آموزش اینستاگرام

۶ باید و نباید مهم تولید محتوای جذاب در اینستاگرام

محتوای جذاب در اینستاگرام آشنا می‌شویم. دراین مقاله قصد داریم نحوه ی نوشتن محتوا جذاب برای شبکه اینستاگرام را به شما آموزش دهیم. پس با ما در این مقاله همراه شوید.

دغدغه ی همه ی فعالان در اینستاگرام این است که چگونه می توانند، محتوای با کیفیت تولید کنند و اینکه چه ابزارهایی وجود دارد که این کاررا سریع تر انجام دهند. در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چگونه می توانید به صورت جذاب در اینستاگرام محتوا تولید کنید، تا خواننده شما راغب باشد که شما را فالو و پست های شما را لایک کند. پس با ما همراه باشید.

اما چرا اینستاگرام؟

اینستاگرام شبکه ی اجتماعی است که مردم در حال حاضر بیشتر سمت آن می روند، به دلیل جذابیت های بسیار زیادی که دارد. به همین خاطر تبلیغات در این شبکه اجتماعی می تواند خیلی تاثیر گذار باشد. روش های تولید محتوا جذاب برای اینستاگرام آشنا شوید.

۱- اطلاعات خودتان را بیشترکنید

اولین قدم در تولید محتوا جذاب برای اینستاگرام یا هر تولید محتوای دیگری این است که در زمینه ای که می خواهید روی آن کار کنید به آن اشراف داشته باشید. اطلاعات خودتان را تا جایی که می توانید بالا ببرید. از مجلات، روزنامه، کلاس های آموزشی استفاده کنید تا بر روی مبحث کاملا مسلط شوید بعد به تولید محتوا در آن مورد بپردازید.

۲- از خلاقیت خودتان استقاده کنید

استفاده از خلاقیت فایده های بسیاری دارد اول اینکه مطلب شما دیگر تکراری نخواهد بود. دوم مطالب اینستاگرام جذاب تر خواهد شد، وقتی که شما همانطوری که فکر می کنید آن را یادداشت کنید.

۳- مطالب را دسته بندی کنید و به مخاطب بدهید

سعی کنید با هشتگ هایی که می گذارید مطالب را دسته بندی کنید و در اختیار مخاطب قرار دهید اینگونه بسیار برای شما بهتر است و مخاطبان شما راحت تر مطالب شما را دنبال خواهند کرد.

سعی کنید از امکاناتی که خود اینستاگرام می دهد به بهترین شکل استفاده کنید.

۱- لایو بگیرید

لایو اینستاگرام امکان بسیار جالبی است که شما می توانید از تجربیات خودتان در لحظه تصویر برداری کنید. می توانید از سمیناری که دارید بصورت آنلاین تصویربرداری کنید.

۲- ویس بگذارید

شما می توایند با ضبط صدای خود کار خود را به مشتریان معرفی کنید، وقتی با صدای خودتان با مشتری صحبت می کنید احساس بهتری خواهید داشت.

۳- عکس های چندتایی ارسال کنید

یکی دیگر از قابلیت های اینستاگرام این است که شما می توانید عکس های متفاوت در یک قالب تهیه کنید و به مخاطب نشان دهید

شما برای ایجاد مخاطب در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام باید از عکس ها و فیلم ها بیشتر استفاده کنید. چون ذات این شبکه های اجتماعی به این صورت است. چه کارهایی در تولید محتوا جذاب برای اینستاگرام ممنوع است؟

۱- زیاد مطلب نگذارید

اگر شما در طول روز پست های زیادی بگذارید مخاطبان تان را از دست می دهید. پس سعی کنید که در طول روز تعداد کمتری پست بگذارید.

۲- پست ها را یکجا نفرستید

سعی کنید در تمامی ساعات شبانه روز پست ارسال کنید. نه اینکه همه ی پست ها را دریک ساعت و به صورت پشت سر هم قرار دهید. اینکار جذابیت مطلب شما را به شدت کم خواهد کرد.

۳- کپی برداری نکنید

به هیچ عنوان مطالبی را عینا کپی برداری نکنید. یا اگر مجبورید که اینکار را انجام دهید، حتما منبع سایت را ذکر کنید. اینطوری هم محتوای جذاب تری خواهید داشت و هم اینکه به حقوق دیگران احترام گذاشته اید.

چگونه در اینستاگرام فالوور زیاد کنیم؟

در اینستاگرام شما می توانید از راه های مختلفی فالور زیاد کنید.

۱- خرید پیج هایی که فالور دارند

این پیج ها به شما فالورهای بسیار زیادی می دهند و به صورت آماده است. شما مبلغی را هزینه می کنید در عوض به شما پیج را آماده تحویل می دهند. این سریع ترین راهی است که می توانید پیج اینستاگرام با فالورهای زیاد داشته باشید. البته این راه یک سریع معایب دارد از جمله اینکه در این روش شما مخاطبان هدف خود را از دست می دهید. چون این پیج ها به این صورت است که از هر طیفی مخاطب وجود دارد شاید حتی مخاطبان شما فیک باشند.

۲- خرید فالوور از سایت های مختلف

سایت های زیادی هستند که اینکار را برایتان انجام می دهند. در این سایت ها می توانید مشخص کنید که حتما فالور ها ایرانی باشند و حتما واقعی باشند. این سایت ها معمولا قبلا سایت های خبری بوده اند یا از پیج افراد مشهور استفاده کرده اند و فالور جذب کرده اند. مشکل این کار این است که بعد از خرید این پیج ها در صورتی که بخواهید مطلب خودتان را قرار دهید، ممکن است با ریزش مخاطبان مواجه شوید و شاهد آن باشید که هر روز تعدادی از مخاطبان شما کم می شوند. البته برای شروع می تواند بسیار جذاب باشد، اینکه شما پیجی داشته باشید که  ۱۰ هزار فالور داشته باشد می تواند تاثیر خوبی روی مخاطب بگذارد و باعث شود که اعتبار کارتان بیشتر شود.

۳- استفاده از نرم افزارهایی که برایتان فالوور می گیرند

نرم افزارهایی وجود دارند که شما با نصب آن ها و با انجام یک سری فعالیت ها سکه می گیرید و اعتبارتان بیشتر می شود. هر چه اعتبارتان بیشتر شود می توانید به ازای آن ها لایک یا فالور جدیدتری بگیرید. این سایت ها به صورت پولی نیز کار می کنند، به این صورت که بهشان مبلغی می پردازید در عوض به شما سکه می دهند و یا فالور می دهند. این روش هم خوبی ها و بدی های خود را دارد اول اینکه شما باید از ابتدا هزینه کنید و وقت صرف کنید. اما در عوض به شما فالور واقعی داده می شود و ریزش آن بسیار کمتر از روش های دیگر است.

چگونه در اینستاگرام فالوور واقعی ایجاد کنید؟

بهترین روش برای اینکه در اینستاگرام موفق باشید این است که فالور واقعی مرتبط به کار خودتان ایجاد کنید. برای اینکار شما باید شروع به تولید محتوا جذاب برای اینستاگرام کنید. این بهترین روش جذب فالوور واقعی است. و اینکه بهتر است روزی حداقل دو الی سه پست بگذارید.

۱- از هشتگ ها استفاده کنید

برای آنکه پستتان دیده شود باید از هشتگ های متنوعی استفاده کنید. این هشتگ ها به شما بسیار کمک می کند، که مخاطبان بسیار زیادی به دست بیاورید. باید فکر کنید که چه هشتگ هایی بگذارید تا مخاطبانتان متوجه حضور شما بشوند.

۲- مطالب متنوع بگذارید

بایستی مطالب متنوعی بگذارید تا مخاطبان بیشتر جذب شوند. در اینستاگرام پر است از مطالب تکراری که مخاطبان دیده اند، پس سعی کنید مطالب جدیدتری قرار دهید. الزاما به این معنا نیست که شما حرف جدیدی بزنید شما می توانید حرف هایی که گفته شده است را به نحو دیگری بیان کنید.

۳- تولید محتوای الکترونیکی کنید

محتوای الکترونیکی به طوری کلی همانطری که از اسمش مشخص است، تولید محتوا از طریق ابزارهای الکترونیکی است. خروجی این ابزارها می تواند عکس، فیلم پادکست، کلیپ های صوتی و تصویری، انیمیشن ها و … باشد. مهم ترین هدف تولید محتوا الکترونیکی آموزش است. بیشتر این آموزش ها برای اقشار نوجوان و جوان کشور مورد استفاده قرار می گیرد. هدف یک وبسایت آموزشی از تولید محتوا این است که بتواند ابتدا مشتری های هدف خود را شناسایی کند و در مرحله ی بعدی بتواند از طریق تبلیغات اینترنتی محصول خود را به فروش برساند.

۱- ویس بگیرید

ویس گرفتن می تواند بسیار در وقت شما صرفه جویی کند و در اینستاگرام بسیار کاربرد دارد. شاید در محیط تلگرام بهتر باشد که شما متن بنویسید، اما در اینستاگرام مهم ضبط ویس و یا ویدئو است. مخاطب اینگونه مستقیما صدای شما را می شنود و حس بهتری برقرار می کند.

۲- ویدئو ضبط کنید

این کار  از ضبط صدا نیز موثرتر است. مخاطبان با این روش تصویر و صدای شما را همزمان می بینند و اینکار تاثیر بسیار مثبت تری در کار شما برقرار خواهد کرد.

۳- مسابقه برگزار کنید

یکی از بهترین کارها برای جذب مخاطب برگزاری مسابقه است. برگزاری مسابقه به شدت باعث دیدن شما می شود. و باعث می شود که شما مخاطبان بیشتری پیدا کنید و بیشتر لایک بگیرید جایزه ی نسبتا ارزشمندی برای این مسابقه قرار بدهید، تا در مخاطبان انگیزه ایجاد کند. مطمئن باشید کسانی که در مسابقه شما برنده شده اند و یا حتی بازنده شده اند در آینده مشتریان ثابت شما خواهند شد.

فالوور واقعی بهتر است یا فیک؟

مسلما داشتن فالور واقعی که مرتبط با فعالیت شما باشد ارزشمندتر از داشتن فالور فیک است. اما برای شروع کار خیلی ها سراغ فالورهای فیک می روند، تا از تاثیر آن بر مخاطب استفاده کنند. ولی در ادامه این دوستان باید به فکر راه هایی برای افزایش مخاطبان واقعی خود داشته باشند.

چگونه لایک بگیریم؟

لایک گرفتن در اینستاگرام هم پروسه ی مشابهی با زیاد کردن فالور دارد و تقریبا مراحل کار یکی است. بستگی به این دارد که شما می خواهید لایک واقعی بگیرید یا نه. بازهم نرم افزارهایی وجود دارد که می تواند برای شما اینکار را انجام دهد.

چگونه در اینستاگرام محتوای بیشتری تولید کنیم؟

در تولید محتوای الکترونیک به این مبحث اشاره کرده ایم، اما باز هم مروری بر آن خواهیم داشت. برای آنگه بتوانید مطالب بیشتری در اینستاگرام تولید کنید، بهترین کار این است که اصول کار را خودتان یاد بگیرید و بعد از آن خودتان مدیریت کنید. یعنی کسانی را استخدام کنید که اینکار را برای شما انجام دهند نه اینکه همیشه خودتان محتوا تولید کنید. اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید، مسلما وقت نمی کنید که همه ی کارها را خودتان انجام دهید. بهترین کار این است که که برون سپاری کنید.

راه های برون سپاری

  • در سایت های فری لنسری داخلی عضو شوید.
  • از نزدیکان خودتان کمک بگیرید و نقش یک کار آفرین را اجرا کنید.
  • از شما سپاسگزارم که این مقاله را مطالعه کردید. امیدوارم که این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد.

در این مقاله با محتوای جذاب در اینستاگرام آشنا شدیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن