آموزش اینستاگرام

اصول تبلیغات در اینستاگرام

اینستاگرام هم مانند دیگر اپلیکیشن ها در ابتدای راه فقط یک اپلیکیشن موبایلی با تعداد کمی کاربر بود و هیچ کس تصور نمیکرد روزی این اپلیکیشن به پر طرفداری و کاربردی بودن امروز برسد.  اما امروزه شبکه اینستاگرام با بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال که علاوه بر اشتراک ‌گذاری عکس‌، با هم بحث و تبادل نظر نیز می‌کنند، به یکی از مدل های پیش رو در میان شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است و بستر مناسبی برای تبلیغات و آگهی‌رسانی کسب‌وکارها به وجود آورده است. در این مقاله قصد داریم شما را با اصول تبلیغات در اینستاگرام و راه های تبلیغات موثر در این اپلیکیشن پر طرفدار آشنا کنیم.

بر اساس مطالعه‌ای که توسط سایت emarketer صورت گرفته است، تا سال ۲۰۲۰ درآمد تبلیغات اینستاگرامی در جهان، تا بیش از ۵ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت، این یعنی بیش از ۱۵ درصد کل درآمد تبلیغاتی فیسبوک. این مسئله یک واقعیت تأثیرگذار است چرا که رشد و توسعه‌ اینستاگرام برای اهداف کسب‌وکارهای موجود در آن نیز حائز اهمیت خواهد بود.

انواع تبلیغات اینستاگرامی

تبلیغات در اینستاگرام انواع گوناگون دارد که در این بخش به آنها به تفصیل میپردازیم. با خواندن موارد زیر بهتر متوجه مفهوم اصول تبلیغات در اینستاگرام خواهید شد.

اصول تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات عکسی

با استفاده از تصویرسازی های زیبا و جذاب صاحبان کسب‌وکارها می‌توانند خودشان را معرفی کنند. برای اینکه تاثیر مثبتی روی دید افراد نسبت به برند خود داشته باشید ، اینستاگرام محیطی پربازده ، خلاق و با کیفیت در اختیار شما قرار میدهد. مسئله ای که به شما در این راه کمک میکند یک عکس موضوعی و با کیفیت است.

تبلیغات ویدئویی

با استفاده از تبلیغات ویدئویی شما همان کیفیت تبلیغات تصویری اینستاگرام را د راختیار خواهید داشت ضمن آنکه میتوانید با استفاده از قابلیت های جلوه‌های تصویری، مثل صدا و حرکت بهره بیشتری از نظر جذب مخاطب داشته باشید.

تبلیغات چرخشی

میتوان گفت تبلیغات چرخشی هم به نوعی تبلیغات تصویری هستند با این تفاوت که شما میتوانید با استفاده از آلبوم تصاویر مرتبط امکان مشاهده چندین نوع تبلیغات تصویری در قالب یک پست برای مخاطب فراهم کنید.

عکس‌های قوی و طبیعی

اینستاگرام یک شبکه‌ اجتماعی مبتنی بر نمایش عکس و تصاویر است  و به همین دلیل بر پایه‌ مسائل بصری شکل گرفته است. با بررسی حساب های کاربری موفق به یک نکته می رسیم و آن عکس های خارق العاده با کیفیت بالاست. به منظور اینکه تبلیغات اینستاگرامی‌تان به افزایش فروش، یادآوری تبلیغات و شهرت برند شما منتهی شوند، استفاده از عکس‌هایی با کیفیت بالا یکی از ملزومات است. عکس ها باید به قدری جذاب باشند که بینندگان به صرف اینکه یک عکس تبلیغاتی است از آن عبور نکنند.

خیلی دنبال برندینگ نباشید

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم عکس هایتان باید فوق العاده و با کیفیت عالی باشند. نباید پست هایتان طوری باشند که به بیننده القا شود باید چیزی بخرد. با اینکه قرار دادن لوگوی‌ برندتان روی عکس‌ها بسیار کار معقولی به نظر میرسد، نباید اجازه دهید که برندتان به کیفیت عکس صدمه بزند و از جلوه بصری آن بکاهد. بلکه عناصر خلاقانه‌ عکس‌تان است که باید معرف برند شما شود.

در عکس ها نوشته های کمتری داشته باشید

باز هم تاکید میکنیم تبلیغات شما باید همانند یک پست عادی جلوه کند تا دیده شود و برای مخاطب کسل کننده به نظر نرسد. اینستاگرام کلا بر پایه‌ عکاسی است. میتوان اینگونه گفت که یک شبکه اجتماعی برای به نمایش گذاشتن هنر عکاسی است. اگر به ۱۰ حساب کاربری برتر اینستاگرام در سال های گذشته سر بزنید متوجه میشوید که به ندرت عکس ها دارای لوگو و یا متن هستند.

اصول تبلیغات در اینستاگرام

کوتاه بنویسید

مدت زمان توجه و تمرکز کاربران شبکه اجتماعی روی پست ها بسیار کم است. اصولا همه در شبکه های اجتماعی به دنبال اخبار ، شایعات و مطالب سرگرمی هستند و به دنبال آنهایی می روند که وقت کمی از فرد گرفته و به مطالعه کمتری نیاز دارد.  همانطور که گفتیم عکس ها نباید حاوی متون طولانی باشد بهتر است کپشن ها هم خلاصه و مختصر و مفید نوشته شوند. از نظر حرفه ای طول کپشن های تبلیغاتی نباید بیش از ۴۰ کاراکتر شود.

به صورت آزمایشی تبلیغ کنید

یکی از فاکتورهای مسبب موفقیت اینستاگرام در زمینه کسب و کار این است که فیسبوک عاقلانه تصمیم گرفت تا اینستاگرام را به روند تبلیغاتی ساده و مؤثر خودش اضافه کند. برای اینکه در اینستاگرام تبلیغ را شروع کنید نیازی به هزینه های زیاد نیست ، میتوانید چند کمپین کوچک راه اندازی کنیدو در صورت موفقیت اقدام به برداشتن قدم های بزرگتر برای رسیدن به موفقیت های بیشتر کنید.

مخاطبان را به مرکز اطلاعات درست راهنمایی کنید

همانطور که میدانید امکان لینک گذاری در پست های اینستاگرام وجود ندارد ،با تبلیغات اینستاگرامی، می‌توانید دکمه‌های فراخوان (Call To Action-CTA) اضافه کنید تا از شر جمله‌ی تکراریِ «لینک در بیو» خلاص شوید. CTAهای مختلفی در اینستاگرام موجود هستند، مانند: Shop Now، Book Now، Learn More، Sign Up، Download، Watch Now، Contact Us و Apply Now.

با صفحات فرود unresponsive مخاطب را ناامید نکنید

برای اینکه مخاطبان را به درستی جذب کنید باید صفحه فرود خوبی ترتیب بدهید، طراحی کردن یک صفحه فرود خوب و جذاب یک موفقیت است. همانطور که میدانید بیشتر کاربران اینستاگرام از موبایل استفاده میکنند حال اگر شما با یک پست اینستاگرامی موفق به جذب مخاطب شده اید با هدایت او به یک صفحه که با مرورگر موبایلی همخوانی ندارد او را از مطالعه بیشتر و دیدن تبلیغات نهایی منصرف میکنید.

استفاده از هشتگ ها فراموش نشود

به این مسئله فکر کنید که مخاطبان به دنبال چه چیزی هستند ، کلماتی که مورد توجه مخاطب است فهرست کنید و از آنها در هشتگ گذاری استفاده کنید. بهتر است برای هر پست چندین هشتگ در نظر بگیرید، هرگز از قدرت هشتگ گذاری غافل نشوید.

اصول تبلیغات در اینستاگرام

اهداف خود را مشخص کنید

قبل از شروع کار باید اهداف خود را مشخص کنید. هدف شما از تبلیغات باید مشخص باشد که آیا هدف افزایش مخاطبان است یا افزایش فروش و یا معرفی برند. برای شروع کار روی هریک از این موضوعات گام های مشخصی باید برداشته شود پس مطمئن باشید که با یک دست قادر نخواهید بود چندین هندوانه را بردارید. سعی کنید هر بار یک هدف را پوشش داده و کار را آغاز کنید.

مخاطبین خود را بشناسید

برای رسیدن به موفقیت در تبلیغات اینستاگرامی ، بهتر است جامعه مخاطبین هدف خود را مشخص کنید. برای مثال اگر لوازم آرایشی می فروشید جامعه هدف شما ، خانم ها بین سنین ۱۸ تا ۵۰ سال از سراسر ایران است. شما نمیتوانید روی آقایان ، افراد مسن و ساکنین خارج از کشور حساب ویژه ای باز کنید.

بازخورد کارها را بررسی کنید

با شروع تبلیغات در اینستاگرام باید بازخوردها هم بررسی شود. با مطالعه و بررسی این گزارشات میتوانید پی ببرید که چه میزان تعامل با مخاطب داشته اید ، درصد فروش و میزان مشارکت در خرید را بررسی کنید، مشتریان وفادار را شناسایی کنید و برنامه ریزی کنید که چگونه گام بعدی با موفقیت برداشته شود.

امیدواریم در این مقاله با اصول تبلیغات در اینستاگرام آشنا شده باشید. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن