آموزش اینستاگرام

تگ خرید رو چجوری تو اینستاگرام فعال کنم

یکی از مهمترین خدماتی که اینستاگرام برای پیج های تجاری ارائه کرد فعال کردن تگ خرید محصولات برای اینگونه کاربران اینستاگرامی بوده است. در گذشته اضافه کردن دکمه خرید محصول در پیج های تجاری مراحل خاصی داشت که هر پیجی قادر به انجام نبود و همین مسئله باعث شده بود که کاربران تجاری و کاربران خریدار دچار مشکل باشند. استفاده از لینک سایت در بیو و اضافه کردن لینک معرفی محصول در پست فقط در صورتی امکان پذیر بود که پیج تجاری تعداد مشخصی فالوور داشت، این مسئله برای کسب و کارهای کوچک و تازه تاسیس بسیار سخت بود. اما با فعال شدن دکمه خرید محصول این مسئله برای مشتریان و فروشندگان در اینستاگرام به راحتی برطرف شد. در این مقاله قصد داریم با این قابلیت جدید اینستاگرامی بیشتر آشنا شویم.

قابلیت تگ محصول چه مزایایی دارد

همانطور که اشاره کردیم این قابلیت به کسب و کارهای کوچک اجازه فعالیت، رشد و تعامل بیشتر با کاربران هدف می دهد، از طرفی مشتریان نیز به راحتی و تنها با یک لمس می توانند محصول مورد نظر را خریداری کنند، به این ترتیب این مسئله هم به نقع مشتریان و هم به نفع صاحبان کسب و کار است.

چگونگی فعال کردن تگ خرید محصول

یک ویژگی تحت عنوان (Instagram Shopping) به قابلیت های اینستاگرام اضافه شده است که به وسیله آن هر کاربر دارای اکانت تجاری می تواند در هر پست اینستاگرامی ۵ محصول خود را تگ کرده و به معرفی و قیمت گذاری آن بپردازد. به بیان ساده تر با استفاده از این قابلیت کاربران می توانند محصولات مورد نظر را بررسی کرده و در نهایت با یک کلیک محصول مورد نظر را خریداری کنند.

برای فعال کردن تگ خرید کافی است مراحل زیر را طی کنید:

 1. در ابتدا باید اکانت خود را به اکانت تجاری تغییر دهید.
 2. یک پیج تجاری در فیس بوک ساخته و کاتالوگ محصولات خود را در آن قرار دهید.
 3. برای محصولات خود در پست اینستاگرامتان تگ محصول قرار دهید: برای این کار ابتدا به پروفایل خود وارد شوید، سپس روی گزینه get started کلیک کنید، بعد از آن باید گزینه shopping را انتخاب کرده و continue را لمس کنید. محصولی که قرار است دارای تگ خرید باشد را انتخاب کرده و سپس تب Done را لمس کنید.
  نکته مهم : در این قسمت باید توجه داشته باشید که کشورهایی که میتوانند از این قابلیت اینستاگرام استفاده کنند محدود هستند و هنوز ایران در فهرست این کشورها حضور ندارد. بنابراین باید اکانت اینستاگرام و فیس بوک شما از یک کشور مجاز ثبت شده باشد. برای این کار می توانید از شماره های مجازی استفاده کنید و یا از دوستان و نزدیکان خود در خارج از ایران کمک بخواهید.
 4. نکات مهم در فعال کردن تگ خرید محصول در اینستاگرام
 5. اگر هنوز نمی دانید چگونه می توانید تگ محصولات خود را فعال کنید بهتر است این قسمت را مطالعه کنید.
 6. در مرحله اول عکس محصول را انتخاب کنید. توضیحات مورد نظرتان را بنویسید.
 7. سپس اسم محصول مورد نظر را انتخاب کنید.
 8. بعد از انتخاب دکمه Done را بزنید
 9. سپس دکمه Share را لمس کنید
 10. به این ترتیب شما میتوانید برای هر پست تکی پنج تگ و برای پست های آلبومی تا ۲۰ تگ خرید اضافه کنید. توجه داشته باشید که شرایط ادیت و دلیت تنها در پست های تکی قابلیت اجرا دارد و در پست های آلبومی این امکان برای کاربران فعال نیست.
 11. نکته دیگر اینکه تگ محصولات با کاتالوگ محصولات شما در فیس بوک ارتباط مستقیم دارد به این معنا که در صورتی که یک محصول از کاتالوگ فیس بوک شما حذف شود به صورت اتوماتیک آن محصول از در اینستاگرام از بین می رود.

همه ما قدرت اینستاگرام را می دانیم. هدف از گسترش اپ اینستاگرام تبدیل شدن آن به یک مرکز تجارت الکترونیکی بوده و مسیری است که به نظر می رسد با اضافه شدن ویژگی تگ محصولات در حال انجام است.این ویژگی یک پست یا ویدئویی با تگ قیمت محصولات است که ، توضیحات محصول و یک لینک را در اختیار شما قرار خواهد داد. این لینک شما را به بخش جدیدی می برد که در آن می توانید خرید محصول را انجام دهید.

جدای از تگ محصولات در پست ها و فیلم ها ، این پلتفرم برخی از ویژگی های جدید را نیز معرفی کرده است تا بتواند برای کاربران اینستاگرام،  خرید را آسانتر و سرگرم کننده تر کند!

 • الزامات مورد نیاز قبل از ایجاد تگ خرید اینستاگرام چیست؟
 • نحوه تگ خرید اینستاگرام به چه شکل است؟
 • نحوه ایجاد تگ محصولات در پست های اینستاگرامی به چه شکل است؟
 • چگونه می توان متوجه شد که یک حساب برای تگ خرید اینستاگرامی تایید شده است؟

الزامات مورد نیاز قبل از ایجاد تگ خرید اینستاگرام

قبل از شروع تنظیمات ویژگی تگ خرید اینستاگرام ، باید اطمینان حاصل کنید که مراحل زیر را انجام داده اید:

 • به روزرسانی ها

بررسی کنید که آیا آخرین نسخه اینستاگرام را دارید یا خیر.

 • کشورهای واجد شرایط

با بررسی لیست همیشه در حال تغییر در مرکز راهنمایی اینستاگرام ، اطمینان حاصل کنید که کشور شما در لیست کشورهای واجد شرایط قرار دارد یا خیر.

 • صلاحیت محصولات

محصول شما باید محصولی فیزیکی باشد و نمی تواند یک محصول دیجیتالی باشد. علاوه بر این موارد ، تجارت شما باید کالاهایی را که مطابق با توافق تجاری و سیاست های تجارت فیس بوک است ، بفروشد.

اصول تبلیغات در اینستاگرام

 • برنامه Facebook’s Jumpseller را نصب کنید

هنگامی که برنامه Facebook را با موفقیت نصب کردید ، یک حساب کاربری Business Facebook ایجاد کردید ، حال شما یک فروشگاه محصولات در حال کار دارید که می توانید به اینستاگرام خود وارد شوید و Facebook پیکسل را بطور خودکار پیکربندی کنید که به شما امکان ایجاد تبلیغات را بدهد.

 • حساب کاربری اینستاگرام

در مرحله بعد برای کسب و کار خود باید یک حساب کاربری اینستاگرام نیز داشته باشید که باید به صفحه Business Facebook خود پیوند دهید. مطمئن شوید که حساب شما از نوع کاربری است و نه حساب شخصی. توجه داشته باشید که می توانید اینستاگرام شخصی خود را به یک حساب کاربری تبدیل کنید.

 • کاتالوگ را با قسمت مدیریت بازرگانی خود مرتبط کنید

شما باید کاتالوگ مورد نظر خود را ایجاد کنید (همچنین می تواند یکی از موارد ایجاد شده با برنامه Facebook Jumpseller را استفاده کنید) .می توانید این کار را با مراجعه به قسمت  مدیریت کاتالوگ و سپس انتخاب کاتالوگ انجام دهید ، از نوار جانبی به تنظیمات بروید و به حساب Business Manager وصل شوید و کاتالوگ خود را ایجاد کنید.

 • اینستاگرام خود را به صفحه مدیریت تجارت Facebook وصل کنید

به صفحه تنظیمات تجاری در مدیریت صفحه کسب و کار Facebook خود بروید و اینستاگرام خود را به صفحه مدیریت تجارت Facebook وصل کنید .

فرم درخواست جدید

 1. برای این کار بر روی حساب اینستاگرام خود کلیک کنید.
 2.  در قسمت فرم درخواست جدید روی دکمه Add کلیک کنید.
 3.  نام کاربری و رمز عبور خود را برای اتصال حساب های خود اضافه کنید.
 4. بعد از اینکه حساب اینستاگرام شما متصل شد ، از منوی اصلی به کاتالوگ های ایجادی خود بروید.
 5.  محصولات را از فروشگاه Jumpseller خود انتخاب کنید.
 6. از نوار کناری سمت چپ روی تنظیمات کلیک کنید.
 7. به بخش مرتبط با پروفایل های تجاری اینستاگرام بروید و بر روی مدیریت پروفایل کلیک کنید.
 8. در مرحله بعد باید روی افزودن نمایه تجاری جدید اینستاگرام کلیک کرده یا یک نمایه انتخاب کنید. پس از تصویب (در مرحله بعدی به معیارها مراجعه کنید) می توانید حساب متصل را فعال کنید.
 • تصویب

برای تأیید شدن تگ خرید در اینستاگرام ، راه اندازی مشاغل و حساب شما باید الزامات تعیین شده توسط Facebook را برآورده کنید. حساب شما باید توسط Facebook بررسی و تأیید شود. به طور معمول ، این روند می تواند چند روز طول بکشد. پس از تأیید ، اعلانی از اینستاگرام دریافت خواهید کرد.اگر گزینه خرید را در تنظیمات تجاری خود  نمی بینید ، احتمالاً حساب شما هنوز در حال بررسی است یا برای خرید در اینستاگرام تأیید نشده است.

نحوه تگ خرید اینستاگرام

اطمینان حاصل کنید که قبل از اقدام ، الزامات ذکر شده در بخش قبلی را تکمیل کرده باشید.

برای فعال کردن تگ خرید اینستاگرام

 1. به نمایه خود بروید بر روی اخطار شروع کار در بالای نمایه خود کلیک کنید.
 2. اگر زنگ هشدار را در نمایه خود نمی بینید ، روی تنظیمات کلیک کنید.
 3. روی خرید کلیک کنید. سپس بر روی گزینه ادامه کلیک کنید.
 4. برای اتصال به نمایه تجاری خود ، کاتالوگ محصول را انتخاب کرده و روی انجام شد کلیک کنید.
 5.  اگر خرید را در تنظیمات Business نمی بینید ، احتمالاً به این معنی است که حساب شما هنوز در حال بررسی است یا برای خرید در اینستاگرام تأیید نشده است.

 برای ایجاد تگ محصولات در پست های اینستاگرامی خود:

 1. یک عکس را انتخاب کنید و عنوان ، افکت ها و فیلترها را اضافه کنید.
 2.  روی عکسی که می خواهید تگ گزاری کنید ، بر روی محصولات کلیک کنید.
 3. نام کالاهایی را که می خواهید تگ گزاری کنید ، وارد کنید و سپس آنها را در کادر جستجو انتخاب کنید.
 4. روی انجام شد کلیک کنید و به اشتراک بگذارید.

شما می توانید محصولات را در هر پست جدید و موجود از نمایه تجاری اینستاگرام خود تگ گزاری کنید. در هر پست شما می توانید حداکثر ۵ محصول را تگ گزاری کنید.

نکات مهم

 • شما می توانید محصولاتی را که تگ گذاری کرده اید را در پست های تکی ویرایش یا حذف کنید ، اما برای ارسال های چند تصویری ، پس از انتشار پست شما نمی توانید محصولات برچسب خورده را ویرایش یا حذف کنید.
 • اگر محصولی از فروشگاه در فیس بوک یا کاتالوگ محصولی که با مشخصات تجاری شما مرتبط است حذف کنید ، برچسب مربوطه از هر پستی که محصول در آن برچسب زده شده است حذف می شود .
 • اطلاعات مربوط به محصول در صفحه برچسب ها و جزئیات محصول ، ارز و زبان فروشگاه شما را برای مخاطبان جهانی نمایش می دهد. توصیه می شود برای درک مخاطبان خود از Insights در پروفایل Business خود استفاده و از کاتالوگی که حاوی مناسب ترین  نوع ارز و زبان است برای مخاطبان خود استفاده کنید.
 • برای پیش نمایش پست ها یا ذخیره پیش نویس پست ، روی پیشنمایش محصولات تگ شده یا ذخیره پیش نویس در صفحه کلیک کنید که به شما امکان می دهد یک عنوان را به پست خود اضافه کنید.

 چگونه می توان متوجه شد که یک حساب برای تگ خرید اینستاگرامی تایید شده است؟

پس از تأیید ، اعلامیه ای را در برنامه اینستاگرام خود دریافت خواهید کرد ، با مضمون اینکه اکنون می توانید از ویژگی خرید اینستاگرام در صفحه خود استفاده کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن