ها  و جذب مشتری و موفقیت در کسب و کار از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و وب سایت‌ها صورت می‌پذیرد.

پس اگر تا به حال هیچ اقدامی برای ایجاد اکانت و عضو شدن در اینستاگرام  انجام نداده‌اید، همین حالا دست به کار شوید. فراموش نکنید که تنها عضو و یا فعال بودن در این شبکه‌  کافی نیست زیرا برای تولید محتوای جذاب، باید استانداردها و قالب‌های ارائه شده برای تولید محتوا را رعایت کنید تا بتوانید ایده‌ها و یا کسب و کارتان را به‌صورت با کیفیت در اختیار مخاطبین قرار دهید. و همواره صداقت داشته باشید تا کاربران و دنبال کنندگان شما بتوانند به کسب و کار شما اعتماد کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن