آموزش اینستاگرام

همه چیز درباره تگ کردن در اینستاگرام

اگر شما هم از آن دست کاربرانی هستید که مدام  در شبکه اینستاگرام فعالیت دارند حتما تا به حال کلمه ” تگ ” به گوشتان خورده است در این مقاله قصد داریم همه چیز های کاربردی در خصوص این قابلیت اینستاگرام را برایتان به صورت کامل و کاربردی توضیح دهیم . پس با ما همراه باشید.
تگ کردن در اینستاگرام یک قابلیت بسیار کاربردی است ، از آن جمله قابلیت هایی است که مسلما هرکس به استفاده از آن نیاز پیدا میکند. تگ کردن قابلیتی است که به کمک آن شما اکانت اینستاگرام یک کاربر دیگر را به تصویر پستی که قصد انتشار آن را در صفحه اینستاگرام خود دارید اضافه میکنید. فرض کنید شما یک محصول بسیار عالی را از پیجی خریداری کرده اید و قصد دارید تصویری از محصول مورد نظر با مخاطبان پیج اینستاگرامی خود به اشتراک بگذارید. هنگام آپلود کردن این تصویر با تگ کردن نام فروشگاهی که از آن خرید کرده اید میتوانید مخاطبان پیج خود را به صفحه فروشگاهی که از آن خرید کرده اید راهنمایی کنید. البته این امر مشروط به این مسئله است که فروشگاه مورد نظر نیز صفحه ای در اینستاگرام داشته باشد.

نحوه تگ کردن در اینستاگرام

به طور کلی میتوان گفت تگ کردن در اینستاگرام یک قابلیت بسیار ضروری و پر کاربرد است به طوریکه کمتر کسی وجود دارد که در  شبکه اجتماعی اینستاگرام از آن استفاده نکرده باشد. حتما دیده اید که بسیاری از کاربران اینستاگرام در تصاویری که از دوستانشان آپلود میکنند ، نام کاربری آنها را در پست منتشر شده تگ کرده اند. اگر شما هم میخواهید از این قابلیت استفاده کنید اما روش آن را نمیدانید با ما همراه باشید تا قدم به قدم روش استفاده از این قابلیت را به شما آموزش دهیم. برای تگ کردن کاربران دیگر در پست های انتشاری خودتان باید به این ترتیب عمل کنید.

  • ابتدا در صفحه اشتراک گذاری (Share Screen) باید از گزینه Tag People استفاده کنید.
  • شما میتوانید محلی که تمایل دارید اکانت فرد مورد نظر در آن قسمت نمایش داده شود را  خودتان انتخاب کنید.
  • اکنون باید نام کاربری شخص مورد نظر را بعد از تایپ یک @ قرار دهید.

ممکن است شما قبلا عکسی را منتشر کرده باشید و اکنون تصمیم بگیرید شخصی را در این پست منتشر شده تگ کنید. برای این کار باید به صورتی که در زیر آمده است عمل کنید:

  • ابتدا باید به پروفایل خود رفته و عکس مورد نظر را باز کنید.
  • اکنون روی  آیکون سه نقطه کنار عکس کلیک کنید.
  • در مرحله آخر باید گزینه Tag People را انتخاب کنید.
  • حالا باید محلی که تمایل دارید اکانت فرد مورد نظر در آن قسمت نمایش داده شود را انتخاب کنید.
  • در آخر مثل مرحله قبلی نام کاربری یا اکانت شخص مورد نظر را بعد از تایپ یک @ بنویسید.

به همین راحتی و با طی مراحل بالا شما میتوانید اشخاص مورد نظرتان را در پست های اینستاگرامی که منتشر میکنید تگ کنید.


در این بخش سعی میکنیم به سوالاتی که در این زمینه برای کاربران پیش می آید پاسخ دهیم.
آیا میتوان از امکان تگ گردن افراد به ویدیوها  و همچنین عکس‌های سایر کاربران اینستاگرام نیز استفاده کرد؟ خیر، هنوز این قابلیت وجود ندارد که شما بتوانید افرادی را در ویدئوهای خود تگ کرده و یا در عکس هایی که سایر کاربران اینستاگرام منتشر میکنند کسی را تگ کنید.
جه کسانی میتوانند افراد تگ شده روی پست های منتشر  شده ما را ببینند؟ هنگامی که فرد یا افرادی را به عکس آپلود شده خود در اینستاگرام تگ میکنید، تمام کسانی که به این پست منتشر شده دسترسی داشته باشند قادرند نام افرادی که روی آن تگ کرده اید ببینند.

آیا این امکان مشاهده تمام عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌ایم در اینستاگرام وجود دارد؟

بله، این قابلیت برای کاربران اینستاگرام مهیا شده است که تمام عکس هایی که در آنها تگ شده اند را ببینند. اگر میخواهید به لیست پست هایی که در آنها تگ شده اید دسترسی دشاته باشید کافیست که وارد بخش پروفایل اکانت اینستاگرام خود شده و آیکونی که شبیه به نماد یک آدمک است را لمس کنید. ضمنا این امکان برای شما مهیا شده است که به صورت اتوماتیک یا دستی عکس هایی که در آنها تگ شده اید را در پروفایل خود آپلود کنید. در هر پستی که نام شما تگ شده باشد افرادی که صاحب پست را فالو میکنند میتوانند اکانت کاربری شما را هم ببینند اما اگر پیج شما در حالت خصوصی باشد هیچ کس قادر نیست محتوای اکانت شما یا همان پست های منتشر شده توسط شما را ببیند.

فرض کنید شخصی که دارای یک اکانت عمومی است شما را در پستی تگ کرده است ، صفحه شما پرایوت است ، در این شرایط تمام کسانی که عکس آپلود شده توسط وی را می بینند قادرند به اکانت شما هم دسترسی داشته باشند ، اما از آنجایی که پیج شما خصوصی است نیمتوانند پست های  منتشر شده در پیج شما را ببینند و برای این کار باید به شما رکوئست بدهند و فقط در صورت تایید درخواست توسط شما قادر خواهند بود به محتوای پیج شما دسترسی پیدا کنند. با این تفسیر باید گفت تگ کردن افراد در عکس‌های منتشر شده در اینستاگرام هیچ مشکلی از نظر حریم خصوصی ایجاد نمی‌کند.

آیا میتوان عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌ایم را از پروفایل اینستاگرام خود حذف کنیم؟

بله، اینستاگرام این قابلیت را فراهم کرده است تا کاربران بتوانند عکس‌هایی که مورد پسندشان نیست و در آن‌ها تگ شده‌اند را از لیست عکس‌های تگ شده خود پنهان کنند. اگر میخواهید این کار را انجام دهید بهتر است طبق روش زیر عمل کنید.
– ابتدا به پروفایل خود رفته و وارد لیست عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌اید بروید و  عکس مورد نظر را انتخاب کنید.
– حال باید انگشت خود را روی اکانت تگ شده خود یا نام کاربری خود در عکس قرار بدهید.
– گزینه Hide From My Profile را انتخاب کنید.
– وقتی کار را به انتها رساندید گزینه Done را انتخاب کنید.
با استفاده از روش فوق می‌توانید به راحتی عکس مورد نظر را از لیست عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌اید پنهان کنید. این امکان وجود دارد که همزمان بتوانید چند عکس را هم در این لیست پنهان نمایید. بدین منظور در دستگاه‌های آی او اس باید مراحل زیر را طی کنید:
– ابتدا باید به بخش پروفایل اکانت خود مراجعه کرده و به لیست عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌اید مراجعه کنید.
– حالا باید آیکون سه نقطه موجود در گوشه بالا و سمت راست صفحه را لمس کنید.
– گزینه Edit Tags را کلیک کنید.
– حالا باید همه عکس‌هایی را که میخواهید از لیست پنهان کنید انتخاب کنید.
– بعد از انتخاب عکس ها گزینه Hide from Profile را انتخاب کنید.

اگر دستگاه شما از نوع اندروید است هم باید به این روش عمل کنید.
– ابتدا به بخش پروفایل اکانت خود مراجعه کرده و وارد لیست عکس هایی که در آنها تگ شده اید بروید.
– آیکون سه نقطه موجود در گوشه بالا و سمت راست صفحه را لمس کنید.
– اینک گزینه Hide Photos را انتخاب کنید.
– عکس هایی که قرار است از لیست پنهان شوند را انتخاب کنید.
– در آخر باید آیکون چشمی که در گوشه صفحه مشاهده می‌کنید را لمس کنید.
دقت داشته باشید که وقتی این کار را انجام میدهید، عکس‌های انتخابی تنها در پروفایل شما و از لیست عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌اید پنهان می‌شوند. بنابراین با انجام این عمل، عکس مورد نظر به کلی حذف نخواهد شد.

روش آپلود کردن تصاویری که در آنها تگ شده ایم در پروفایل خودمان چگونه است؟

به طور پیش فرض در اینستاگرام با وقتی کسی شما را روی عکسی تگ میکند به صورت اتوماتیک این پست در پروفایل شما هم آپلود خواهد شد. اما  باید بدانید که این امکان وجود دارد که این قابلیت را به صورت دستی هم انجام دهید.  در حالت دستی ، شما باید قبل از آپلود شدن تصویری که نامتان در آن تگ شده است را تایید کنید. در غیر این صورت عکس مورد نظر دیگر در پروفایل شما آپلود نمی‌شود. برای فعال کردن حالت دستی آپلود عکس‌های تگ شده در اینستاگرام به شکل زیر عمل کنید:
– وارد بخش پروفایل اکانت خود شده و به لیست تصاویری که نامتان در آنها تگ شده است بروید.
– در دستگاه‌های اندرویدی آیکون سه نقطه موجود را لمس کنید. در دستگاه‌های آی او اسی آیکون شبیه به خورشید موجود در گوشه صفحه را لمس کنید.
– حال باید گزینه Add Automatically یا Add Manually را برای هر یک از شرایط مورد نیاز خود انتخاب کنید. گزینه Add Automatically برای آپلود عکس به صورت اتوماتیک است و گزینه Add Manually حالت دستی آن را فعال می‌کند.
چه کسانی می‌توانند ما را در پست های اینستاگرامی شان تگ کنند؟به غیر از کسانی که شما آن‌ها را بلاک کرده‌اید، هر کاربر اینستاگرامی دیگری قادر به تگ کردن شما به عکس‌هایش خواهد بود.
چگونه می‌توانیم در اینستاگرام، اکانت تگ شده خود به عکسی که توسط فرد دیگری آپلود شده را حذف کنیم؟ انجام این عمل به سادگی صورت می‌پذیرد. بدین منظور عکس مورد نظر را انتخاب کنید. حال نام اکانت خود که در تصویر تگ شده را لمس کنید. گزینه More Options را انتخاب کنید. نهایتا گزینه Remove Me from Photo را انتخاب کنید. بدین صورت اکانت تگ شده شما از عکس مد نظر حذف می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن