آموزش اینستاگرام

همه‌چیز در مورد بلاک شدن در اینستاگرام

اگر از علاقمندان به شبکه های مجازی باشید، حتما با اپلیکیشن شبکه اینستاگرام هم آشنایی دارید. اینستاگرام یکی از پرمخاطب ترین اپلیکیشن های جهان است و همه روزه پذیرای کاربران تازه زیادی می باشد. افراد زیادی که از این برنامه استفاده می کنند، تجربه بلاک شدن را داشته اند. اما شاید هیچ وقت به علت این کار پی نبرده اند. اگر این سوال برای شما هم وجود دارد و می خواهید تا از علل بلاک شدن در اینستاگرام باخبر شوید، در این مقاله با ما باشید تا درمورد دلایل این اتفاق با شما صحبت کنیم.

از کجا بفهمیم که از سوی اینستاگرام بلاک شده ایم؟

اگر نمی توانید پستی را لایک کنید و یا برای آن کامنت بگذارید و یا امکان فالو کردن افراد جدید برایتان وجود ندارد، حتما بلاک شده اید! احتمالا پس از متوجه شدن این موضوع متعجب شوید و بخواهید که علت را بدانید. اما باید گفت که متاسفانه هیچ چهارچوب و قاعده خاصی برای بلاک شدن و یا نشدن کاربران در اینستاگرام وجود ندارد. به طور کلی  هرگاه که اینستاگرام شما را ربات و یا اشاعه دهنده اسپم تشخیص دهد، بلاک خواهید شد. البته که در بسیاری از مواقع این تشخیص اشتباه خواهد بود. اما به هر حال شما چاره ای نخواهید داشت به غیر از اینکه با شرایط کنار بیایید  و منتظر بمانید تا همه چیز به روال عادی و قبلی خود بازگردد.

البته باید گفت که برخی از افراد بیش از سایرین در خطر بلاک شدن قرار دارند. افرادی که اطلاعات پوچ و بی ارزش عرضه می کنند، صفحه های اینستاگرامی تقلبی می سازند  و یا به فحاشی  و کامنت گذاری های منفی دست می زنند، با احتمال بیشتری در آستانه بلاک شدن قرار خواهند داشت. برای اینکه شما با این مشکل مواجه نشوید، بهتر است دور کارهایی از این دست را خط بکشید و برای خودتان دردسر درست نکنید!

همان طور که گفتیم شناسایی افراد خاطی به صورت اتوماتیک و توسط اینستاگرام انجام خواهد شد و گاهی از اوقات این شناسایی نادرست است و با کوچکترین اشتباه کاربران که در برخی از مواقع غیرعمدی است، آنها را بلاک می کند. نکته مهمی که در این میان وجود دارد، این است که شما هیچ گاه متوجه نخواهید شد که چرا از سوی اینستاگرام بلاک شده اید. حتی هیچ گاه پیغامی از سوی اینستاگرام دریافت نخواهید کرد که متوجه علت این کار شوید.

همان طور که می بینید، بلاک شدن در اینستاگرام رویه عجیب و غریبی دارد و گویا هیچ پاسخ واضح و روشنی در مورد دلیل بلاک شدن وجود ندارد. اگر تا کنون تجربه بلاک شدن در اینستاگرام را داشته اید، در ادامه با ما باشید تا راه های خلاصی از این اتفاق ناخوشایند را شرح دهیم.

بی گناهانی که بی دلیل بلاک می شوند!

هیچ چیز بدتر از این نیست که بی دلیل مجازات شوید! شاید شما هم جز آن دسته از کاربران بی گناهی باشید که بی دلیل مورد خشم اینستاگرام قرار گرفته اید. اگر همین طور است، به نکاتی که در ادامه خواهیم گفت، دقت کنید. شاید بی توجهی شما به این نکات موجب شده باشد تا در دسته کاربران خاطی قرار بگیرید.

  • شاید تا کنون پستی نگذاشته اید!

برخی از کاربران  از همان ابتدای کار که صفحه ای را باز کرده اند، بلاک می شوند. شاید علت این بلاک شدن، نبود پست در صفحه کاربری آنها باشد. به همین دلیل پیشنهاد می شود، در ابتدای کار، فعالیت خود را در اینستاگرام با گذاشتن پست آغاز کنید. البته یادتان باشد که در این کار زیاده روی نکنید. زیرا در صورت گذاشتن پست های متعدد آن هم پشت سر هم، به گونه دیگری در دام می افتید و باز هم بلاک می شوید.

  • برای پست گذاشتن حد و مرزی تعیین کنید!

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که در طول یک روز، پست های زیادی را به حساب کاربری خود وارد می کنید، احتمالا تا کنون طعم تلخ بلاک شدن را چشیده اید! به طور کلی ایستاگرام کاربرانی از این دست را اسپمر تشخیص می دهد و حساب آنها را بلاک می کند. اگر تمایل دارید که در روز چند پست بگذارید، هیچ ایرادی ندارد.  اینستاگرام با تعدادی پست مشخص در روز مشکلی ندارد. فقط یادتان باشد که در این کار زیاده روی نکنید!

  • لازم نیست تا همه چیز را لایک کنید!

آیا لازم است هر چیزی را که می بینید، لایک کنید؟ واقعا نه! چه دلیلی دارد که هر چیزی که به چشمتان می آید را لایک کنید؟ گاهی از اوقات پست ها فاقد بار اطلاعاتی خاصی هستند و هیچ معنا و مفهوم مثبتی را انتقال نمی دهند. لایک کردن چنین پست هایی به صاحب حساب کاربری این جسارت را می دهد که باز هم پست هایی بی محتوا را اشاعه دهد. پیشنهاد میکنیم که هیچ گاه پست هایی که با علاقه، سلیقه، خواسته ها و اعتقاداتتان همخوانی ندارد را لایک نکنید. این کار برای خودتان هم بهتر است. زیرا در صورتی که پست های زیادی را در طول روز لایک کنید، ریسک بلاک شدنتان هم بالا خواهد رفت. به طور کلی بنا بر قوانین اینستاگرام، شما در هر ساعت می توانید ۳۵۰ پست را لایک کنید.

  • به اطلاعات حساب کاربری خود توجه کنید!

یکی دیگر از عللی که می تواند موجب بلاک شدن شما شود، به تکمیل نکردن اطلاعات حساب کاربری مربوط است. آیا تا کنون نگاهی به اطلاعات پروفایلتان انداخته اید؟ اوضاع چگونه است؟ اگر عکس پروفایلی از خودتان ندارید و یا بیوگرافی کوتاهی از خودتان ننوشته اید بیشتر از سایرین در خطر بلاک شدن قرار دارید. پس بهتر است فکری به حال اطلاعات پروفایلتان بکنید و ریسک بلاک شدن را کاهش دهید.

  • بیش از اندازه فالو نکنید!

در صورتی که تعداد افراد زیادی را در طول روز فالو کنید، به عنوان ربات شناخته خواهید شد و در این صورت بلاک می شوید. برخی از کاربران به منظور بهتر دیده شدن، افراد مختلفی را فالو می کنند و این کار برایشان دردسرساز می شود. برای اینکه از بلاک شدن در امان بمانید، بهتر است در یک ساعت، بیش از ۲۰ نفر را فالو نکنید.

نکته بسیار مهمی که باید در مورد فالو کردن افراد مختلف بدانید، این است که اینستاگرام برای فالوهای شما حد و مرزی تعیین کرده است و شما نمی توانید بیش از ۷۵۰۰ نفر را در صفحه خود دنبال کنید. پس بهتر است با توجه به این قانون دست به فالو بزنید و از دنبال کردن پیج های بیخود و کم محتوا خودداری کنید!

اگر بلاک شدیم، چگونه رفتار کنیم؟

شاید جز ان دسته از افرادی باشید که به ناحق بلاک شده اید. در هر صورت برای اینکه از بلاک خارج شوید، باید صبور باشید. بلاک شدن بازه های زمانی مختلفی دارد و می تواند از ۴ ساعت تا ۴ هفته متغیر باشد. پس بهتر است در صورت طولانی شدن زمان بلاکی، ناامید نشوید و منتظر بمانید تا همه چیز به وضعیت قبلی بازگردد.

نکته آخری که باید بدانید این است که هر بار بلاک شدن یک هشدار جدی است. در صورتی که به خاطر رفتار نادرست و مغایر با قوانین اینستاگرام چندین بار بلاک شده اید، باید این را بدانید که در خطر بلاک شدن دائمی قرار دارید و در صورتی که این اتفاق بیفتد برای همیشه حساب کاربری خود را از دست خواهید داد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن