آموزش اینستاگرام

همه چیز درباره ادمین پیج اینستاگرام

در این مقاله با همه‌چیز درباره ادمین پیج اینستاگرام آشنا می‌شویم. حتما شما هم تا کنون بارها کلمه ادمین پیج به گوشتان خورده است ، یا اگر از کاربران شبکه اینستاگرام هستید تا کنون بارها عبارت ” ادمین پیج اینستاگرام ” را شنیده اید. تا به حال فکر کرده اید ادمین پیج یعنی چه و اصولا به چه کسی ادمین پیج میگویند؟ وظایف ادمین پیج اینستاگرام چیست؟ ادمین پیج اینستاگرام چقدر جقوق میگیرد؟ ساعات کاری ادمین پیج اینستاگرام چقدر است؟ برای این که ادمین پیج اینستاگرام شوید چه مهارت هایی لازم است؟ اگر به دنبال یافتن پاسخ این سوالات هستید بهتر است با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم همه چیز درباره ادمین پیج اینستاگرام را شرح دهیم.

ادمین کیست

اصولا کلمه ادمین مخفف کلمه انگلیسی ” asministrator ” به معنای مدیر میباشد. از آنجایی که استفاده از این کلمه طولانی سخت است در طی استفاده از این کلمه آن را به صورت مخفف به کار میگیرند. اما معنای آن تغییری نمی یابد.
میتوان گفت هرکس که در فضای مجازی مدیریت یک صفحه یا سایت را برعهده دارد ادمین مینامند. به این معنا که مدیریت انجام تمام امور آن سایت یا صفحه اینستاگرام بر عهده آن شخص است.

ادمین پیج اینستاگرام

زمانی که شما در اینستاگرام یک صفحه کاربری ایجاد میکنید و دارای اکانت اینستاگرام میشوید، در حقیقت مدیریت آن حساب کاربری و صفحه اینستاگرامی برعهده شماست. بنابراین در حالت کلی میتوان گفت به تعداد صفحات ایجاد شده در اینستاگرام ادمین پیج اینستاگرام وجود دارد.
با این تعریف به این نتیجه میرسیم که ادمین پیج اینستاگرام ممکن است زن باشد یا مرد، جوان باشد یا پیر یا حتی نوجوان، تحصیلات او میتواند تا هر مقطعی باشد، مهارت های او نیز بسته به موقعیتش متغیر خواهد بود. پس یک ادمین پیج اینستاگرامی کسی است که آن صفحه را در اینستاگرام اداره میکند.
گاهی اوقات برخی صفحه های حقیقی یا حقوقی و فعال در زمینه های مختلف برای مدیریت پیج خود یک شخص را استخدام میکنند که آن شخص ادمین پیج اینستاگرامی یاد شده خواهد بود. برای مثال ستارگان مشهور دنیای سینما ، هنر و یا ورزش عموما به دلیل مشغله کاری که دارند یک نفر را استخدام میکنند تا صفحه آن ها را در اینستاگرام مدیریت کند و اصطلاحا ادمین پیج دارند.
برخی کسب و کارها و شرکت ها و فروشگاه ها و آموزشگاه ها نیز هستند که در اینستاگرام فعالیت دارند و بنابر نوع فعالیت خود و خدماتی که ارائه میدهند بیش از یک ادمین پیج اینستاگرامی دارند. آنها برای ارتباط با مخاطبان و ارائه بهتر محصولات و خدمات گاهی مجبور هستند که اکانت اینستاگرامی خود را در اختیار تعدادی ادمین قرار دهند تا به همه امور رسیدگی شود. با این تفسیر ممکن است یک پیج اینستاگرامی بیش از یک ادمین داشته باشد.

وظایف ادمین اینستاگرام چیست

در خصوص وظایف یک ادمین اینستاگرام حرف و حدیث بسیار است. این زمینه کاربری یک پیج اینستاگرامی است که وظیفه ادمین آن پیج را تعریف میکند. بنابر فعالیت یک پیج ممکن است مسئولیت های ادمین پیج کاملا ساده و عمومی و یا کاملا حرفه ای و تخصصی باشد. اما میتوان گفت برخی مسئولیت ها بین تمامی ادمین های پیج های اینستاگرامی مشترک است که در زیر به آنها اشاره میکنیم.

انتشار پست

یک ادمین اینستاگرامی موظف است که صفحه اینستاگرام را به روز کند. گاهی نیاز است که صفحه ای متناوبا به روز شود و گاهی به روز بودن به معنای کار هر روزه نیست. برای مثال در یک پیج فروشگاهی نیاز به معرفی محصولات جدید و … هر روز احساس میشود اما در یک پیج آموزشی ممکن است هفته ای یک پست آموزشی در صفحه قرار داده شود. یا مثلا ادمین یک پیج مربوط به یک ستاره مشهور هر از گاهی پیج را با انتشار خبری به روز کند. انتشار پست میتواند به صورت عکس یا ویدئو باشد ، انتخاب کپشن مناسب و مرتبط نیز بر عهده ادمین پیج اینستاگرام است.

انتشار استوری

گاهی برای ارتباط نزدیک تر و تنوع در ایجاد محتوا نیاز است که ادمین پیج اینستاگرامی از استوری استفاده کند. برای مثال خبر رسیدن محصولات جدید یا شروع ترم جدید آموزشی ، یا اخبار مهم یک پیج خبری میتواند موضوعات خوبی برای انتشار استوری توسط ادمین پیج اینستاگرامی باشد.

تعامل با مخاطبان

از دیگر وظایف ادمین پیج اینستاگرام این است که با فالوورها و مخاطبان در تعامل باشد. به این معندا که به کامنت ها و دایرکت ها پاسخ دهد، در مقابل پرسش مخاطبان صبور بوده و با ادب و احترام پاسخ مناسب بدهد. گاهی نیاز است که برخی کامنت های حاوی توهین و الفاظ رکیک حذف شود و یا اشخاص مزاحم بلاک شوند، تمام این موارد از جمله وظایف یک ادمین پیج اینستاگرام است.

تلاش برای جذب فالوور

بالا بردن فالوورهای یک پیج از جمله اهداف آن پیج اینستاگرام است. بنابراین یک ادمین پیج وظیفه دارد از راه های گوناگونی نظیر تعامل با دیگر پیج های اینستاگرام ، انتشار پست های جایزه دار ، تبلیغ پیج ، انتشار پست های جذاب و استوریهای جالب ، ارائه مطالب مفید و کاربردی در قالب پست و … در راستای جذب مخاطبان اقدام کند.

بررسی راندمان کاری پیج

از جمله وظایف دیگر ادمین پیج اینستاگرامی این است که به صورت مداوم به بررسی اوضاع بپردازد. اینکه چه زمانی پست ها را منتشر کند تا بازدید بیشتر داشته باشند، چه پست هایی مخاطب بیشتر جذب میکند، خواسته های فالوورها چیست و سوالاتی از این دست از وظایف ادمین است تا بتواند نتیجه بهتری از کار پیج در اختیار گیرد.
موارد ذکر شده از جمله وظایف مشترک بین تمام ادمین های پیج های اینستاگرامی است. گاهی اوقات نیاز پیج از این فراتر رفته و ممکن است ادمین پیج نیاز به تخصص یا مهارت های خاصی داشته باشد که در کنار این وظایف ، مسئولیت های ثانویه ادمین پیج اینستاگرام را شامل میشود. برای مثال موارد زیر را در نظر بگیرید.

برخی پیج ها در زمینه های خاصی فعالیت دارند

باعث میشود ادمین پیج نیاز به یادگیری مهارت خاصی داشته باشد. برای مثال پیج های آموزش زبان های خارجی، یک ادمین پیج در این زمینه باید مهارت کافی در شناخت آن زبان داشته باشد تا بتواند پست های مفید آموزشی تهیه کرده و به اشتراک بگذارد.

فعالیت برخی پیج ها در زمینه عکس و فیلم

ادمین اینگونه پیج ها باید به فتوشاپ ، تدوین عکس و فیلم یا برخی دیگر از نرم افزارهای ادیت تصاویر تسلط داشته باشند تا بتواند به راحتی پست های کاربر پسند منتشر کند.

پیج های پزشکی و درمانی

از جمله پیج هایی است که ادمین آنها باید به اصطلاحات و معلومات پزشکی تسلط کافی داشته باشد تا بتواند خدمات مفیدی به کاربران ارائه کند.
نمونه های بالا مثال های خوبی است تا نشان دهد وظیفه یک ادمین پیج اینستاگرامی تا چه اندازه متفاوت و متغیر است. بنابراین اگر قصد دارید به عنوان ادمین پیج اینستاگرامی فعالیت کنید بهتر است در یک زمینه به کسب مهارت و تجربه کافی بپردازید.

درآمد ادمین پیج اینستاگرامی

از آنجایی که وظایف ادمین پیج اینستاگرام به شدت متغیر است این کارفرماست که بنابر وظایف یک ادمین میزان حقوق او را مشخص میکند. این میزان میتواند بر اساس ساعت کاری ، حجم کار ، میزان تخصص و مهارت یا سابقه کار متغیر باشد.

در این مقاله با همه‌چیز درباره ادمین پیج اینستاگرام آشنا شدیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن